Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Policajti sa doma na gumárov vytiahli

V 13. kole česko-slovenskej súťaže hádzanárov (HIL) hostil bratislavský ŠKP na svojej palubovke na Jégého ulici HC Gumárny Zubří. Moravský tím prišiel ako mierny favorit, pred policajtmi mal v tabuľke náskok piatich bodov, gumárom dovtedy patrila v ...

V 13. kole česko-slovenskej súťaže hádzanárov zvíťazil bratislavský ŠKP nad Zubří 26:23. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

V 13. kole česko-slovenskej súťaže hádzanárov (HIL) hostil bratislavský ŠKP na svojej palubovke na Jégého ulici HC Gumárny Zubří. Moravský tím prišiel ako mierny favorit, pred policajtmi mal v tabuľke náskok piatich bodov, gumárom dovtedy patrila v štrnásťčlennej lige piata priečka, hráčom ŠKP desiata.

Šance domácich sa v tomto zápase výrazne zvýšili v dôsledku zranennia opory hostí Spuchláka, inak bývalého hráča ŠKP, no zo začiatku duelu to veľmi nepotvrdzovali. Policajti hrali s rešpektom, v útočných akciách sa dosť trápili a do prestávky neustále museli dobiehať náskok hostí. Dôležité však bolo, že nepustili hostí do trháka. Zubří v prvom polčase ani raz neviedlo o viac ako o dva góly. Nepadalo veľa gólov, ŠKP mal pri streľbe dosť smoly - čo nevyrazil výborný brankár hostí Luňák, často končilo na žrdiach jeho bránky alebo tesne vedľa.

Po zmene strán sa policajti do moravského súpera pustili už bez rešpektu a postupnými útokmi, oveľa lepšie prepracovanými ako v prvej polovici hry, naklonili skóre na svoju stranu. Aj na začiatku druhého polčasu síce hostia viedli (13:12), no už v 34. minúte to bolo 14:13 pre ŠKP a v ďalšom priebehu náskok policajtov ešte narástol. K vedeniu o tri góly dvakrát prispel Kukumberg, prvý raz na 18:15 v 40. minúte. O štyri góly (23:19) vyhrával ŠKP v 48. minúte zásluhou premenenej sedmičky Kozlova. Päť minút pred koncom bol síce stav 25:20, no v závere ešte mohla byť zo zápasu dráma. V sólovom úniku však hosťujúci Mičkal za stavu 26:23 nevyužil svoju šancu na zníženie a policajti zaslúžene dotiahli zápas do víťazného konca. A to im ešte chýbal zranený Čermák a skúsený Piteľka nastúpil až v 57. minúte. (tk)

ŠKP Bratislava - HC Gumárny Zubří 26:23 (12:12) - najviac gólov: Kozák 7, Kozlov a Kukumberg po 5, Mikéci 3 - Mičkal 5, Opálka a Plšek po 4, Kulišťák a Bechný po 3, pred 300 divákmi rozhodovali Haščík, Oťapka, vylúčení 5:7, ČK: Hrstka (Zubří), TH: 5/4:3/2