1. Čo si myslíte o tom, že futbalovo najlepšie treťoligové mužstvá si nemôžu dovoliť účinkovať v druhej lige?
"Bez toho, aby som chcel znižovať kvalitu bratislavských súťaží si myslím, že tretia liga v hlavnom meste kvalitatívne zaostáva za ostatnými regiónmi. Prvý problém je teda ten, že ak aj mužstvá postúpia do druhej ligy, nedokážu sa tam udržať viac sezón. Okrem nižšej hernej kvality sú problémom aj financie. Podľa mojich skúseností je rozdiel medzi nákladmi na druhú a tretiu ligu pre bratislavské tímy okolo trinásť miliónov korún a to je veľký skok. Výjazd za súperom z východu republiky zaťaží pokladnicu klubu aj sumou šesťdesiattisíc. Situáciu nevidím do budúcnosti veľmi pozitívne. V najbližších rokoch by sa mohlo azda v druhej lige etablovať béčko Slovana, ak sa budú veci v klube uberať správnym smerom."
2. Ako by sa dal lepšie vyriešiť spôsob financovania klubov?
"Situácia je podľa mňa vážna v celom slovenskom futbale. Ten by potreboval pozitívny impulz, napríklad postup reprezentácie na majstrovstvá sveta. Futbal by získal väčšiu popularitu i prestíž a následne by sponzori ochotnejšie investovali svoje peniaze. Teraz majú často pocit, že ich len bezúčelne vyhadzujú. Viac pozornosti by sa potom ušlo aj futbalovej mládeži a mohli by sme pracovať koncepčnejšie."
3. Aké dôsledky môže mať likvidácia čoraz väčšieho počtu bratislavských ihrísk?
"Veľmi negatívne. Situácia sa každý rok zhoršuje. Napríklad v Slovane sú momentálne asi o štyridsať percent horšie podmienky ako boli pred desiatimi rokmi. Všetkých osemnásť tímov musí trénovať na Tehelnom poli, kým v minulosti mohli využívať športoviská po celej Bratislave." (bg)