Basketbal

1. liga muži

Počas posledného víkendu bola hala na Domkárskej ulici dejiskom dvoch derby stretnutí v 1. basketbalovej lige v skupine západ. Začiatok prvého derby medzi MŠK Iskra Petržalka a rezervy Interu bol na ostrie noža. Rozhodcovia nasadili prísny meter a domáca Petržalka mala po troch minútach už 4 osobné chyby. Od stavu 11:11 sa domácim podarilo uniknúť mladým interistom na rozdiel 8 bodov a v závere prvej časti ešte Petržalka natiahla náskok na rozdiel 12 bodov.

Na začiatku 2. štvrtiny dali žlto-čierni dve trojky za sebou, no bol to posledný pokus o zvrátenie vývoja stretnutia. Súboj sa potom premenil na strelecké preteky, v 36. minúte Harceg prelomil stobodovú hranicu a Petržalka zvíťazila 117:74.

V druhom súboji bratislavských celkov privítala Petržalka ŠKP La Futura Bratislava, ktorý zvíťazil deň predtým v Malackách po predĺžení a bol stále bez prehry. Domáci naberali vyššie obrátky len postupne a v prvej štvrtine dokázali viesť aj 14:7. Policajti však vzápätí znížili na rozdiel jedného bodu.

Petržalka si časom opäť vybojovala väčší náskok, ale ŠKP sa stále držal svojej šance na úspech. Petržalka napokon vyhrala 79:72 a prebojovala sa na čelo tabuľky.

6. kolo: Petržalka - Inter Bratislava B 117:74, Malacky - ŠKP La Futura Bratislava 81:84; 7. kolo: Petržalka - ŠKP La Futura Bratislava 79:72, Malacky - Inter Bratislava B 93:97

1. liga ženy

6. kolo: Ružomberok B - A. Dubčeka Bratislava 72:61, Sabinov - Lokomotíva Bratislava B 77:53, Trnava - Filozof Bratislava 79:61; 7. kolo: Ružomberok B - Lokomotíva Bratislava B 69:67, Sabinov - A. Dubčeka Bratislava 58:56, Nitra - Filozof Bratislava 89:60 (r, slo)