Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Hádzaná - 1. liga žien

V predposlednom kole základnej časti druhej najvyššej súťaže hádzanárok potvrdil pozíciu lídra ŠKP Štart Bratislava, ktorý na jar ešte neprehral. Kľúčom k postupu do spoločnej súťaže hádzanárok však bude nadstavbová časť, v ktorej budú hrať štyri najlepši

e družstvá, a tímy si do nej po základnej časti prinášajú bonifikačné body podľa postavenia v tabuľke. Inter síce prehral v Zlatnej, no ako nováčik súťaže má záchranu už istú.

HK Prešov - ŠKP Štart Bratislava 18:27 (11:14), Zostava a góly ŠKP: M. Sukalová, Tarhaiová - Kusendová 3, Santaiová 4, Suchá, Cicmanová 2, Ondrovičová 2/1, Kubatová 1, Vachová 9/1, Globanová 3, Kalabová 1, Dóciová 1, Zacharová 1, priebeh: 0:1, 4:3, 5:6, 8:9, 11:10, 11:14, 12:17, 13:21, 16:25

Ľuboš Amberský, tréner ŠKP Štart: "Až do 25. minúty prvého polčasu sa obe družstvá striedali v jednogólom vedení. My sme nedoťahovali našu útočnú aktivitu stopercentne do konca a dostatočne sme nepokryli strelkyne súpera. V závere sme si po rýchlych protiútokoch vytvorili mierny náskok. V úvode druhého polčasu sme ho najmä zlepšenou hrou v obrane natiahli na 8 gólov a výrazné vedenie sme už udržali."

Zlatná - AŠK Inter Vinohrady 24:20 (12:9), Zostava a góly Interu: Horváthová, Sajanová - Kalmárová 2/1, Péková, Fidlerová 1, Kalmanová 5, Brezovská 2, Staršíchová 7/2, Šebíková 3, Ľ. Súkalová

Inter v oslabenej zostave prekvapil favorizovaný tretí tím v súťaži. Bojovnosť víťazila nad skúsenosťou takmer počas celého zápasu. V priebehu duelu bol stav vyrovnaný, Zlatná neodskočila na viac ako na dva góly (v 56. minúte 22:20). Mladé hráčky Interu bez skúseností z ťažkých stretnutí napokon favoritovi neodolali. Staršie dorastenky Interu v boji o priebežné prvé miesto v tabuľke vyhrali v Bánovciach nad Bebravou 21:20 (slo)