Most pravdepodobne dokončia na prelome júna a júla, v priebehu júla most skolaudujú a prvé autá by mohli po ňom prejsť na sklonku prázdnin. Podľa Csádera časový sklz spôsobili prekládky inžinierskych sietí, ktoré museli spraviť navyše a hlavne to, že väčšina sietí bola úplne v iných polohách ako predpokladali ich správcovia. "Zdržalo nás to a most nechceme dokončiť v časovom strese na úkor kvality," vysvetlil Csáder. Ako dodal, posun v termíne dokončenia by však nemal celú stavbu predražiť ani o korunu. Celkové náklady by teda nemali presiahnuť takmer 4,3 miliardy korún. Pôvodný rozpočet pri začatí stavby bol 3,6 miliardy, vláda by mala schváliť ďalších 680 miliónov korún. Tie by mali pokryť výdavky spojené so zvýšením DPH a cien stavebných materiálov spôsobených časovým sklzom, ktorý nastal takmer ročným posudzovaním ekonomickej efektivity diela Európskou investičnou bankou.
V týchto dňoch na moste dokončujú oceľovú konštrukciu, ktorá ho prepojí s bratislavským nábrežím, a betónujú lávky pre peších. Klásť vozovky by mali začať koncom marca, keď začne aj väčšina ukončovacích prác.
Očakávané spojazdnenie piateho mosta prinesie najmä odľahčenie dopravy na Prístavnom moste, kadiaľ len v smere do Petržalky prejde denne vyše 60-tisíc vozidiel. (sita)
S odstránením ekologickej záťaže - likvidáciou ropy po zničenej rafinérii Apollo, ktorá je súčasťou výstavby mosta, sa začne o dva až tri mesiace. Investor stále čaká na vydanie stavebného povolenia na územie, kde bude 20 čerpacích vrtov, a na užívacie povolenie pre prevádzku čerpadiel. Zatiaľ väčšina z vyše 70 čerpadiel beží v skúšobnej prevádzke a overuje sa technológia. Kontaminovanú vyťaženú zeminu odviezli na skládku nebezpečných odpadov a ropu spracúva na vykurovací olej firma Detox. Za odstránenie ropy štát zaplatí vyše 300 miliónov, celkové náklady by mali dosiahnuť 412 miliónov korún.