Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Futbalistky Polygrafu vedú v oboch tabuľkách

Zimný futbalový pohár žien a žiačok pokračoval za účasti bratislavského Polygrafu druhým kolom. Po úvodnom bratislavskom turnaji sa futbalistky tentoraz zišli v Športovej hale HK Slovan Duslo Šaľa. Okrem Bratislavčaniek a domácich hráčok sa predstavili .

Zimný futbalový pohár žien a žiačok pokračoval za účasti bratislavského Polygrafu druhým kolom. Po úvodnom bratislavskom turnaji sa futbalistky tentoraz zišli v Športovej hale HK Slovan Duslo Šaľa. Okrem Bratislavčaniek a domácich hráčok sa predstavili na podujatí aj zástupkyne klubu FC Union Nové Zámky.

Každé z týchto družstiev organizuje v zimnej prestávke, ktorá je netradične dlhá (takmer 5 mesiacov) jeden halový turnaj, na ktorom sa stretnú systémom každý s každým družstvá žien (2 x 30 minút) i družstvá žiačok (2 x 20 minút). Všetky výsledky z turnajov sa po poslednom turnaji zrátajú a vyhodnotí sa tak celkový víťaz Zimného pohára v kategórii žien i žiačok.

V zápasoch druhého kola videli diváci kvalitný ženský futbal. Na rozdiel od vzácne vyrovnaného prvého kola sa v Šali najmenej darilo futbalistkám Nových Zámkov, ktoré prehrali svoje stretnutia vysokým rozdielom. Azda najpútavejším bol duel domácej Šale a Polygrafu. V bratislavskom tíme zažiarila brankárka Korenčiová, ktorá je vekom ešte žiačka. V kategórii žiačok sa v súboji proti Polygrafu zaskveli šalianske brankárky, ktoré výborným výkonom podržali domáce družstvo a takmer vybojovali pre Šaľu prvý bod na Zimnom pohári. Napokon Šaľa nevydržala nápor Polygrafu a v druhom polčase po vtipnej akcii hosťujúcich hráčok inkasovala. Obojstranne kvalitným bolo stretnutie Polygrafu s Novými Zámkami, kde sa za stavu 1:1 priklonila štastena na kopačky Bratislavčaniek, ktoré strelili víťazný gól.

Záverečné kolo, na ktorom organizátori vyhodnotia výsledky družstiev i jednotlivkýň (najlepšia strelkyňa, brankárka, hráčka) sa uskutoční 27. februára v Nových Zámkoch.

Výsledky 2. kola, ženy: Slovan Duslo Šaľa - Polygraf VFA Bratislava 1:2, Polygraf - FC Union Nové Zámky 6:1, Nové Zámky - Šaľa 2:7. Poradie po dvoch turnajoch: 1. Polygraf 8 bodov, 2. Šaľa 5, 3. N. Zámky 2

žiačky: Šaľa - Polygraf 0:1, Polygraf - Nové Zámky 2:1, Nové Zámky - Šaľa 4:1. Poradie: 1. Polygraf 12, 2. N. Zámky 6, 3. Šaľa 0