Neskôr, od 28. júla 1879 ju pomenovali Belova ulica na počesť slávneho polyhistora Mateja Bela, ktorý obýval faru na susednom evanjelickom pozemku. Odkedy však meno Mateja Bela nesie dôstojnejšia Panenská ulica (dnes ul. Mateja Bela križuje Tolstého ulicu - pozn. red.) , premenovali starú Belovu ulicu na Lýcejnú podľa nového lýcea na Konventnej, ktoré má jedno krídlo obrátené do tejto uličky. Nové lýceum je dnes sídlom Teologickej akadémie. Západnú stranu uličky ohraničuje zadná strana niekdajšieho domu baróna Jeszenáka na Panenskej, východnú stranu pozemok fary, záhrady, farských kostolov a škôl.
Celé toto územie patrilo vdove grófke Judite Kuffsteinovej (1611 - 1687), ktorá sa presťahovala do Prešporka z Rakúska. Už v roku 1666 v testamente všetko poručila evanjelikom, ale neskôr im územie ešte zaživa darovala.
Malý kostol
Evanjelický maďarsko-slovenský, čiže malý kostol siaha sčasti do Lýcejnej uličky, z nej má aj bočný vchod. Na mieste tohto kostola stál kedysi drevený, do jeho stavby sa evanjelici pustili 26. septembra 1682. Koncom novembra v ňom už boli služby božie. Celá stavba stála dovedna 2003 zlatých. Jeho dĺžka bola 15, šírka 10 siah.
Keď vojská tureckého spojenca Imricha Thökölyho 27. júla 1683 vypálili väčšinu prešporských predmestí, zhorel aj evanjelický kostol, ale znova ho opravili. V tomto drevenom kostole predniesol 30. augusta 1742 Viliam Samuel Serpilius smútočnú kázeň nad truhlou Mateja Bela.
Neskôr postavili v bezprostrednom susedstve dreveného kostola dnešný malý kostol. Na dĺžku má 10, šírku 5 siah. Dokončili ho v roku 1777 a stál 2877 zlatých. Nad hlavným portálom z Panenskej ulice je červená mramorová tabuľa s týmto nápisom: D. O. M. S. / Monumentum Clementiae / Mariae Theresiae et Jos. II. Aug. / Statuit, Deoqne sacravit / Pietas Coetus Aug. Conf. Pos. / Hung. Slav. / M. D CC. LXXVII.
(Nabudúce Kozia ulica.)
Úryvok z knihy Tivadara Ortvaya Ulice a námestia Bratislavy - Ferdinandovo mesto (Vydal Albert Marenčin PT). Kniha pôvodne vyšla v roku 1905. Názvy ulíc a miest sú dobové, niektoré námestia sa zmenili na ulice a naopak, prípadne zbúraním zanikli.