SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Blíži sa zápis prvákov do základných škôl

Zápis vo väčšine bratislavských škôl bude 4. a 5. februára a 11. a 12. februára. Pri zápise potrebuje rodič občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotne hendikepovaného dieťaťa aj doklad o zdravotnom postihnutí. Povinnosť zapísať dieťa ...

FOTO - ARCHÍV SME

Zápis vo väčšine bratislavských škôl bude 4. a 5. februára a 11. a 12. februára. Pri zápise potrebuje rodič občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotne hendikepovaného dieťaťa aj doklad o zdravotnom postihnutí. Povinnosť zapísať dieťa do prvého ročníka majú zákonní zástupcovia detí, ktoré do 31. augusta 2005 dovŕšia šesť rokov a detí, ktorým minulý rok povolili odklad povinnej školskej dochádzky. Na zápise sa môžu zúčastniť aj deti, ktoré dovŕšia šesť rokov do konca roka, a mimoriadne nadané deti, nie mladšie ako päťročné. Niektorí rodičia majú už vyhliadnutú školu, kam sa budú snažiť prváčika zapísať. Zväčša si vyberajú podľa dobrého mena školy alebo podľa polohy - blízkosti školy k ich bydlisku. Rodič však môže prváka zapísať do ktorejkoľvek základnej školy bez ohľadu na to, v ktorej mestskej časti býva. Dieťa môže zapísať iba na jednu školu. (japa)

Dnes prinášame prehľad jednotlivých základných škôl v mestskej časti Petržalka a ich zameranie.

Termín zápisu prvákov do základných škôl v ostatných mestských častiach a zameranie jednotlivých škôl uverejníme v prílohe Bratislava v priebehu tohto týždňa. Zajtra mestské časti Vrakuňa a Ružinov.

ZŠ Budatínska 61

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1.- 4. ročníku, jazykový variant v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (Aj, Nj), jazykový variant.

Projekty: Škola podporujúca zdravie, Infovek, tenis a zájmové krúžky.

Iné zaujímavosti: škola má bazén, vydáva časopis, pracuje tu školský klub.

ZŠ Černyševského 8

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1.- 4. ročníku, jazykový variant v 1.- 2. ročníku (Aj), špeciálne triedy pre zdravotne oslabené deti;

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj), špeciálne triedy pre zdravotne oslabené deti a variant so športovou prípravou zameranou na futbal - chlapci, basketbal - dievčatá v 5. - 9. roč., rozšírené vyučovanie prírodovedných predmetov.

Projekty: Škola podporujúca zdravie, Infovek, Srdce na dlani a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: v škole pracuje špeciálny pedagóg, časopis Iris, spolupráca s Artmediou Petržalka, pre I. stupeň školské športové stredisko so zameraním na futbal.

ZŠ Dudova 2

Učebné varianty:

I. stupeň: variant základný, variant jazykový v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (Aj, Nj, Fj), v prípade dostatočného záujmu sa môže vyučovať aj ruština, nepovinné predmety seminár zo slovenčiny a matematiky.

Projekty: Infovek, Škola podporujúca zdravie, Otvorená škola, experimentálne overovanie novej koncepcie výtvarnej výchovy a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Dudoviny, v škole pracuje špeciálny pedagóg a funguje školský klub.

ZŠ Holíčska 50

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj), nepovinný predmet od 1. ročníka Aj, Nj;

II. stupeň: základný variant, pokračovanie rozšíreného vyučovania cudzích jazykov v 3.- 9. roč. (AJ, NJ), variant so športovou prípravou zameranou na plávanie a basketbal.

Projekty: Infovek, Orava, Škola priateľská deťom, Tolerancia, násilie, vzájomné vzťahy, Cesta k emocionálnej zrelosti, Správaj sa normálne, záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: škola má bazén, vydáva časopis, pracuje tu školský psychológ.

ZŠ Lachova 1

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (AJ, NJ), variant pre mimoriadne nadaných a talentovaných žiakov v hudobnej výchove v 4. - 9. ročníku;

II. stupeň: základný variant, prírodovedný variant, pokračovanie rozšíreného vyučovania cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (AJ, NJ).

Projekty: Sokrates, Škola podporujúca zdravie, Infovek, Otvorená škola, záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Normality, v škole pracuje školský psychológ.

ZŠ Nobelovo námestie 6

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj, Fj), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku(Aj, Nj, Fj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj, Fj).

Projekty: Sokrates, Infovek, Otvorená škola, Škola podporujúca zdravie, Správaj sa normálne a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Stopa, vlastná sauna, projektové vyučovanie, 2 x udelený certifikát Unicef, Škola priateľská deťom, tvorivé dielne.

ZŠ Pankúchova 4

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant v 1. - 4. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj), variant pre deti s vývinovými poruchami učenia a variant rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, variant so športovou prípravou v 5. -9. ročníku (futbal, volejbal, plávanie), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj), učebný variant pre deti s vývinovými poruchami učenia.

Projekty: Infovek, Škola podporujúca zdravie, Správaj sa normálne a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: bazén, plavecké kurzy pre všetkých žiakov 1. - 4. ročníka, spolupráca s plaveckým klubom Orca, záujmové plávanie pre žiakov od 3. ročníka, spolupráca s Venglošovou futbalovou akadémiou, pracuje tu špeciálny pedagóg, škola vydáva školský časopis Listuška a Listuško.

ZŠ Prokofievova 5

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzieho jazyka v 1.- 9. ročníku (Aj, NJ), rozšírené vyučovanie hudobnej výchovy v 1.- 9. ročníku, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5.- 9. ročníku (Aj, Nj), pokračovanie variantu rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v1.- 9. ročníku (AJ,NJ) pokračovanie variantu rozšírené vyučovanie hudobnej výchovy v 1. - 9. ročníku.

Projekty: Škola podporujúca zdravie, Infovek, Zabráňme šikanovaniu, Klub rodičov, Separovaný zber, Cesta k emocionálnej zrelosti, Deti deťom, Sokrates, Cernet a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: v škole pracuje psychológ a špeciálny pedagóg.

ZŠ Gessayova 2

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, jazykový variant 1. - 4. ročník, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 1.- 4. ročníku (Aj, Nj ), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, NJ);

II. stupeň: základný variant, pokračovanie rozšíreného vyučovania cudzích jazykov v 3. - 9. ročníku (Aj, NJ), rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (AJ).

Projekty: Projekt cezhraničného vzdelávania Bratislava - Kittsee, Škola podporujúca zdravie, Infovek, Poznávaj svoj región, Orava a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: škola organizuje regionálne kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín a literárnu časť súťaže Európa v škole, pracuje tu špeciálny pedagóg.

ZŠ Tupolevova 20

Učebné varianty:

I. stupeň: základný variant, jazykový variant v 1. - 4. ročníku, špeciálne triedy pre žiakov so špecifickými vzdelávacími potrebami (vývinové poruchy učenia a reči);

II. stupeň: základný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku, rozšírené vyučovanie matematiky a prírodovedných predmetov v 5. - 9. roč., učebný variant so športovou prípravou zameranou na karate, rozšírené vyučovanie matematiky a prírodovedných predmetov v 5. - 9. ročníku.

Projekty: Infovek, Tvorivá informatika s Baltikom a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: časopis Školoviny, školské športové stredisko zamerané na karate, kurzy lyžovania a korčuľovania pre žiakov I. stupňa, špeciálny pedagóg a psychológ.

ZŠ Turnianska 10

Učebné varianty:

I. stupeň: variant základný, variant jazykový v 1. - 4. ročníku (Aj, Nj);

II. stupeň: základný variant, prírodovedný variant, rozšírené vyučovanie cudzích jazykov v 5. - 9. ročníku (Aj, Nj).

Projekty: Infovek, Škola podporujúca zdravie, Zelená škola, Lego Dacta, Orava, projekt zameraný na životné prostredie, Správaj sa normálne a záujmové krúžky.

Iné zaujímavosti: bazén, špeciálny pedagóg a psychológ, zameranie na environmentálnu výchovu a zdravý životný štýl.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 3. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 4. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 5. Česi pod Tatrami šijú tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 6. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 7. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 8. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 9. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 10. Vážení poslanci, to naozaj?
 1. Úspešná budúcnosť začína štúdiom na FMMR TUKE
 2. Vážení poslanci, to naozaj?
 3. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 5. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 6. Vážení poslanci, to naozaj?
 7. Koniec čakania na kuriéra
 8. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 9. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 662
 2. Stiahnite si stovky e-kníh 6 013
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 5 976
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 4 610
 5. Vážení poslanci, to naozaj? 4 436
 6. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 3 593
 7. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 436
 8. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 3 368
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 3 070
 10. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 3 067
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu