Kultúrne tipy na dnes

Sobota 5. január

DIVADLÁ

11.00 Luskáčik, P. I. Čajkovskij, SND, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 La Traviata, G. Verdi, SND, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Portugália, Z. Egressy – Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21

19.00 Človek pre všetky časy, R. Bolt – Malá scéna, Dostojevského rad 7

KINÁ

Harry Potter a kameň mudrcov, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, o 10.30, 14.30 a 17.00 h ; Istropolis-kinosála, Trnavské mýto 1, o 10.30, 14,00, 17.00 a 20.00 h; Istota, Karloveská 32, 13.30, 16.30 a 19.30 h; Polus Center, o 10.00 a 12.45 h; Polus (slovenský dabing) 11.10, 14.00, 16.50 a 19.40 h a (slovenské titulky) 10.00, 12.45, 15.35, 18.30 a 21.25 h

Zoolander, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, o 19.30 a 21.05 h; Polus, 11.30, 13.40, 15.50, 18.00, 20.10 a 22.25 h

Traffic – aféry (bez)mocných, USA – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 14.30, 17.15 a 20.00 h; Tatra, Nám. 1. mája, o 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus, 19.50 a 22.40 h

Blízke stretnutie s veselým čertíkom, rozprávka – Nivy, Súťažná 18, o 16.00 h

15 minút, USA – Nivy, Súťažná 18, o 19.00 h

Nepovedz ani slovo, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30 a 20.00 h

Operácia Swordfish, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., o 17.00 a 19.30 h

Záhada Blair Witch, USA – Devín, Dev. Nová Ves, o 17.15 a 19.45 h

Amélia z Montmartru, Fran. – Zora, Okružná 1, o 16.30 a 19.00 h; Obzor, Radlinského 18, o 15.45, 18.00 a 20.00 h

Z pekla, USA – Istropolis-veľká sála, Trnavské mýto 1, o 16.30 a 19.30 h

Každý to rád inak, Fran. – Istropolis-Artkino, Trnavské mýto 1, o 17.30 a 20.00 h; Polus, 19.15 a 21.45 h

Spy Kids, USA, Istropolis-Kinečko – Trnavské mýto 1, o 15.00 a 17.00 h

Tanečnica v tme, Dán./Švéd. – Charlie centrum, o 17.00 h

Posledné pokušenie Krista, USA, Charlie centrum, o 17.15 h

Rebeli, ČR – Charlie centrum, o 1 -.00 h

Moulin Rouge, USA – Charlie centrum, o 20.00 h

Pikantné pokušenie 2, USA – Charlie centrum, o 20.30 h; Polus, 10.40, 13.00, 15.20, 17.40, 20.00 a 22.20 h

Bratstvo vlka, Fr. – Polus, 19.25 a 22.35 h

Pravá blondínka, USA – Polus, 11.15, 13.15, 15.15 a 17.15 h

Atlantída: Stratená ríša, USA – Polus, 10.10, 12.30, 14.55 a 17.10 h

Kto z koho, USA – Polus, 12.50, 15.25 a 19.55 h

Jalla! Jalla!, Švéd. – Polus, 10.50, 17.55 a 22.25 h

Mach, Šebestová a kúzelné slúchadlo, ČR – Polus, 10.45, 13.00, 15.10 a 17.20 h

Dr. T a jeho ženy, USA – Polus, 19.30 a 21.50 h

DISKOTÉKY, KONCERTY A PODUJATIA

10.00 Medzin. výstava mačiek – SD Trnávka, Bulharská 60

17.00 Za dychovkou na Vajnorskú – SD Nové Mesto, Vajnorská 21

Relax! The Ultimate 80s party – Duna, Radlinského 11

20.00 Novoročná Party II. – Live!Club, Aupark

Rock – Aligátor, Laurinská 7

Essential Selection From Underground Music – Crystal Music club, Špitálska 37

Oldies disco – Tatra club, Námestie 1. mája

Disco – Kráter, Vysoká 15

Saturday Night Fever, DJ Puki – Club 39, Staré grunty

Swanx party – Cirkus Baroko, nábrežie Dunaja

PRE DETI

10.00 Novoročná prázdninová dielňa – CC Centrum, Jiráskova 3

16.00 Blízke stretnutie s veselým čertíkom, film – SD Nivy, Súťažná 18

16.00 Rozprávka o Palčekovi – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

Nedeľa 6. január

DIVADLÁ

19.00 Galakoncert Opera – SND, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Veselé panie windsorské, W. Shakespeare – Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21

19.00 Stoličky, E. Ionesco – Malá scéna, Dostojev. rad 7

KINÁ

Harry Potter a kameň mudrcov, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, o 10.30, 14.30 a 17.00 h; Istropolis-kinosála – Trnavské mýto 1, o 10.30, 14,00, 17.00 a 20.00 h; Polus (slovenský dabing) 11.10, 14.00, 16.50 a 19.40 h a (slovenské titulky) 10.00, 12.45, 15.35, 18.30 a 21.25 h

Zoolander, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, o 19.30 a 21.05 h; Polus, 11.30, 13.40, 15.50, 18.00, 20.10 a 22.25 h

Traffic – aféry (bez)mocných, USA – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 14.30, 17.15 a 20.00 h; Tatra, Nám. 1. mája, o 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus, 19.50 a 22.40 h

Amélia z Montmartru, Fran. – Zora, Okružná 1, o 16.30 a 19.00 h; Obzor, Radlinského 18, o 15.45, 18.00 a 20.00 h

Mačky a psi, USA – Devín, Dev. Nová Ves, o 15.15 h

Záhada Blair Witch, USA – Devín, Dev. Nová Ves, o 17.15 a 19.45 h

Nepovedz ani slovo, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30 a 20.00 h

Operácia Swordfish, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., o 17.00 a 19.30 h

Atlandída: Stratená ríša, USA – DK Lúky, o 16.00 h; Polus Center, o 10.10 a 12.30 h; Polus, 10.10, 12.30, 14.55 a 17.10 h

Moulin Rouge, USA – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3, o 19.30 h

Z pekla, USA – Istropolis-veľká sála, Trnavské mýto 1, o 16.30 a 19.30 h; Polus, 19.15 a 21.45 h

Každý to rád inak, Fran. – Istropolis-Artkino, Trnavské mýto 1, o 17.30 a 20.00 h

Spy Kids, USA – Istropolis-Kinečko, Trnavské mýto 1, o 15.00 a 17.00 h

Tanečnica v tme, Dán./Švéd. – Charlie centrum, o 17.00 h

Posledné pokušenie Krista, USA – Charlie centrum, o 17.15 h

Rebeli, ČR – Charlie centrum, o 18.00 h

Moulin Rouge, USA – Charlie centrum, o 20.00 h

Pikantné pokušenie 2, USA – Charlie centrum, o 20.30 h; Polus, 10.40, 13.00, 15.20, 17.40, 20.00 a 22.20 h

Bratstvo vlka, Fr. – Polus, 19.25 a 22.35 h

Pravá blondínka, USA – Polus, 11.15, 13.15, 15.15 a 17.15 h

Kto z koho, USA – Polus, 12.50, 15.25 a 19.55 h

Jalla!, Jalla!, Švéd. – Polus, 10.50, 17.55 a 22.25 h

Mach, Šebestová a kúzelné slúchadlo, ČR – Polus, 10.45, 13.00, 15.10 a 17.20 h

Dr. T. a jeho ženy, USA – Polus, 19.30 a 21.50 h

DISKOTÉKY, KONCERTY A PODUJATIA

10.00 Medzin. výstava mačiek – SD Trnávka, Bulharská 60

18.00 Keltieg, Geret Maguiere, Gayle Kelly, koncert – Horáreň Horský park

Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock Night – Aligátor, Laurinská 7

Sunday – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Rytmo de la Noche, DJ Mayoo, latino fiesta – Club 39, Staré grunty

Lunge sunday – Crystal Music club, Špitálska 37

PRE DETI

10.30 Rozprávkové dopoludnie – DK Ružinov, Ružinovská 28

16.00 Rozprávka o Palčekovi – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

16.00 Atlantída: Stratená ríša, kreslený film – DK Lúky, Vígľašská

17.00 Večer trojkráľový, koncert DSZ Zornička – DK Ružinov, Ružinovská 28

VÝSTAVY

Koloman Sokol – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára

Dale Chihuly – Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 3. februára

Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia – SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 10. februára 2002

New Austrian Spotlich, súčasné rakúske umenie – GMB Mirbachov palác, do 7. apríla 2002

Dorota Sadovská, Cena Oskara Čepana, GMB Mirbachov palác, do 24. marca 2002

Man Ray – GMB Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 31. marca 2002

H. Ch. Thomsen – GMB Pálffyho palác, do 31. marca 2002

Anton Čierny – GMB Pálffyho palác, do 31. marca 2002

Omfalos Bratislavensis, sochy M. Lettricha – K. Gallery, Ventúrska 8, do 9. januára

Alexander Szabó, obrazy – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 10.00 – 19.00 h, do 31. januára

Narodím sa znovu? – Bibiana, do 28. februára

Metamorfózy portrétu, obrazy Adriany Kabeleovej – galéria Ľudovej banky Akcent, Jesenského ul., do 4. januára

Naše Vianoce (možno aj) na skle maľované, netradičný pohľad na vianočné sviatky, výstava spojená o 15.00 h aj s programom – Bibiana, do 12. januára

Rozhovory s umením II. – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h

J. Saudek, S. Saudková: Božská komedie – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 13. januára

Erotika, fotografie – GMB Pálffyho palác, Panská 19, do 4. februára

Zo súčasnej talianskej fotografie – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 6. januára

Paula Modersohn-Becker, maliarske dielo – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 15. februára

M. Lettrich, 15 sôch a pupok sveta – K.Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, do 9. januára

Príbehy v obrazoch, predajná výstava – Galéria Café Parnas, do 15. januára

Peter Galvánek, obrazy – galéria Michalský dvor, Michalská 3

Svet Lacandónskych Indiánov – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00 h

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  2. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  3. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  4. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  5. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  6. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  7. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  1. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  2. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  4. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
  5. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  6. Mladí vodiči preferujú čoraz silnejšie autá
  7. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  1. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky 8 862
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 8 732
  3. Moskva alebo Petrohrad? 4 018
  4. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 3 648
  5. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 3 033
  6. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 2 651
  7. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 2 319
  8. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 2 014
  9. Ako sa zbaviť chladnej podlahy 2 012
  10. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 636