ŠKP a Petržalka v hre o postup

Basketbal

Základná časť prvej ligy basketbalistov vyvrcholila v skupine západ zápasmi posledného dvojkola, ale o troch postupujúcich už bolo rozhodnuté. Sú nimi ŠKP La Futura Bratislava, Petržalka a Trnava. Rezerva Interu Bratislava mala len teoretickú šancu na postup na úkor Pezinka, v prípade oboch víťazstiev doma s Malackami a Petržalkou s podmienkou, že sa Pezinok potkne v Bánovciach, čo sa nestalo a tak doplnil štvoricu postupujúcich, ktorí budú bojovať o postup do extraligy.

Zo zápasov posledného dvojkola zaujali najmä dvoje bratislavské derby. V hale na Domkárskej ulici sa rozhodovalo o víťazovi základnej časti medzi ŠKP a Petržalkou. Policajti nastúpili posilnení o rozohrávača Fabulu a Petržalke zase chýbal rozohrávač Vigaš. Petržalka mala v boji o 1. miesto lepšiu východziu pozíciu, v prvom vzájomnom zápase vyhrala o 7 bodov. Prvý polčas bol vyrovnaný, obe družstvá sa zamerali viac na obranu, v útoku sa presadzoval hlavne pod košom Halás, na strane Petržalky zasa Ciho. Začiatok druhého polčasu ukázal problémy Petržalky najmä v útočnej fáze. Po siedmich minútach získal ŠKP 13-bodový náskok, ktorý v závere stretnutia natiahol na konečných 75:58 a stal sa víťazom základnej časti.

Na Pasienkoch sa hralo druhé derby. Mladí interisti nastúpili bez psychickej záťaže a po ôsmich minútach viedli nad Petržalkou 17:3. Po oddychovom čase sa Petržalka spamätala a otočila skóre. Rozohral sa najmä Dopjera, ktorý sa vrátil do družstva po skoro ročnej prestávke. V druhom polčase Petržalka postupne zvyšovala svoj náskok, až nakoniec rezerva Interu tesne unikla stobodovej hranici. Inter prehral s Petržalkou 78:97.

V nadstavbe o postup do extraligy postupujú teda ŠKP Bratislava, MŠK Iskra Petržalka, AŠK Slávia Trnava, MBK Pezinok. Z východnej skupiny HBK Prievidza, IMC Slovakia Pov. Bystrica, 1.BK Michalovce, BKP B. Bystrica. (slo, r)

Ostatné súťaže

1. liga ženy

13. a 14. kolo: Lokomotíva Bratislava B - Rožňava 78:76, MBK A. Dubčeka Bratislava - Michalovce 46:71, Filozof Bratislava - Ružomberok B 63:70, A. Dubčeka - Rožňava 81:84, Lokomotíva B - Michalovce 51:60, Filozof - Sabinov 68:62

Juniori

4. a 5. kolo: Svit - Inter Bratislava 98:76, Spišská Nová Ves - BSC Bratislava 66:82, Svit - BSC 71:67, Spišská Nová Ves - Inter 88:75

1. liga muži - západ

13. a 14. kolo: ŠKP La Futura Bratislava - Petržalka 75:58, Inter Bratislava B - Malacky 115:66, Inter B - Petržalka 78:97 ŠKP La Futura - Malacky 94:54

Konečná tabuľka základnej časti: 1. ŠKP La Futura Bratislava 25, 2. Petržalka 25, 3. Trnava 24, 4. Pezinok 22, 5. Inter Bratislava B 21, 6. Bánovce n/B 18, 7. Malacky 17, 8. Partizánske 16 (o poradí na 1. a 2. mieste rozhodli vzájomné zápasy)