Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Najúspešnejším športovcom Bratislavy atlét Mikuláš Konopka

V Primaciálnom paláci včera vyhlásili už 11. ročník ankety o najúspešnejšieho športovca a športový kolektív Bratislavy.

ŠTART FOTO – SAMUEL KUBÁNI

Najúspešnejším športovcom uplynulého roka sa stal atlét Mikuláš Konopka zo Slávie UK (na fotografii), ktorý na majstrovstvách Európy do 23 rokov v Amsterdame vybojoval zlatú medailu vo vrhu guľou.

V ankete hlasovalo 14 predsedov bratislavských športových zväzov, 368 priaznivcov športu cez internet a 177 poslalo hlas na korešpondenčných lístkoch.

Okrem víťaza boli ocenení aj štyria ďalší bez určenia poradia. Tenista Dominik Hrabatý (TK Slovan), zápasník Jozef Krnáč (JK Pozemné stavby), vodní slalomári Pavol a Peter Hochschornerovci a Juraj Minčík (všetci ŠKP Bratislava).

Medzi juniormi patrí primát Lucii Klocovej zo Slávie UK, ktorá na majstrovstvách Európy v Grossete vybojovala v behu na 800 metrov zlatú medailu a patrí medzi veľké nádeje našej atletiky.

Do výberu najlepších juniorov sa bez určenia poradia dostal i karatista Tomáš Živner (Rapid Bratislava), ten skončil na európskom šampionáte juniorov a kadetov na Cypre v kategórii do 65 kilogramov tretí, a stolný tenista Ľubomír Pištej (ŠKST Sporiteľňa Bratislava).

Najúspešnejším kolektívom sa stali rýchlostní kanoisti ŠKP Bratislava.

„Mnoho ľudí sa nás pýtalo, ako dopadli kolektívy futbalistov či hokejistov. Tento rok sa nepresadili. Možno aj preto, že neuspeli na medzinárodnej scéne a fanúšikom už nestačia dobré výsledky z ligových bojov,“ povedal nám výkonný tajomník oblastného útvaru Slovenského zväzu telesnej kultúry Milan Vojtek.

Podľa návrhu Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov vyhodnotili i najlepších hendikepovaných športovcov Bratislavy. Prvenstvo získal volejbalista Jozef Mihalco (Mladosť Bratislava), ktorý bol kapitánom reprezentácie pri jej víťazstve vo svetovom pohári a najlepším hráčom turnaja. Druhé miesto patrí plavkyni Margite Prokeinovej (IAMES Bratislava), ktorá si na európskom šampionáte vybojovala zlato na 50 metrov motýlik a striebro na 200 metrov polohové preteky.

Tretia skončila športová strelkyňa Veronika Vadovičová (Alpius Bratislava), dvakrát strieborná na ME.