Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky

Najlepšie sa zorientovali Petržalčania

Športový klub VAZKA Bratislava a PUCOV ŠK Bratislava usporiadali zaujímavé amatérske preteky v orientačnej cyklistike. Uskutočnili sa v uliciach Petržalky, na cestičkách a hrádzi na pravej strane Dunaja a na ostatných komunikáciách smerom na juhovýchod ..

Orientační cyklisti museli na pretekoch v Petržalke preukázať okrem fyzickej pripravenosti aj inteligenciu pri výbere kontrolných stanovíšť.

FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

Športový klub VAZKA Bratislava a PUCOV ŠK Bratislava usporiadali zaujímavé amatérske preteky v orientačnej cyklistike. Uskutočnili sa v uliciach Petržalky, na cestičkách a hrádzi na pravej strane Dunaja a na ostatných komunikáciách smerom na juhovýchod od Petržalky.

Na trati, ktorej autorom bol Marián Kazík, si zasúťažilo vyše šesťdesiat pretekárov. Podujatie s podnázvom malé petržalské dobrodružstvo bolo pre nich testom v orientácii. V kategórii rodičov s deťmi zvíťazili Emil a Juraj Karlovskí, medzi mužmi na 90 minút sa najviac darilo Róbertovi Dolákovi a na 180 minút zasa Jakubovi Škopekovi. Medzi ženami preukázali najlepšie cyklistické a orientačné schopnosti Zuzana Janotová (90 minút) a Veronika Vávrová (180).

"Na štart pestrej trate sa postavilo veľa mladých pretekárov, čo nás potešilo. Je to prísľubom do budúcnosti," povedala za organizátorov Eva Králová a zhodnotila aj výsledky: "Prekvapením sa skončila hlavná súťaž mužov, ktorú nečakane vyhral Jakub Škopek. Pomohli mu výhodný koeficient pre vekovo mladších pretekárov a skutočnosť, že je Petržalčan. Celkovo sa darilo najmä domácim Petržalčanom, ktorí sa na trati lepšie orientovali." Favorizovaný Matej Pilka obsadil až piatu priečku. Zaujímavosťou je, že v súťaži rodičov s deťmi utvorili Páleníkovci až dve družstvá.

Vďaka vypísaniu viacerých kategórií a možnosti voľby rôznych spôsobov ako absolvovať preteky si prišli na svoje orientační cyklisti všetkých výkonnostných úrovní. Rôznorodá bola aj trať a zastávky pri najvzdialenejších kontrolných stanovištiach si zvolili len najvyspelejší pretekári.

Eva Králová je s účasťou pretekárov spokojná, ťažké srdce má len na ľudí, ktorí odcudzili tri kontrolné stanovištia. "Pri petržalských kontrolách sme mali svojich ľudí, ale na odľahlejších miestach nám nestrážené stanovištia zmizli. U niektorých ľudí sme teda pochopenie pre šport nenašli. Radosť nám to však nepokazilo, veď nám prialo aj počasie. O rok by sme chceli preteky ešte skvalitniť. Asi ich presunieme do lesov pri Pezinku." (bg)

Výsledky - rodičia s deťmi: 1. Emil a Juraj Karlovskí, 2. Tomáš a Ján Horváthovci, 3. Monika a Radovan Paulovičovci, muži (90 min): 1. Róbert Dolák, 2. Rastislav Bajnóci, 3. Adam Tisovský, muži (180 min): 1. Jakub Škopek, 2. Matúš Trnovec, 3. Vlastimil Autrata, ženy (90 min): 1. Zuzana Janotová, 2. Katarína Schenková, 3. Barbora Šmelíková, ženy (180 min): 1. Veronika Vávrová, 2. Stanislava Fajtová, 3. Zuzana Ondrášiková