Ako povedala námestníčka primátora Bratislavy Tatiana Mikušová, o fungovanie kancelárie sa zaujímali aj samosprávy z miest Prešov, Vráble, Dubnica, Martin, Nitra a Senica, ale aj pražský magistrát, kde podobná kancelária pre občanov nie je.
Prevažnú časť klientov kancelárie, ktorú otvorili 6. októbra 2003 a sídli na Primaciálnom námestí 1, tvorili ženy, asi desať percent boli muži.
Podľa pracovníčky Anny Sotníkovej kanceláriu často navštevujú osamelé ženy s deťmi, ktoré majú problémy s bývaním, ale aj s hľadaním práce.
Pracovníci kancelárie im často pomáhajú v krízových životných situáciách, radia, ako postupovať pri rozpade partnerských vzťahov, ako sa domôcť platenia výživného. Osobitnou a dôležitou časťou ich práce je pomoc týraným ženám, ktoré tvoria veľkú časť klientely kancelárie. Magistrát sa podieľa aj na financovaní azylového domu pre týrané a osamelé ženy Maják nádeje.
V budúcom roku sa chcú posilniť o externých špecialistov na rodinné právo a psychológiu, špeciálne sa zamerať na problémy žien nad 40 rokov, ktoré si ťažko hľadajú prácu. Budú pokračovať v projekte Deň dcér, ktorý je venovaný dievčatám vo veku okolo 16 rokov a snaží sa ukázať, že existujú aj iné ako tradičné ženské profesie. (sita)