19.00 Nabucco, G. Verdi – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Niekto to rád horúce – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
KINÁ
Harry Potter a kameň mudrcov, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 14.30, 17.00 a 19.45 h; Istropolis VS, Trnavské mýto 1, 15.30 a 19.00 h; Polus (slov. dabing), 14.00, 16.50 a 19.40 h; Polus (slov. titulky), 15.15, 18.10 a 21.05 h
Lužinova obrana, Hol. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 17.30 h
Denník Bridget Jonesovej, USA – Obzor, Radlinského 18, 16.00, 18.00 a 20.00 h; Charlie centrum, 17.45 h
Evanjelium svätého Matúša, Tal. – Nostalgia, Staveb. fak., Starohorská 2, 20.45 h
Final Fantasy: Esencia života, USA – Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h
Princezná zo Starého mlyna, ČR – Istropolis, Kinečko, Trnavské mýto 1, 15.00 h
Jalla! Jalla!, Švéd. – Charlie centrum, 17.00 a 19.00 h; Polus, 17.35 a 21.55 h
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR – Charlie centrum, 16.00 h; Polus, 15.10 a 17.20 h
Memento, USA – Charlie centrum, 20.30 h
Bratstvo vlka, Fr. – Charlie centrum, 18.00 h; Polus, 19.05 a 22.00 h
Anděl Exit, ČR – Charlie centrum, 20.30 h
Sklenený dom, USA – Charlie centrum, 18.00 h
Možno, Fr. – Charlie centrum, 20.00 h
Samotári, ČR/Slovin. – Charlie centrum, 19.30 h
Pravá blondínka, USA – Polus, 14.20, 16.20, 18.20, 20.25 a 22.25 h
Atlantída: Stratená ríša, USA – Polus, 14.55 a 17.00 h
Pikantné pokušenie 2, USA – Polus, 15.20, 17.40, 20.00 a 22.20 h
Kto z koho, USA – Polus, 15.05, 19.25 a 23.50 h
Operácia Swordfish, USA – Polus, 19.35, 21.45 a 23.55 h
Nepovedz ani slovo, USA – Polus, 22.30 h
Dr. T a jeho ženy, USA – Polus, 17.55 a 20.15 h
Moulin Rouge, USA – Polus, 14.40 a 19.30 h
DISKOTÉKA
Disco – Elam, Staré grunty 36
Zlatý bažant Party – LIVE!Club, Aupark
Start to the weekend – Crystal Music club, Špitálska 37
DJ Night – Sams, Gorkého 1
Disco – Hystéria, Odbojárov 9
Freedom party – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Disco – Manhattan Pub, Bajkalská 30
Clubbing Sound Better with You – Club 39, Staré grunty 51
Disco – Kráter, Vysoká 15
Oldies disco – Tatra club, Námestie 1. mája
Rock – Aligátor, Laurinská 7
Disco – Jalta bar, Gorkého 15
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Birthday party, travesty show z Prahy, Happy Hours – Charlies Pub, Špitálska 4
PRE DETI
14.00 Zimná paráda, súťažno-zábavné popoludnie – M Klub, Gessayova 10
16.00 Vianočná diskotéka – SD Trnávka, Bulharská 60
KONCERTY A PODUJATIA
16.00 ZUŠ Pov. Bystrica, detský hudob. súbor Melódia, spev. zbor Ten Sing Underground, koncerty – Hlavné námestie
17.00 Vianočný koncert – Prezidentská záhrada
17.00 Predvianočné soirée, vianoč. koncert frekventantov kurzov – M Klub, Gessayova 10
19.00 Music Club, ska-ckavé Vianoce – POLEMIC – DK Lúky, Vígľašská 1
20.00 NEUROPA, hosť večera Dlhé diely: Šinadisk/Vrbovskí víťazi, koncert – DUNA, Radlinského 11
VÝSTAVY
Zbierka svetového konštruktivizmu, Malá historická expozícia Sonie Delonay, objekty Milana Dobeša, Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13
Koloman Sokol – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Dale Chihuly – Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 3. februára
A. Adámková: neobrazy – lifeline – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00 h, do 31. decembra
Vianočné mosty medzi mestami, medzinárodná výstava detských výtvarných prác – Mestské múzeum, Stará radnica, do 31. decembra
Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia – SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 10. februára 2002
New Austrian Spotlich, súčasné rakúske umenie – GMB Mirbachov palác, do 7. apríla 2002
Dorota Sadovská, Cena Oskara Čepana, GMB Mirbachov palác, do 24. marca 2002
Man Ray – GMB Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 31. marca 2002
H. CH. Thomsen – GMB Pálffyho palác, do 31. marca 2002
Anton Čierny – GMB Pálffyho palác, do 31. marca 2002
Omfalos Bratislavensis, sochy M. Lettricha – K. Gallery, Ventúrska 8, do 9. januára
Alexander Szabó, obrazy – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 10.00 – 19.00 h, do 31. januára
Záhady našej pamäte – Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00 h, so – ne 11.00 – 19.00 h, do 31. decembra
Narodím sa znovu? – Bibiana, do 28. februára
Naše Vianoce (možno aj) na skle maľované, netradičný pohľad na vianočné sviatky, výstava spojená o 15.00 h aj s programom – Bibiana, do 12. januára
Daria Kminiaková & Fero Jablonovský, Euforické smútky – Parlamentka, Mudroňova 1, denne 11.00 – 22.00 h, do 31. decembra
Metamorfózy portrétu, obrazy Adriany Kabeleovej – Galéria Ľudovej banky Akcent, Jesenského ul., do 4. januára
Rozhovory s umením II. – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h
J. Saudek, S. Saudková: Božská komedie – Galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 13. januára
Zo súčasnej talianskej fotografie – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 6. januára
Paula Modersohn-Becker, maliarske dielo – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 15. februára
M. Lettrich, 15 sôch a pupok sveta – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, do 9. januára
Príbehy v obrazoch, predajná výstava – Galéria Café Parnas, do 15. januára