STARÉ MESTO. Po takmer dva a pol roku sa na Štúrovu ulicu vrátili električky. Od stredy cez ňu premávajú linky čísiel 1, 4, a 6. Z Karlovej Vsi a Dúbravky tak už nebudú jazdiť cez Mostovú ulicu, ale cez Vajanského nábrežie, Šafárikovo námestie a Štúrovu.
„S obnovením električkovej dopravy v oblasti Šafárikovho námestia bude zrušená náhradná autobusová doprava na linke číslo X13, ktorá nahrádzala linku číslo 1 premávajúcu z hlavnej stanice na Šafárikovo námestie,“ informovala hovorkyňa bratislavského dorpavného podniku Adriana Volfová.
Zároveň so sprejazdnením Štúrovej ulice je obnovená aj premávka električky číslo 7.
Prestavbu trate sprevádzali viaceré komplikácie a omeškania. Počas rekonštrukcie na rozkopanej ulici, keď sa na nej niekoľko mesiacov pre zmenu stavebných prác nepracovalo, začali rásť aj paradajky. Dnes sa však obchodníci na Štúrovej tešia a veria v lepšie tržby.
Viaceré podniky totiž museli pre odídenú klientelu zavrieť, iné skrátiť otváracie hodiny. „Nemali sme ambíciu žiadať od mesta náhradu za finančnú ujmu, lebo by to nikam neviedlo. Mesto nemá peniaze a nemalo ani ľudí, aby skolaudovalo túto ulicu,“ zhodnotil majiteľ kníhkupectva Academia Juraj Gregor.
Štúrova bola totiž oficiálne dokončená v decembri minulého roka, cyklistom a motoristom ju však otvorili až 19. mája.
Podľa zistení denníka SME by mali čoskoro električky cez Štúrovu pokračovať aj Starým mostom do Petržalky. Jazdiť by tadiaľ mali od 4. júla.
Aké trasy majú obnovené linky
Linka č. 1: Hlavná stanica - Starohorská - Radlinského - Obchodná - Námestie SNP - Jesenského - Mostová - Námestie Ľ. Štúra - Vajanského nábrežie - Šafárikovo námestie - Štúrova - Námestie SNP - Obchodná - Radlinského - Starohorská - Hlavná stanica
Linka č. 4: Dúbravka - Karlova Ves - Nábrežie generála Svobodu - Most SNP - Vajanského nábrežie - Šafárikovo námestie - Štúrova - Špitálska - Krížna - Trnavské mýto - Vajnorská - Zlaté Piesky; Smerom do Dúbravky sa trasa nemení.
Linka č. 6: Karlova Ves - Nábrežie generála Svobodu - Most SNP - Vajanského nábrežie - Šafárikovo námestie - Štúrova - Jesenského - Námestie Ľ. Štúra - Nový most - nábrežie generála Svobodu - Karlova Ves
Linka č. 7: Rača (počas rannej dopravnej špičky)/ŽST Vinohrady - Račianska - Račianske mýto - Radlinského - Americké námestie - Špitálska - Námestie SNP - Obchodná - Radlinského - Račianske mýto - Račianska - ŽST Vinohrady/Rača