DIVADLÁ
19.00 Portugália, Z. Egressy – DPOH, Laurinská 21
19.00 Človek pre všetky časy, R. Bolt – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Pyžamo pre šiestich, 2. premiéra – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Kvarteto, H. Müller – Astorka – Korzo 90, Suché mýto 17
19.00 Vianočný koncert Slnovratu – Divadlo AHA, MKC Školská 14
KINÁ
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR – Hviezda, Nám. 1. mája, 14.00, 16.00 a 18.00 h; Istota, Karloveská 32, 15.00 a 17.30 h; Polus, 10.00, 12.05, 14.10, 16.20, 18.35 a 20.50 h
Prci, prci, prcičky, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 20.30 h
Amélia z Montmartru, Fr. – Ymca, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h
Bratstvo vlka, Fr. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 17.30 h; Istropolis VS, 17.00 a 20.00 h; Polus, 19.05 a 21.55 h
Jalla! Jalla!, Švéd. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.45 a 20.00 h
Mačky a psi, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h
Kytice, ČR – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 20.00 h; Istota, Karloveská 32, 20.00 h
Scary Movie 2, USA – Devín, Devínska Nová Ves, 17.15 a 19.45 h; Istropolis K1, 16.00 a 18.00 h; Polus, 10.05, 12.05, 14.05, 16.05 a 18.05 h
Planéta opíc, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 h
Tmavomodrý svet, ČR, – Odboj, Dúbravka, Jadranská, 19.30 h; Istropolis K1, 20.30 h
Kondomédia, Fr. – Zora, Okružná 1, Trnávka, 16.30 h
Shrek, USA – kino Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 19.30 h
Malena, Fr. – Istropolis Art Kino, 17.30 a 20.00 h
Denník princeznej, USA – Charlie centrum, 18.15 h
Memento, USA – Charlie centrum, 18.30 a 20.30 h
Anděl exit, ČR – Charlie centrum, 20.30 h
Denník Bridget Jonesovej, VB – Charlie centrum, 17.45 h
Čarodejník z krajiny OZ, Jap. – Charlie centrum, 16.00 h
Praha očami…, ČR – Charlie centrum, 20.00 h
Samotári, ČR/Slovinsko – Charlie centrum, 19.30 h
Pravá blondínka, USA – Polus, 11.10, 13.10, 15.10, 17.10 a 19.15 h
Atlantída: Stratená ríša, USA – Polus, 10.45, 12.50, 14.55 a 17.00 h
Pikantné pokušenie 2, USA – Polus, 11.20, 13.30, 15.40, 17.50, 20.05 a 22.15 h
Nepovedz ani slovo, USA – Polus, 21.15 a 23.25 h
Kto z koho, USA – Polus, 12.15, 21.45, 17.15, 19.45 a 22.20 h
Operácia Swordfish, USA – Polus, 11.30, 13.40, 15.50, 18.00, 20.10 a 22.30 h
Moulin Rouge, USA – Polus, 14.40 a 19.30 h
Sklenený dom, USA – Polus, 20.05 a 22.25 h
Rozstrel, USA – Polus, 12.30, 17.20 a 22.10 h
DISKOTÉKY
5. Narodeniny Galérie Duna, večer koncertov a prekvapení – DUNA, Radlinského 11
Fiesta Latina – SD Trnávka, Bulharská 60
Ibiza night – Eden, Žabotova 7
Mexický Mikuláš – Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock – Aligátor, Laurinská 7
Essential Selection From Underground Music – Crystal Music club, Špitálska 37
Oldies disco – Tatra club, Námestie 1. mája
Disco – Kráter, Vysoká 15
Charlies pub is different – Charlies Pub, Špitálska 4
Saturday Night Fever – Club 39, Staré grunty
Swanx party – Cirkus Baroko, nábrežie Dunaja
PRE DETI
15.30 Shrek, vtipná rozprávka – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
16.00 Diskohry – M Klub, Gessayova 10
KONCERTY A PODUJATIA
9.00 Bubo Bál, stretnutie cestovateľov – DK Lúky, Vígľašská 1
15.00 Benefičný koncert Úsmev ako dar – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
16.00 Odzvoňme rakovine, benef. koncert – Hlavné námestie
17.00 ATA, taneč. predstavenie – DK Ružinov, Ružinovská 28
18.00 Vianočný koncert modlitieb a chvál – SD Nivy, Súťažná 18
18.30 Betlehemské svetlo, prijatie prezidentom – Prezidentská záhrada
19.00 Slnovrat, folkový koncert – MKC Školská 14
19.00 Szöttes, komorný folklórny súbor – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
20.30 Frešo starší Quartet, koncert – Jazz café, Ventúrska 5
20.00 Divná zostava, Para, Siclay, Hudba z Marsu, Desmod, Free Faces, koncerty – Duna, Radlinského 11
Nedeľa 16. december
DIVADLÁ
11.00 Luskáčik, P. I. Čajkovskij – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Panna Orleánska, P. I. Čajkovskij – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Prelet nad kukučkiným hniezdom, D. Wasserman – DPOH, Laurinská 21
19.00 Na konci hry, S. Gray – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Niekto to rád horúce, muzikál – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
16.00 Aj múdry schybí, verejná nahrávka zábavnej TV relácie – West, Kolárska 3, aj o 20.00 h
19.00 Večierok, T. S. Eliot – Astorka – Korzo 90, Suché mýto 17
15.00 O divnej čiapke, M. Sládek – Aréna, Viedenská cesta 10
14.30 Duchovplná rozprávka, M. Janoušek – Divadlo AHA, MKC, Školská 14
19.00 Návod na použitie, J. Nvota – RND, Škultétyho 5
KINÁ
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR – Hviezda, Nám. 1. mája, 14.00, 16.00 a 18.00 h; Istota, Karloveská 32, 10.00, 15.00 a 17.30 h; Polus, 10.00, 12.05, 14.10, 16.20, 18.35 a 20.50 h
Prci, prci, prcičky, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 20.30 h
Amélia z Montmartru, Fr. – Ymca, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h
Jalla! Jalla!, Švéd. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.45 a 20.00 h
Mačky a psi, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h
Kytice, ČR – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 20.00 h; Istota, Karloveská 32, 20.00 h
Scary Movie 2, USA – Devín, Devínska Nová Ves, 17.15 a 19.45 h; Istropolis K1, 16.00 a 18.00 h; Polus, 10.05, 12.05, 14.05, 16.05 a 18.05 h
Planéta opíc, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 h
Tmavomodrý svet, ČR, – Odboj, Dúbravka, Jadranská, 19.30 h; Istropolis K1, 20.30 h
Zviera, USA – kino a FK Igric, DK Dúbravka, Saratovská 2/a, 19.00 h
Rozprávka o snehovej kráľovnej, ČR – DK Ružinov, Ružinovská 28, 15.00 h
V zajatí chuti, USA – FK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h
15 minút, USA – kino Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 19.30 h
Stalo sa jednej horúcej noci, USA – kino Lúky, Vígľašská 1, 20.00 h
Dračie diery, USA – kino Lúky, Vígľašská 1, 16.00 h
Malena, Fr. – Istropolis Art Kino, 17.30 a 20.00 h
Denník princeznej, USA – Charlie centrum, 18.15 h
Memento, USA – Charlie centrum, 18.30 a 20.30 h
Anděl exit, ČR – Charlie centrum, 20.30 h
Denník Bridget Jonesovej, VB – Charlie centrum, 17.45 h
Čarodejník z krajiny OZ, Jap. – Charlie centrum, 16.00 h
Praha očami… , ČR – Charlie centrum, 20.00 h
Samotári, ČR/Slovinsko – Charlie centrum, 19.30 h
Bratstvo vlka, Fr. – Polus, 19.05 a 21.55 h
Pravá blondínka, USA – Polus, 11.10, 13.10, 15.10, 17.10 a 19.15 h
Atlantída: Stratená ríša, USA – Polus, 10.45, 12.50, 14.55 a 17.00 h
Pikantné pokušenie 2, USA – Polus, 11.20, 13.30, 15.40, 17.50, 20.05 a 22.15 h
Nepovedz ani slovo, USA – Polus, 21.15 a 23.25 h
Kto z koho, USA – Polus, 12.15, 14.45, 17.15, 19.45 a 22.20 h
Operácia Swordfish, USA – Polus, 11.30, 13.40, 15.50, 18.00, 20.10 a 22.30 h
Moulin Rouge, USA – Polus, 14.40 a 19.30 h
Sklenený dom, USA – Polus, 20.05 a 22.25 h
Rozstrel, USA – Polus, 12.30, 17.20 a 22.10 h
DISKOTÉKY
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock Night – Aligátor, Laurinská 7
Sunday – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rytmo de la Noche, latino fiesta – Club 39, Staré grunty
Lunge sunday – Crystal Music club, Špitálska 37
PRE DETI
10.00 Nie sme doma, maľujeme, výtvarno-tvorivé dielne – CC Centrum, Jiráskova 3
10.00 Čárymáry fučpunč piania – Štátne bábkové divadlo, Dunajská 36, aj o 14.00 h
10.30 Predvianočné diskohry – DK Ružinov, Ružinovská 28
10.30 Čarodejnica Ivica – zaklínadlo – DK Dúbravka, Saratovská 2/A
14.30 Duchovplná rozprávka – MKC, Školská 14
15.00 Vianočný program pre deti – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
15.00 Rozprávka o snehovej kráľovnej, film – DK Ružinov, Ružinovská 28
16.00 Vianočné trhy – CVČ Esko, Hlavné námestie
16.00 O kohútikovi a sliepočke – divadlo, Klub 22, Vavilovova 22
16.00 Dračie diery, film – DK Lúky, Vígľašská 1
KONCERTY A PODUJATIA
16.00 Vianočný koncert – Prezidentská záhrada
16.00 Pastorale, adventný koncert – evanjel. kostol Prievoz
19.00 Bratislava Hot Serenaders – koncert, SD Nivy, Súťažná 18
VÝSTAVY
Koloman Sokol – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Dale Chihuly – Pálfyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 3. februára
A. Adámková: neobrazy – lifeline – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00 h, do 31. decembra
Maľujme si nádej, detské výtvarné práce – Magistrát, Primaciálne námestie
Vianočné mosty medzi mestami, medzinárodná výstava detských výtvarných prác – Mestské múzeum, Stará radnica, do 31. decembra
Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 10. februára 2002
Cena Arch 2001 – K.F.A Gallery, Karpatská 11, po – pia 8.00 – 16.30, do 20. decembra
Omfalos Bratislavensis, sochy M. Lettricha – K. Gallery, Ventúrska 8, do 9. januára
Alexander Szabó, obrazy – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 10.00 – 19.00 h, do 31. januára
Milan Mikula – galéria Priestor for Contemporary Arts, Smolického 1/B, str – ne 16.00 – 19.00 h, do 16. decembra
Záhady našej pamäte – Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00 h, so – ne 11.00 – 19.00 h, do 31. decembra
Narodím sa znovu? – Bibiana, do 28. februára
Daria Kminiaková & Fero Jablonovský, Euforické smútky – Parlamentka, Mudroňova 1, denne 11.00 – 22.00 h, do 31. decembra
Metamorfózy portrétu, obrazy Adriany Kabeleovej – galéria Ľudovej banky Akcent, Jesenského ul., do 4. januára
Rozhovory s umením II., – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h
J. Saudek, S. Saudková: Božská komedie – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 13. januára
Zo súčasnej talianskej fotografie – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 6. januára