Na čom pracujete?
"Skúšam v GUnaGU muzikál s názvom Herman von Hardcore: Láska. Hudbu zložil Mišo Kaščák a pracovne vec nazývame 'deviačný muzikál', pretože 'zdravé muzikály' robia iné firmy a to my nemusíme. Ako režisér som si napísal malú rolu riaditeľa blázinca, kam sa, dúfam, po skúšobnom šialenstve nepresuniem natrvalo. Premiéra bude 22. januára."
Čo plánujete v najbližšom období?
"Dokončil som knihu GUnaGU: Príbeh jedného divadla, čo je zábavná spomienkológia na 20 rokov nášho divadla, ľudí okolo neho a dobu, ktorá vždy celkom zábavná nebola. Niekedy vo februári to vydá L.C.A. Prílohou každej knihy bude DVD The Best of GUnaGU, kde okrem polhodinového filmu o divadle bude veľa bonusov z našich najlepších hier vrátane kultového English Is Easy, Csaba Is Dead, fotogaléria Ctibora Bachratého z predstavení a skvelá štúdiová hudba, napr. Mareka Brezovského, Slava Solovica a Ivana Mizeru."
Máte tip na zaujímavé podujatie?
"V Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží bude od 21. januára obrovská výstava o histórii aj súčasnosti slovenského divadla Divadlo - vášeň, telo, hlas. Kostýmy, scény, rekvizity, fotky, plagáty, videá, filmy, akcie pre deti a vystúpenia súborov - teším sa."
Ktorý kultúrny počin vás zaujal?
"CD bratislavskej skupiny Dlhé diely - Sveta diely. Mám rád ich ambientnú muziku a držím palce ich vydavateľstvu Slnko records, kde vydávajú nielen svoju hudbu, ale aj iných nezávislých hudobníkov. A komiks Z pekla od Alana Moora a Eddieho Campbella, ktorý pred rokom vyšiel v českom preklade a dokázal, že komiks môže byť aj vážny a silný kumšt."
Ako ste strávili Vianoce?
"Boli sme na Liptove a na Donovaly sme sa chodili lyžovať. Teda lyžovali sa moje deti a ja som im robil zbrojnoša Sancha Panzu - nosil som im palice a lyže a kupoval čaj. Bolo to fajn, najmä keď si Sancho kúpil varené víno." (vju) (Viac na V. strane)
FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ