SME
Streda, 30. november, 2022 | Meniny má Ondrej, Andrej

Blíži sa zápis prvákov do základných škôl

Zápis vo väčšine bratislavských škôl bude 4. a 5. februára a 11. a 12. februára. Pri zápise potrebuje rodič občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotne hendikepovaného dieťaťa aj doklad o zdravotnom postihnutí. Povinnosť zapísať dieťa ...

FOTO - ARCHÍV SME

Zápis vo väčšine bratislavských škôl bude 4. a 5. februára a 11. a 12. februára. Pri zápise potrebuje rodič občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotne hendikepovaného dieťaťa aj doklad o zdravotnom postihnutí. Povinnosť zapísať dieťa do prvého ročníka majú zákonní zástupcovia detí, ktoré do 31. augusta 2005 dovŕšia šesť rokov a detí, ktorým minulý rok povolili odklad povinnej školskej dochádzky. Na zápise sa môžu zúčastniť aj deti, ktoré dovŕšia šesť rokov do konca roka, a mimoriadne nadané deti, nie mladšie ako päťročné. Niektorí rodičia majú už vyhliadnutú školu, kam sa budú snažiť prváčika zapísať. Zväčša si vyberajú podľa dobrého mena školy alebo podľa polohy - blízkosti školy k ich bydlisku. Rodič však môže prváka zapísať do ktorejkoľvek základnej školy bez ohľadu na to, v ktorej mestskej časti býva. Dieťa môže zapísať iba na jednu školu. (japa)

Dnes prinášame prehľad jednotlivých základných škôl v mestskej časti Petržalka a ich zameranie.

Termín zápisu prvákov do základných škôl v ostatných mestských častiach a zameranie jednotlivých škôl uverejníme v prílohe Bratislava v priebehu tohto týždňa. Zajtra mestské časti Vrakuňa a Ružinov.

ZŠ Budatínska 61

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1.- 4. ročníku, jazykový variant v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (Aj, Nj), jazykový variant.

Projekty: Škola podporujúca zdravie, Infovek, tenis a zájmové krúžky.

Iné zaujímavosti: škola má bazén, vydáva časopis, pracuje tu školský klub.

ZŠ Černyševského 8

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1.- 4. ročníku, jazykový variant v 1.- 2. ročníku (Aj), špeciálne triedy pre zdravotne oslabené deti;

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj), špeciálne triedy pre zdravotne oslabené deti a variant so športovou prípravou zameranou na futbal - chlapci, basketbal - dievčatá v 5. - 9. roč., rozšírené vyučovanie prírodovedných predmetov.

Projekty: Škola podporujúca zdravie, Infovek, Srdce na dlani a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: v škole pracuje špeciálny pedagóg, časopis Iris, spolupráca s Artmediou Petržalka, pre I. stupeň školské športové stredisko so zameraním na futbal.

ZŠ Dudova 2

Učebné varianty:

I. stupeň: variant základný, variant jazykový v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (Aj, Nj, Fj), v prípade dostatočného záujmu sa môže vyučovať aj ruština, nepovinné predmety seminár zo slovenčiny a matematiky.

Projekty: Infovek, Škola podporujúca zdravie, Otvorená škola, experimentálne overovanie novej koncepcie výtvarnej výchovy a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Dudoviny, v škole pracuje špeciálny pedagóg a funguje školský klub.

ZŠ Holíčska 50

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj), nepovinný predmet od 1. ročníka Aj, Nj;

II. stupeň: základný variant, pokračovanie rozšíreného vyučovania cudzích jazykov v 3.- 9. roč. (AJ, NJ), variant so športovou prípravou zameranou na plávanie a basketbal.

Projekty: Infovek, Orava, Škola priateľská deťom, Tolerancia, násilie, vzájomné vzťahy, Cesta k emocionálnej zrelosti, Správaj sa normálne, záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: škola má bazén, vydáva časopis, pracuje tu školský psychológ.

ZŠ Lachova 1

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (AJ, NJ), variant pre mimoriadne nadaných a talentovaných žiakov v hudobnej výchove v 4. - 9. ročníku;

II. stupeň: základný variant, prírodovedný variant, pokračovanie rozšíreného vyučovania cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (AJ, NJ).

Projekty: Sokrates, Škola podporujúca zdravie, Infovek, Otvorená škola, záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Normality, v škole pracuje školský psychológ.

ZŠ Nobelovo námestie 6

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj, Fj), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku(Aj, Nj, Fj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj, Fj).

Projekty: Sokrates, Infovek, Otvorená škola, Škola podporujúca zdravie, Správaj sa normálne a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Stopa, vlastná sauna, projektové vyučovanie, 2 x udelený certifikát Unicef, Škola priateľská deťom, tvorivé dielne.

ZŠ Pankúchova 4

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj), variant pre deti s vývinovými poruchami učenia a variant rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, variant so športovou prípravou v 5. -9. ročníku (futbal, volejbal, plávanie), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj), učebný variant pre deti s vývinovými poruchami učenia.

Projekty: Infovek, Škola podporujúca zdravie, Správaj sa normálne a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: bazén, plavecké kurzy pre všetkých žiakov 1. - 4. ročníka, spolupráca s plaveckým klubom Orca, záujmové plávanie pre žiakov od 3. ročníka, spolupráca s Venglošovou futbalovou akadémiou, pracuje tu špeciálny pedagóg, škola vydáva školský časopis Listuška a Listuško.

ZŠ Prokofievova 5

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzieho jazyka v 1.- 9. ročníku (Aj, NJ), rozšírené vyučovanie hudobnej výchovy v 1.- 9. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5.- 9. ročníku (Aj, Nj), pokračovanie variantu rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v1.- 9. ročníku (AJ,NJ) pokračovanie variantu rozšírené vyučovanie hudobnej výchovy v 1. - 9. ročníku.

Projekty: Škola podporujúca zdravie, Infovek, Zabráňme šikanovaniu, Klub rodičov, Separovaný zber, Cesta k emocionálnej zrelosti, Deti deťom, Sokrates, Cernet a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: v škole pracuje psychológ a špeciálny pedagóg.

ZŠ Gessayova 2

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, jazykový variant 1. - 4. ročník, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1.- 4. ročníku (Aj, Nj ), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, NJ);

II. stupeň: základný variant, pokračovanie rozšíreného vyučovania cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, NJ), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (AJ).

Projekty: Projekt cezhraničného vzdelávania Bratislava - Kittsee, Škola podporujúca zdravie, Infovek, Poznávaj svoj región, Orava a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: škola organizuje regionálne kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín a literárnu časť súťaže Európa v škole, pracuje tu špeciálny pedagóg.

ZŠ Tupolevova 20

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, jazykový variant v 1. - 4. ročníku, špeciálne triedy pre žiakov so špecifickými vzdelávacími potrebami (vývinové poruchy učenia a reči);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku, rozšírené vyučovanie matematiky a prírodovedných predmetov v 5. - 9. roč., učebný variant so športovou prípravou zameranou na karate, rozšírené vyučovanie matematiky a prírodovedných predmetov v 5. - 9. ročníku.

Projekty: Infovek, Tvorivá informatika s Baltikom a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Školoviny, školské športové stredisko zamerané na karate, kurzy lyžovania a korčuľovania pre žiakov I. stupňa, špeciálny pedagóg a psychológ.

ZŠ Turnianska 10

Učebné varianty:

I. stupeň: variant základný, variant jazykový v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, prírodovedný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (Aj, Nj).

Projekty: Infovek, Škola podporujúca zdravie, Zelená škola, Lego Dacta, Orava, projekt zameraný na životné prostredie, Správaj sa normálne a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: bazén, špeciálny pedagóg a psychológ, zameranie na environmentálnu výchovu a zdravý životný štýl.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nemusia
 2. Liečba rakoviny sa u nás výrazne zlepší. Bude to stáť 300-tisíc
 3. Vytvor si svoju budúcnosť
 4. Zaujímavé štúdium, skvelá práca aj plat. Vieš, kam ísť.
 5. Ako vybrať správny televízor? QLED verzus QD OLED
 6. Prejdite na zelený benzín, pomoc životnému prostrediu sa ráta!
 7. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 8. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 1. SPŠ strojnícka v Prešove úspešne realizuje program Erasmus+
 2. Kríza nie je dôvodom na zmrazovanie miezd
 3. Zmeny v systéme revíznych postupov
 4. Prvotriedne služby, nikoho iného by sme už nebrali
 5. Posledné voľné byty z úrody Jabloní. Nenechajte si ich ujsť.
 6. Prejdite na zelený benzín, pomoc životnému prostrediu sa ráta!
 7. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 8. Získajte sériu retro keramických hrnčekov
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 17 164
 2. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 6 994
 3. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 6 895
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 5 534
 5. EUBA - Tvoja voľba, tvoja budúcnosť 2 663
 6. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste 2 024
 7. Blíži sa najväčšia investičná konferencia roku 2022 1 646
 8. Liečba rakoviny sa u nás výrazne zlepší. Bude to stáť 300-tisíc 1 576
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Metropolitný inštitút Bratislavy: Umenie vo verejnom priestore by nemali nahrádzať vyprázdnené atrakcie
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 3. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu
 4. Michal Feik: Zmena klímy v mestách. Výsledky prieskumu obyvateľov
 5. Martin Gajdoš: Prečo sa o trhovisko na Žilinskej oplatí bojovať?
 6. Róbert Thomas: Budíček! Vstávajte, prišli smetiari
 7. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 181 778
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 778
 3. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 6 128
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 4 845
 5. Ľuboš Vodička: Železnica na Slovensku: Myjavský viadukt 4 018
 6. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 3 882
 7. Věra Tepličková: Tak Sme rodina, alebo nie sme rodina? 3 386
 8. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 2 648
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
SkryťZatvoriť reklamu