Na ŠKP zabrala až osobná obrana favorita

Hádzanári bratislavského ŠKP privítali v 20. kole HIL na svojej palubovke tretí tím tabuľky, prešovský Tatran. Policajti, ktorým patrila deviata priečka, sa na favorita dobre pripravili a napriek tomu, že viedli v zápase iba tri razy - 2:0, 23:22 a 24:23

Najlepším strelcom domácich bol Ladislav Tarhai (uprostred s číslom 20), autor šiestich gólov. V tomto prípade si ho prešovská obrana dobre postrážila. FOTO SME - PAVOL MAJER

- boli úradujúcemu majstrovi úplne vyrovnaným partnerom. Až na záverečných pätnásť minút, ktoré domáci nezvládli, a z prijateľnej jedno- až dvojgólovej straty sa nakoniec zrodila podstatne vyššia prehra Bratislavčanov 33:40.

Úvod duelu patril ŠKP a keby jeho hráči neboli pokazili rýchly protiútok za stavu 2:0, mohlo byť ich počiatočné vedenie ešte vyššie. Lenže príležitosť nevyužili a hostia okamžite ukázali, že nevyužité šance budú náležite trestať. Rýchlo otočili stav na 2:4 a až na dve krátke výnimky v 13. a 23. minúte, keď bolo 8:8, resp. 14:14, do prestávky neustále viedli. Najčastejšie o dva góly.

Po zmene strán sa očakával nástup Prešovčanov, ale domáci si naďalej hrali svoju hru a dokázali s Tatranom sympaticky držať krok. Sedem minút po prestávke sa policajtom podarilo vyrovnať a o minútu už viedli 23:22. Netrvalo dlho a hostia sa opäť ujali vedenia, ktoré však viac ako o tri góly nenarástlo. Až do 48. minúty, keď sa menej bránilo a každý útok na oboch stranách znamenal gól. Prešov začal hrať osobnú obranu najmä na kanoniera domácich Tarhaia, ktorého tak celkom eliminoval a náskok Tatrana začal rýchlo narastať. Záver stretnutia sa potom už dohrával z povinnosti a na víťazstve hostí to už nič nemohlo zmeniť. (tk)

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 33:40 (16:18), najviac gólov: Tarhai 6, Kozák, Piteľka a Nižnan po 5 - Antl 11/5, Kukučka 7. rozhodovali: Haščík a Oťapka, vylúčení: 4:5, ČK: Bičaník za 3 vylúčenia, Kozlov za nastrelenie brankára - Marušák a Pekár - hrubý faul, 300 divákov.

Po zápase bolo premárnenej šance na podstatne lepší výsledok ľúto aj strelcovi domácich Ladislavovi Tarhaiovi: "Chceli sme nad Prešovom veľmi vyhrať, lebo potrebujeme body. Od východniarov sme čakali zasunutú obranu, s ich kvalitou sme, samozrejme, počítali. Škoda poslednej štvrťhodinky, lebo dovtedy sme s favoritom držali krok a hrali vyrovnanú partiu, lenže potom vysunuli osobnú obranu a to sme nezvládli. Vtedy nám aj gólovo ušli a to sa podpísalo pod konečný výsledok, ktorý svojím rozdielom vôbec nezodpovedá priebehu väčšiny zápasu."