Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Odskáče si Prešov krízu VKP?

Basketbal

Volejbalisti VKP vyhrali v nadstavbovej skupine o majstra naposledy v treťom kole. Doma nad Púchovom (na snímke). V siedmom kole budú chcieť prerušiť sériu troch prehratých zápasov. V hale v PKO im bude stáť v ceste Púchov. FOTO SME - PAVOL MAJER

Basketbal

V skupine o 5. až 8. miesto sa zajtra obe ženské družstvá predstavia v hale na Domkárskej ulici. Pôjde o dvojzápas Bratislava kontra Banská Bystrica. Celé to odštartuje súboj Slovan La Futura - UMB o 14.00, o dve hodiny neskôr hrá Lokomotíva s AGM.

Muži Interu nerozbehli nadstavbovú skupinu o 7. až 10. miesto najlepšie. Na palubovke Komárna prehrali 75:86, aj keď boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Rozhodol až bodový únik Komárna v poslednej štvrtine. Zajtra sa Bratislavčania predstavia v Žiline a mali by zvíťaziť. Veď súper je na poslednom mieste tabuľky so šesťbodovou stratou práve na Inter.

Volejbal

Z extraligových celkov hrajú doma iba muži VKP, zato so silným súperom. Do haly VKP v PKO zajtra pricestuje líder súťaže Prešov. Domáci sa momentálne dostali do "trojkovej" krízy, keď od tretieho kola nevyhrali tri kolá po sebe a klesli na tretie miesto v tabuľke. Možno práve zápas s Prešovom bude tým správnym spúšťačom návratu k dobrým výsledkom spred nedávnej doby. Stretnutie sa začína o 18.00.

Volejbalistky Slávie UK SLSP čaká v sobotu poriadna fuška v Senici. Tá v tejto sezóne túži po titule a doma nemieni púšťať perie. Tretí celok ženskej súťaže Doprastav cestuje do Košíc a je jasným favoritom.

Hádzaná

Po zimnej prestávke sa opäť o slovo hlási aj najvyššia súťaž hádzanárov a s ňou aj jej jediný mužský účastník z hlavného mesta - ŠKP Bratislava. Družstvo absolvovalo ostrú generálku na odvetnú časť súťaže pred týždňom, keď bolo na programe v Nových Zámkoch vyvrcholenie Slovenského pohára. V ňom Bratislavčania prehrali až v semifinále s Novými Zámkami (28:29).

Zajtra privítajú hádzanári ŠKP vo svojej jarnej premiére v hale na Jégého problémami zmietaný Bardejov. A tak by to mal byť duel (začína sa o 18.00) pre domácich víťazný.