SME
Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Váš horoskop na rok 2002

BARAN

I. 21. 3. - 31. 3.

II. 31. 3. - 10. 4.

III. 10. 4. - 20. 4.

Baranom narodeným do polovice druhej dekády od mája do júla pripomenie Jupiter „resty“ z minulého roka. Dopustili ste sa podvodu alebo povrchnosti vo financiách či v zamestnaní? Jupiter sa spätným pohybom pozerá kvadratúrou na vaše Slnko a ak ste svoje prehrešky neoľutovali už na jeseň minulého roka, teraz sa môžete pripraviť. Všetko však prebolí a skončí sa dobre, preto nevešajte hlavu a do budúcnosti si vezmite pozitívne ponaučenie.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak ste vždy zásadne čestný a opatrný, čaká vás odmena za poctivosť. Že ste čakali pridlho? Taký už je Saturn, ktorého sextil na vaše Slnko konečne prinesie niečo konštruktívne. Prvá dekáda sa dočká v marci, druhá v apríli až júni a tretia v druhej polovici júna.

Vplyv Neptúna pocítia hlavne Barani narodení od 26. marca do 4. apríla - zvýšenú intuíciu, inšpiráciu. Za pomoci Saturna sa vám možno splnia tajné sny. Koncom leta a na jeseň rozvíjajte prípadné umelecké či mystické vlohy, neprehliadnite spriaznenú dušu.

Narodeným medzi 4. a 9. aprílom dodá Pluto energiu, prekonajú každé zemetrasenie a koncom roka vďaka svojej neohrozenej činorodosti zožnú slušnú úrodu.

Posledná dekáda sa zase môže tešiť z vplyvu Uránu. Urán je planéta zmien a novôt v každom ohľade. Ak vás v polovici júna bude doslova prenasledovať originalita a možno trošku aj sklon k výstrednosti, využite to kladne. Saturn vám taktiež dodáva vytrvalosť, nie je dôvod zostať priemerný!

Skryť Vypnúť reklamu

BÝK

I. 20. 4. - 30. 4.

II. 30. 4. - 10. 5.

III. 10. 5. - 21. 5.

Jupiter sa pozitívym sextilom začne pozerať na vaše Slnko od júla. Narodení v prvom týždni prvej dekády budú optimistickejší, doslova sa nadýchnu a začnú žiť. Len sa nedopúšťajte výstredností a nepodľahnite lenivosti, zrátalo by sa vám to v auguste. Celkovo to však bude pokojný a príjemný rok. Prvé dni marca, júna a septebra vás Mars obohatí energiou.

Narodeným medzi 26. aprílom a 3. májom trošku skriví úsmev Neptún. Jeho kvadratúra na Slnko pôsobí neblaho na charakter, zlé vplyvy z okolia sú oveľa príťažlivejšie, štrbinky v charaktere s radosťou prehliadame a podliehame zvodom najrôznejšieho typu - záleží na osobnom horoskope. Ak si nechcete poškodiť povesť, prípadne zdravie, buďte na seba prísnejší. Nepokoj, depresie alebo stratu motivácie riešte aktívne. Marec, júl a december sú skúšobné body. Vyhnite sa rizikám, právnym a administratívnym sporom, falošným radcom a vodcom a rozhodne veštcom - takmer určite vás pošlú zlým smerom. Nezabudnite - svoju cestu si určujete predovšetkým vy sám! V máji a júni veľmi pomôže Jupiter, držte sa perspektív, ktoré pred vami otvorí.

Skryť Vypnúť reklamu

Jar bude skutočne nádherná pre tých, ktorí sa narodili od 3. do 10. mája. Zaujímavé návrhy a podnety nenechajte nepovšimnuté, tešte sa zo života, rozdávajte svoj optimizmus. Posledné tri mesiace v roku zvlášť pozorne sledujte svoje materiálne a právne záležitosti, neverte náhode.

Posledná dekáda Býkov sa nevyhne výrazným zmenám, ktoré môžu prísť ako zvnútra, tak zvonka. Prípadné ťažkosti a straty však berte ako možný nový štartovací bod, ak treba, prispôsobte sa alebo improvizujte. V prvé aprílové dni pozor na úrazy. Rozhodne sa tešte na leto. Jún a júl prejdú vo veľkej pohode, šťastie si vážte a využite ho, pretože na jeseň a v zime musíte opäť zbystriť pozornosť. Keď sa vaše skúšobné obdobie uzavrie, budete na seba hrdý viac ako inokedy.

BLÍŽENCI

I. 21. 5. - 1. 6.

II. 1. 6. - 11. 6.

III. 11. 6. - 21. 6.

Prvá dekáda a narodení až do 4. júna sa môžu tešiť. Neptún trigónom rozvíja umelecké a duchovné vlohy a v tomto smere prináša aj profesionálne uznanie koncom mája. Prvé mesiace roka ponúknu rôzne príležitosti na zaistenie budúcnosti. Môžete získať nehnuteľnosť, začať výhodné podnikanie alebo nadviazať prospešnú známosť. K tomu sa pridáva Jupiter, ktorý vás od augusta do októbra odmení za námahu úspechom a ziskom. Len dodržujte svoje sľuby.

Opozícia Pluta so Slnkom narodeným od 4. do 10. júna signalizuje premeny názorov, náhľadov na svet. Ak vám bude v máji už priveľmi dusno, stavte na vľúdnosť a toleranciu, nátlaku čelte s tichou vytrvalosťou, každým výbuchom si len poškodíte. Radšej nahliadnite do svojho vnútra a v poslednom štvrťroku oceníte svoj postoj. Ak ste sa aj museli čohosi zriecť, teraz sa môžete tešiť z pozitívnej zmeny, prírastku na majetku alebo z cestovania.

Posledná dekáda bude mať vďaka Uránu vzrušujúci rok. Rozšírte si obzor, zbierajte poznatky, tvorte, zdokonaľujte sa, spoznávajte nové veci a krajiny a pokojne uspokojte aj svoju zvedavosť. Máte ideálnu príležitosť študovať, angažovať sa, písať. V júni Saturn pomôže vaše túžby premeniť na skutky, presadíte sa v osobnom živote i v zamestnaní. A čo sa lásky týka, apríl - máj či august - september sľubujú obohacujúce stretnutie. Nemusí však ísť o obvyklý citový vzťah, ale o tajomné duchovné priateľstvo.

RAK

I. 21. 6. - 1. 7.

II. 1. 7. - 12. 7.

III. 12. 7. - 22. 7.

Môžete byť spokojný, pretože práve vaše znamenie je prežiarené Jupiterom. Jeho tranzit vás určite posunie dopredu i do popredia a neodoprie vám žiadnu radosť. Prvé dve dekády sú pod doznievajúcim a vrcholiacim vplyvom tohto dobrodeja a môžu zbierať úrodu zasiatu minulý rok, často už koncom roka 2001 - narodenie dieťaťa, uzatvorenie manželstva, založenie firmy a podobne. Prípadné disonancie (január, marec - apríl) budú prechodné a možné komplikácie (i zdravotné), preto nepotrvajú dlho, pretrvávajúce následky sú málo pravdepodobné.

Tretia dekáda bude tranzitom Jupitera ovplyvnená hlavne od mája do júla. Podobne ako skôr narodení Raci, aj vy budete podnikavý, odvážny, vitálny, len sa z roztopaše nedopustite zbytočných chýb. Úspešný rok môže byť pre vás novým začiatkom, alebo môžete spať na vavrínoch - ako už len chcete!

LEV

I. 22. 7. - 2. 8.

II. 2. 8. - 12. 8.

III. 12. 8. - 23. 8.

Máte šťastie. Hlavne Levi narodení do 29. júla, pretože Jupiter sa z Raka presunie do vášho znamenia, takže to v auguste nezabudnite plne využiť. Čaká vás pokojne sa odvíjajúci rok, preto vychutnajte každý, aj ten najobyčajneší okamih. Takýchto rokov nebýva veľa.

Do narodených od 29. júla do 5. augusta bude dobiedzať Neptún opozíciou k Slnku. Podobne ako Býci, nedajte si celkom vziať sebadôveru a pripraviť sa o ambície. Ilúzie síce zahynú, ale vy si rozšírte pole poznania a skúseností. Aj počiatočné zúfalstvo môže mať svoj zmysel. Uvedomte si prvky svojej povahy, ktoré sú príliš levie, napravte si pošramotené vzťahy s okolím. Spytovanie svedomia ešte nikomu neuškodilo. Práve naopak. Vďaka tomu vám Saturn pomôže koncom januára, prípadne až apríla dosiahnuť čosi, čoho ste sa takmer vzdali. Tranzit Jupitera od augusta do októbra vám praje, len nebuďte neobjektívne optimistický a radšej neuzatvárajte zmluvy, odložte svadbu a vyhnite sa súdnym sporom. Nezabudnite - Jupiter vám síce praje, ale zároveň je v opozícii s Neptúnom, v negatívnom pôsobení klamárom klamárov.

Narodení od 6. do 12. augusta to spomedzi svojich levích súrodencov budú mať najlepšie. Ich Slnko bude hneď trojnásobne podopreté Jupiterom, Plutom a Saturnom (máj - júl). Znásobia sa nielen vaše ambície, ale aj schopnosť dosiahnuť ich, budete úspešný, výkonný a stanete sa stredobodom pozornosti.

Posledná dekáda je vystavená všetko prevracajúcemu vplyvu Uránu. Či už pôjde o partnerské vzťahy, povolanie, deti alebo ktorúkoľvek inú oblasť danú vaším osobným horoskopom, buďte pripravený a obozretný, hlavne začiatkom apríla a koncom augusta. Na cestách kroťte nielen svoju jazdu, ale dávajte pozor aj na ostatných vodičov, aby ste sa „v tom“ neocitli hoci aj nevinne. Napriek trochu nestabilnej uránistickej atmosfére tohto roku, Saturn dá vašim snahám trvácnejší charakter.

PANNA

I. 23. 8. - 2. 9.

II. 2. 9. - 12. 9.

III. 12. 9. - 23. 9.

Aj vám prispeje Jupiter svojím sextilom k priaznivým začiatkom. Je to o to lepšie, že septembrové Panny môžu už dlhšie pociťovať pretavujúce pôsobenie Pluta a vyučujúce pôsobenie Saturna. Narodení v prvý septembrový týždeň sa budú prvý štvrťrok musieť vyrovnať s problémom, ktorý sa zjavil už v minulom roku. Tu vám Jupiter prinesie šťastie, povedzme v podobe protekcie či pomoci priateľa.

Narodení od 6. do 12. septembra budú bojovať s disonanciou Pluta, ktorá je v živote veľmi zriedkavá. Spôsobuje hlboké krízy a zmeny, vynútené pod tlakom vonkajších, „osudových“ okolností. Neľahký bude máj - jún. Vyvarujte sa nekompromisnosti a chladnej, racionálnej a často uštipačnej kritickosti, ktoré sú pre vaše znamenie také typické. Nič sa nedeje bez príčiny a všetko má svoj zmysel, hoci môže spočiatku zostať skrytý. V každej skúške vždy dostávame aj pomoc, preto sa na vaše Slnko usmieva sextilom Jupiter, aby vám dodal odvahu, nádej a poskytol pomoc.

Posledná dekáda sa zatiaľ vyššie spomínaným trampotám s Plutom vyhne. Zato kvadratúra so Saturnom vás v júni donúti k poriadnemu upratovaniu pred vlastným prahom. Prehodnoťte staré zvyky, pozrite sa do očí realite a určite sa vám taktiež vďaka Jupiteru podarí obnoviť svoje vnútorné zdroje, relatívnu pohodu a využiť niektoré výhody.

VÁHY

I. 23. 9. - 3. 10.

II. 3. 10. - 13. 10.

III. 13. 10 - 23. 10.

Tento rok sa nebudete môcť vážnejšie sťažovať. Pre objektívnosť treba dodať, že prvá dekáda bude do júna a zvyšok znamenia do júla pod nepriaznivým vplyvom Jupitera, ktorý môže priniesť mučivé dilemy, nečakané výdavky, daňové kontroly či súdne procesy (v horšom prípade) alebo návrat staršej nepríjemnej záležitosti. Avšak prvé dve dekády sa určite zároveň dočkajú uznania, zvýši sa ich osobná príťažlivosť a dostane sa im mnohej pomoci v trápení, to všetko od augusta do októbra.

Októbrové Váhy sa vďaka Saturnu pustia uskutočňovať dlhodobé plány. Výsledky možno neprídu ihneď, zato budú trvalé. Ak ste narodený od 28. 9. do 7. 10., sprevádzajúci Neptún vytvorí pre vás podmienky na príjemné spolužitie s okolím i vo vlastnom vnútri. Ak sa chcete už dávno niekam utiahnuť a venovať sa sebe a svojej duši, nadišiel ten správny okamih. Saturn vám od mája bude pomáhať skonkretizovať sny a od augusta do októbra vychutnajte všetko more pokoja a extázu, do ktorej sa konečne môžete nerušene ponoriť. To si praje aj vaše srdce!

V máji a júni bude Jupiter hádzať polená pod nohy narodeným od 7. do 13. októbra. Ale vaše pracovné výkony budú hodny obdivu a zodpovední si to určite všimnú. Posledný štvrťrok sa dočkáte chvály aj zisku. Tretia dekáda sa vďaka trigónu Uránu dočká buď prírastku do rodiny, na majetku, náhleho zlepšenia zdravotného stavu alebo ľúbostného vzťahu. Vyvinutá profesionálna aktivita (začnite v polovici júna) vám v roku 2003 prinesie sľubné výsledky.

ŠKORPIÓN

I. 23. 10. - 2. 11.

II. 2. 11. - 12. 11.

III. 12. 11. - 22. 11.

Škorpiónom tiež veľmi spríjemní rok trigón Jupitera. Odstráni aj dlhodobé prekážky, prinesie podnetné situácie a stretnutia, oživenie vzťahov, čo sa mohlo začať už koncom roku 2001. Narodení do 7. novembra budú podobne ako Raci zbierať úrodu zasiatu minulý rok. Tí, čo sa narodili do 29. októbra, nech sa v marci chytia každej vzniknutej príležitosti, narodení od 6. do 12. novembra prežijú svoje žičlivé obdobie v máji a júni. Jedine október až december varuje pred unáhlenými rozhodnutiami, veľkými finančnými výdavkami a chybami v účtovníctve. Vaše omyly sa v takom prípade prejavia v budúcom roku.

Ani Škorpióni sa tento rok nevyhnú spytovaniu svedomia či klamstvu a podvodu. Snažte sa ich nedopustiť a z opatrnosti ich radšej predvídajte u druhých. Hlavne narodení od 29. októbra do 5. novembra. Každodenná rutina sa vám môže zrazu zdať ťaživo nezmyselná, alebo sa budete cítiť psychicky nadmieru zaťažený či umučený. Vašej húževnatej povahe však postačí zmysluplný smer. Aby ste sa v čo najväčšej miere vyhli chaosu, odložte významné rozhodnutia a kroky, vášmu úsudku bude chýbať objektívnosť (august až október). Šetrite, strážte si zdravie (vírusy, infekcie, zápaly močových ciest a pohlavných orgánov, cysty). Usporiadanie osobných vecí a vyriešenie problémov odložte na rok 2003, kedy sa na vaše Slnko znovu usmeje Jupiter.

Posledná dekáda je vydaná na milosť Uránu. Neušetrí vás zmien v rodine, prípadne bydliska, zmien v práci, v partnerských vzťahoch (začiatok apríla a koniec augusta). Najšťastnejšie a najplodnešie bude obdobie letných mesiacov jún - júl. Prijímanie novôt a zmien vám nepadne tak ťažko.

STRELEC

I. 22. 11. - 2. 12.

II. 2. 12. - 12. 12.

III. 12. 12. - 21. 12.

Vy sa tento rok naozaj nebudete mať na čo sťažovať. Najmä narodených do 29. novembra Jupiter plne uspokojí, zvlášť v auguste. Chystá vám prekvapenia a mnohé osobné výhry. Úlohu môže zohrať zahraničie, kultúra, publicistika, školstvo či politika. Nepremeškajte príležitosť!

Narodených od 29. novembra do 5. decembra pod sextilom Neptúna čaká pokojné a objavné obdobie, duchovne či umelecky podfarbené. Aj keby vám Saturn do jari naservíroval dôsledky starších problémov, nebudete mať núdzu o dobré nápady, len sa vyhnite prepracovanosti. Na výslní sa môžete ocitnúť hlavne v septembri - októbri. Očakávajte finančné úspechy a spoločenské uznanie, harmóniu, pocit naplnenia a radosti.

Ak ste sa narodili od 6. do 11. decembra, vaše Slnko sa stretne v konjunkcii s Plutom a bude v opozícii so Saturnom. Veľmi silná konštelácia! Mieša karty osudu najrôznejším spôsobom a obvykle ide o jedinečnú životnú skúsenosť, ktorá prehadzuje rebríček hodnôt a núti prostredníctvom pochybností vytvárať nový pohľad na svet. Saturn obvykle izoluje od ostatných (máj - júl) a Pluto vás bude pudiť k tyranii. Odolajte týmto nutkaniam a získate tvorivosť a charizmu, ktorá koncom roka zaručene prinesie úspech. Premena vnútra, aj za cenu prípadnej bolesti, môže byť pre budúcnosť neoceniteľným pokladom.

Posledná dekáda rozšíri okruh známych, od konca júla budete podávať špičkové výkony, hlavne vďaka spoločníkovi či partnerovi. Môžete sa tešiť aj na novú známosť.

KOZOROŽEC

I. 21. 12. - 1. 1.

II. 1. 1. - 11. 1.

III. 11. 1. - 20. 1.

Jedinou pozoruhodnou konšteláciou v tomto roku sa pre vás stane opozícia s Jupiterom. Z profesionálneho hľadiska môže ísť o dvojsečnú zbraň. Získate postavenie, uzatvoríte výhodné manželstvo alebo dosiahnete dlho očakávané spoločenské uznanie a finančný úspech. Na druhej strane vám ten istý vplyv môže priniesť závislosť, sklamania, dlhy a nechuť k práci. Jupiter je však veľký dobrodej, preto záleží len na vás, či rozporný vplyv dokážete zharmonizovať a využiť vo svoj prospech.

Prvá dekáda bude vplyv Jupitera pociťovať do apríla, preto sa hlavne koncom januára a marca vyhnite definitívnym rozhodnutiam. V prípade nutnosti ich odložte na február a koniec apríla.

Druhá dekáda sa musí mať na pozore v máji a posledná v máji až júli. Srdcovými záležitosťami sa nenechajte príliš trápiť (začiatok júla), dilema sa vyrieši sama a hoci to nemáte vo zvyku, v tomto čase nechajte pokojne rozhodovať iných. Ale len po hranice svojej osobnej slobody!

VODNÁR

I. 20. 1. - 30. 1.

II. 30. 1. - 9. 2.

III. 9. 2. - 19. 2.

Čaká vás rok bohatý na udalosti a - precitnutia. Narodení do 26. januára po tranzite Neptúna cez svoje Slnko totiž možno ešte spia na vavrínoch. Môžu si to dovoliť, ak skutočne chcú. S jedinou augustovou výnimkou (opozícia Jupitera) budú mať pokojný, nekonfliktný rok.

Narodení medzi 26. januárom a 1. februárom sú idealisti, čo Neptún ešte zosilňuje a Saturn zo znamenia Blížencov trigónom stabilizuje. Máte zvýšenú odolnosť, vytrvalosť a sústredenosť, praktickosť, protekciu u starších osôb (do mája). Jupiter vám vezme pôdu pod nohami od augusta do októbra, ale ak odložíte investovanie na lepšie časy, nebudete sa preceňovať a riskovať, všetko prežijete bez následkov.

Vodnári narodení medzi 2. a 8. februárom budú pod vplyvom Pluta neodolateľní a Saturna neporaziteľní (máj - jún). Posledný štvrťrok sa vďaka obom planétam stane dokonale úspešným.

Posledná dekáda sa ocitne pod vplyvom výnimočnej udalosti, opakujúcej sa len každých 84 rokov. Konjunkcia vášho Slnka a Uránu vás donúti radikálne skoncovať s minulosťou, nech už ide o čokoľvek. Prípadnú nerozhodnosť v tomto smere definitívne od júna odstráni Saturn. Zdoláte akékoľvek prekážky a svoje predsavzatia a geniálne nápady rozhodne dotiahnite do konca.

RYBY

I. 19. 2. - 29. 2

II. 29. 2. - 10. 3.

III. 10. 3. - 21. 3.

Ryby narodené pred 26. februárom už majú za sebou lekciu, ktorú udeľuje Saturn raz za sedem rokov. Tie ostatné sa musia pod vplyvom Saturna zbaviť ilúzií, v ktorých si mimochodom s radosťou voľkajú. Nepodnikajte, neinvestujte, ak nemáte známosť, žiadnu nenadväzujte - aj tá, ktorá je, bude preskúšaná ohňom. Bilancujte, analyzujte svoje omyly a prehodnocujte svoje skutky. Na prvú dekádu bude Saturn pôsobiť do mája, na druhú do júna, na tretiu do júla.

Ryby narodené od 4. do 10. marca prežijú významný rok. Kvadratúra Pluta, ktorá sa ohlasuje raz za život, môže priniesť radikálnu premenu v niektorej životnej oblasti. Máj - jún budú skľučujúce, pretože k Plutu sa pripojí Saturn. Nedajte sa však, dýchajte zhlboka, držte sa vyšších sfér a s dôverou sa upínajte k budúcnosti. Nič nestojí za poškodenie zdravia, preto sa naučte zachovávať pokoj a trpezlivosť. Relaxujte! Ale potom o to húževnatejšie pracujte, to je najlepšia terapia. Pamätajte, že „osud“ sa nikdy nepozerá len zlým okom. Aj pri vás bude stáť Jupiter a podá vám pomocnú ruku, či to už bude prostredníctvom priateľa, dieťaťa alebo milovanej bytosti. Vždy myslite na to, že trápením sa vopred vykupuje veľká radosť, alebo dodatočne spláca veľký dlh.

Horoskop vypracovala MILADA ČECHOVÁ

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tento rok turizmu neprial
 2. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Opäť sme na dobrej vlne
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 7. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 8. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 9. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 10. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 1. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Opäť sme na dobrej vlne
 7. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
 8. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 17 661
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 17 173
 3. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 9 083
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 821
 5. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 830
 6. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 326
 7. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 3 619
 8. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 091
 9. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 886
 10. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 2 600
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Anton Sládek: Bratislava - Vysoká ulica včera a dnes
 2. Anton Sládek: Dunaj XIII. Most Apollo a okolo
 3. Anton Sládek: Bratislava - Heydukova ulica
 4. Anton Sládek: Bratislava - budova bývalej sociálnej poisťovne na Bezručovej - interiér
 5. Matej Vagač: Ukradnutý verejný priestor. V Horskom parku sú porušené vlastnícke práva.
 6. Anton Sládek: Bratislava - Klemensova ulica
 7. Martin Pekár: Prečo limit 130 km/h život v Bratislave nezlepší
 8. Anton Sládek: Spomienka na továreň Gumon
 1. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 167
 2. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 823
 3. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 671
 4. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 309
 5. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 3 611
 6. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 588
 7. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 304
 8. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 3 274
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Zatvoriť reklamu