Squashové kurty patrili juniorom

V squashovom centre Imet sa uskutočnil 4. juniorský turnaj pod názvom Imet Junior Cup. Zúčastnili sa ho hráči zo stredného a západného Slovenska, východniarov odradilo nepriaznivé počasie a možné problémy na cestách. Celkom 59 mladých hráčov v ôsmich ...

V squashovom centre Imet sa uskutočnil 4. juniorský turnaj pod názvom Imet Junior Cup. Zúčastnili sa ho hráči zo stredného a západného Slovenska, východniarov odradilo nepriaznivé počasie a možné problémy na cestách. Celkom 59 mladých hráčov v ôsmich vekových kategóriách dva dni bojovalo o prvenstvá.

Medzi squashovými hráčmi sa čoraz viac objavuje nežné pohlavie a aj toto podujatie sa stretlo s ohlasom dievčat. K nádejným hráčkam patrí napríklad Andrea Malinová z 1.SSK. Tentoraz bojovala na dvoch frontoch. Vo svojej kategórii do 13 rokov vlastne nemá žiadnu vážnu súperku, a preto sa rozhodla zmerať si sily o kategóriu vyššie. Vo finále vyhrala 3:2 s Popradčankou Martinou Garajovou a získala prvenstvo. Andrea však stále mala dosť síl, aby si to vyskúšala i v chlapčenskej kategórii B13, kde sa umiestnila na 5. mieste. V ďalších kategóriách triumfovali Veronika Kučerová (1. SSK) a Lucia Eckertová (Vernosť).

Záujem vzbudil aj Peter Hrúzik, ktorý úspešne nasleduje svoju staršiu sestru Lindu. So zanietením bojoval v kategórii B13 so staršími súpermi a postúpil do finále, kde vyhral s Davidom Kubičkom z Imetu. V ďalších kategóriách sa najviac darilo Marekovi Šindelárovi, Tomášovi Kleinovi (obaja 1. SSK) a Tomášovi Dobiašovi (Imet).