Silvestrovské behy atlétov prilákali

V Piešťanoch sa uskutočnil Silvestrovský beh medzi mostami, na ktorom štartovalo 97 bežcov. V hlavnej kategórii si prvenstvo vybojoval M. Jamrich z STU Bratislava a medzi ženami dominovala D. Janečková z Obalservisu Košice. Tretie miesto patrí S. Máčalove

j z STU Bratislava.

Kros v Dolných Orešanoch

Atléti sa lúčili s rokom 2001 aj Silvestrovským krosom v Dolných Orešanoch. Na štart 30. ročníka sa postavilo 95 vytrvalcov a vytrvalkýň z Anglicka, Poľska a Slovenska. Najrýchlejšie ho zvládol reprezentant Slovenska v orientačnom behu František Libant (Kobra Bratislava) časom 23:45 min. Druhý dobehol Lukáš Barták zo Sokola Pezinok a tretí bol Jozef Wallner z Kobry Bratislava.

Rovnakú trať bežali aj ženy. V súperení 18 vytrvalkýň triumfovala reprezentantka SR v orientačnom behu Katarína Libantová (Sokol Pezinok) 29:04 min, druhá dobehla Mária Kloknerová (Slávia Trnava) a tretiu priečku obsadila Ľubica Toporová (ROB Pezinok).

Vo Vrútkach stovka bežcov

Rovná stovka bežcov zo Slovenska a Česka sa postavila na štart 21. ročníka Silvestrovského behu vo Vrútkach. Napriek veľmi sťaženým podmienkam a zľadovatenému povrchu na 11,5 km trati z Vrútok do Turčianskych Kľačian a späť nedošlo ani k jedinému úrazu. Prvenstvo si pripísal člen ŠK Dukla Banská Bystrica Miroslav Vanko, Bardejovčan Róbert Arbet skončil druhý a Peter Ondruš z STU Bratislava tretí.

U žien dominovala spôsobom štart-cieľ slovenská reprezentantka Anna Balošáková z ŠKP Čadca.