Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Prvý gól bol rozhodujúci, dal ho Slov-matic

Výbornú atmosféru i napätie prinieslo futsalové bratislavské derby Pohotovosť Semic Atletico - Slov-matic FoFo. Podľa tabuľky je síce medzi mužstvami priepastný rozdiel, lebo Slov-matic bojuje o titul a Pohotovosť je momentálne druhá od konca, ale na ...

Hráč Slov-maticu FoFo Súkeník držal aj v bratislavskom derby s FC Pohotovosť Semic dirigentskú taktovku pevne v rukách. Jeho tím vyhral 3:0. ILUSTRAČNÉ FOTO SME - ARCHÍV

Výbornú atmosféru i napätie prinieslo futsalové bratislavské derby Pohotovosť Semic Atletico - Slov-matic FoFo. Podľa tabuľky je síce medzi mužstvami priepastný rozdiel, lebo Slov-matic bojuje o titul a Pohotovosť je momentálne druhá od konca, ale na palubovke to nebolo veľmi vidieť. Najmä v prvom polčase, keď mali domáci dve veľmi dobré príležitosti, ale reprezentačný brankár Gašparovič v bráne Slov-maticu robil zázraky. Na druhej strane zase Brndiar zneškodnil pokutový kop Eduarda Baláža.

Zlom nastal po úvodnom góle a brankár Pohotovosi Brndiar si sypal popol na hlavu. V prvom polčase síce chytil pokutový kop, no v druhom sa zle postavil na Jalakšovu strelu z uhla. "Myslel som si, že stojím viac pri žrdi. Bol to môj gól. Škoda aj toho druhého, aj na ten som mal," komentoval svoj výkon a dodal, že tretí gól Čambala bol síce pekný, ale pokazil mu definitívne náladu. "Prehru 0:2 by som bral, ale 0:3 je už veľa."

"Bol to zápas o prvom góle. Ak by sme vám ho dali my, bolo by to pre vás ťažké, nevyhrali by ste," naťahoval po stretnutí Ján Janík, tréner Pohotovosti a zároveň reprezentačný asistent svojho kolegu Milana Kollára. Ten je pre zmenu reprezentačným trénerom. To, čo takticky kujú v reprezentácii na iných, teraz skúšali proti sebe.

Kollár súhlasil: "Ak by sme dostali gól, bolo by to kruté. Janík by prikázal uzavrieť pavučiny pred bránou a my by sme sa k streľbe asi nedostali. Bol to skutočne zápas o prvom góle. Dali sme ho my a potom to bolo už takmer jasné," vysvetlil Kollár.

Výborný futsal podporili aj prezidenti oboch klubov Boris Horák z Pohotovosti Semic a Martin Grendár zo Slov-maticu. Traja vyžrebovaní z plného hľadiska (500 divákov) si cez prestávku mohli vyskúšať strelecké umenie s futsalovou lopotou, ďalší vyhrávali v tombole.

Zápas splnil očakávanie pekného derby a po výhre 3:0 pokračuje hviezdami nabitý Slov-matic v útoku na titul. (ja)

Ďalšie derby najvyššej futsalovej súťaže je na programe už tento piatok, diváci uvidia dokonca dvojzápas v hale Mladosť na Trnavskej ceste. Najskôr sa o 18.15 h stretne Slov-matic FoFo s 1. FSC Nafta Malacky a o 20.00 h bude bratislavské derby Across Pinerola - FC Pohotovosť Semic.