V tejto budove vedľa Medickej záhrady, ktorá akoby mala na hlave červený klobúk, sídli Vojenský úrad sociálneho zabezpečenia.
Na Špitálskej je dnes len zlomok špitálov - nemocníc, ktoré tu stáli kedysi. Ulica dostala názov podľa mestskej nemocnice - Špitála svätého Antona, ktorý tu stál už v 14. storočí. V 18. storočí na ulici pribudli ďalšie nemocnice: Nemocnica alžbetiniek a Nemocnica rytierov johanitov s červenou hviezdou, ktorá bola neskôr prerobená na kasárne a nakoniec zbúraná v roku 1973. Na začiatku 19. storočia bola postavená nová budova mestskej nemocnice. Na mieste križovania Špitálskej ulice s Ulicou 29. augusta stála pred päťsto rokmi brána vonkajšieho opevnenia mesta. Špitálsku bránu zrútili až v polovici 19. storočia, keď ulicu spojili s ostatnými predmestiami. Špitálska ulica je jednou z najdlhších v meste - začína na Kamennom námestí a ťahá sa až k Medickej záhrade.
Dva revúce levy majú v pazúroch Policajné riaditeľstvo. Sochy levov sú voľnou úpravou vtedajšieho štátneho znaku ČSR. Budova bola postavená v roku 1928 českých architektom Františkom Krupkom.
Miesto, na ktorom dnes stojí obchodný dom TESCO, sa volá Kamenné námestie - kedysi tu boli kamenárske dielne rodiny Rumpelmayerovcov. Tesali v nich architektonické články budov, ktoré stoja ešte aj dnes. Domy okolo Kamenného námestia zdemolovali v šesťdesiatych rokoch 20. storočia, keď sa staval obchodný dom Prior, dnešné TESCO.