Kúpele Grössling v centre mesta zostávajú už jedenásty rok zatvorené, pustnú a devastujú ich holuby. Priestor je znečistený ich výkalmi a vtáky sem môžu voľne vnikať cez diery v streche nad bazénom. Steny sú zatečené a plesnivé. Plaváreň je nefunkčná od roku 1994. Priestor bol uzavretý z dôvodu ohrozenia bezpečnosti návštevníkov.
Uzatvorená plaváreň v jadre mesta súčasné vedenie magistrátu veľmi netrápi. Napriek tomu, že k tejto otázke sa médiá vracajú už dva roky a Bratislavčania sa zaujímajú o osud kúpeľov aj na internetových stránkach mesta. V súčasnosti je správcom Grösslingu opäť STARZ. "Objekt je strážený a investujeme doňho asi 20- až 30-tisíc ročne," povedala Eva Chudinová, hovorkyňa magistrátu.
Plaváreň v centre mesta Bratislave chýba a celkove pre 430 tisíc obyvateľov sú k dispozícii len tri kryté plavárne so značne obmedzeným časovým harmonogramom určeným pre verejnosť. Jediný 50-metrový bazén je na Pasienkoch, menšie bazény sú v Iuvente a v areáli hotela Nivy.
Kúpele Grössling mala po víťazstve vo verejnej súťaži v roku 2002 od mesta kúpiť akciová spoločnosť Avant. Ponuka firmy bola 50 miliónov korún. Jednou z podmienok mesta bolo, že kúpele budú sprístupnené do 48 mesiacov po podpísaní zmluvy. Avant dokonca sľuboval, že to stihne za tri roky. Medzitým sa vystriedalo vedenie magistrátu a súťaž bola spochybnená. Magistrát urobil chybu pri príprave podmienok verejnej súťaže v roku 2002. Geometrický plán predložený do súťaže nebol správny a objekty, ktoré mesto ponúkalo, mu všetky nepatrili. Vedenie magistrátu začalo znovu zvažovať aj samotný predaj kúpeľov napriek tomu, že peniaze na niekoľko stomiliónovú rekonštrukciu mesto nemá. Avant nemá v ruke žiaden dokument ako vlastník a kúpno-predajnú zmluvu s ním mesto nepripravuje. O vypísaní novej súťaže a o akejkoľvek kúpnopredajnej zmluve by muselo rozhodnúť mestské zastupiteľstvo.
Grössling má vyše sto rokov
Grössling mal pôvodne tri časti. V najstaršej z roku 1895 boli sedacie a vaňové kúpele. V roku 1913 bol pristavený objekt, v ktorom je veľký a malý bazén a sauna. Funkcionalistická budova z Vajanského nábrežia, v ktorej sú prezliekarne a šatne, dotvorila priestor v roku 1929. Bola postavená podľa projektu Bedricha Veinwurma a Ignáca Veczeia - významnej dvojice bratislavských architektov medzivojnového obdobia. Najstaršia časť pôvodných kúpeľov bola však adaptovaná v roku 1942 na bankové priestory. Posledným správcom objektu bol pred jeho uzatvorením STARZ. Počas spravovania STARZ-u sa tu uskutočnilo viacero opráv a úprav. V snahe vyhovieť hygienickým nárokom sa robili zásahy do interiéru. Viera Obuchová z Mestského ústavu ochrany pamiatok, ktorá realizovala archívny výskum kúpeľov Grössling, uvádza podrobne aj ponuku zariadenia v roku 1897 - I. oddelenie: vodoliečebné zariadenia pre dámy a pánov, masáže, elektroterapia, zdravotná gymnastika, uhličité kúpele, II. oddelenie: liečebné kúpele - bahenné, s jódo-brómovými soľami, ihličnaté, železité a inhalácia, III. oddelenie: para, sprchy, plávanie, vaňové kúpele I. a II. triedy.