- Polyhistor Matej Bel patrí k najväčším osobnostiam kultúrneho života Uhorska v 18. storočí. Narodil sa roku 1684, štúdium na evanjelickom lýceu ukončil v Bratislave. Po štúdiách v Halle dočasne pôsobil v Banskej Bystrici, ale už roku 1714 sa stal rektorom evanjelického lýcea v Bratislave. Tu uskutočnil významné zmeny podľa najmodernejších pedagogických metód. Založil prvé noviny v Uhorsku Nova Posoniensia (1721 - 23). Výsledkom Belovho bádania je celoživotné dielo Historicko-zemepisné vedomosti nového Uhorska. V Bratislave prežil 35 rokov vedeckej a pedagogickej práce, býval na Konventnej ulici č. 6 a jeho epitaf je v priechode Apponyiho paláca na Radničnej ulici.
25. marec
- Najstaršou cirkevnou pamiatkou Bratislavy je kostol františkánov na Františkánskom námestí, slávnostne vysvätený 25. 3. 1297 za prítomnosti kráľa Ondreja III. Je to jednoloďový gotický kostol s troma neskôr postavenými kaplnkami. V rámci korunovačných obradov uhorských kráľov tu pasovali vybraných šľachticov za rytierov Zlatej ostrohy.
- V roku 1613 v Dóme sv. Martina korunovali za uhorskú kráľovnú Annu, manželku Mateja II.
26. marec
- V roku 1804 zomrel bratislavský rodák Wolfgang Kempelen, geniálny polytechnik, mechanik, vynálezca a architekt. V Bratislave prežil väčšinu svojho života. Je autorom mnohých vynálezov - zo strojových automatov bol najznámejší šachový automat. V Bratislave postavil loďkový most cez Dunaj (1770) a skonštruoval tlakový vodovod, ktorý zásoboval vodou z dunajského podhradia Bratislavský hrad. Pomenovali po ňom ulicu v Karlovej Vsi.
27. marec
- Priekopník moderného pôrodníctva a autor prvej slovenskej učebnice pôrodníctva Ján Ambro sa narodil v roku 1827. Po štúdiách a následnej praxi sa roku 1872 stal riaditeľom a profesorom školy pre pôrodné asistentky v Bratislave. Keďže priestory na Mickiewiczovej ulici nevyhovovali, dosiahol postavenie novej budovy. Postavili ju v roku 1882 na Zochovej ulici č. 7 a neskôr sa stala I. ženskou klinikou UK. Ján Ambro zomrel 15. 5. 1890 v Bratislave. Na tejto budove má pamätnú tabuľu a na Kramároch po ňom pomenovali ulicu.
28. marec
- V roku 1960 zomrel v Bratislave tunajší rodák Ladislav Dérer, popredný predstaviteľ slovenskej a čs. internej medicíny. Od roku 1931 pôsobil na I. internej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského. Po ňom pomenovali nemocnicu na Kramároch, v jej vestibule má pamätnú tabuľu a na Kramároch má aj ulicu.
29. marec
- Prvé verejné socialistické zhromaždenie v celom Uhorsku sa uskutočnilo v Bratislave v roku 1869 z iniciatívy robotníckeho vzdelávacieho spolku Napred. Bolo to v mestskom kasíne, ktoré stálo na mieste dostavby: zhromaždilo sa tu takmer tisíc robotníkov za asistencie mestskej polície.
- Prvým slovenským futbalovým klubom bol Prvý československý športový klub Bratislava (I. ČsŠK) založený roku 1919. Na ustanovujúcom zhromaždení za predsedu zvolili Richarda Brunnera. Jeho pokračovateľom je Slovan Bratislava. (koči)