Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Rozlúčkové preteky spestril Ostrčil

Na rozlúčkových pretekoch v rýchlostnej kanoistike na bratislavských Zlatých pieskoch, ktoré usporiadal oddiel Vinohrady Bratislava, zvíťazil v kategórii K1 mužov Andrej Wiebauer. Člen oddielu ŠKP Bratislava dosiahol na štvorkilometrovej trati výsledný

čas 16:32 a triumfoval s náskokom štyroch sekúnd pred Maďarom Viktorom Kadlerom. O spestrenie súťaže kajakárov sa postaral účastník OH 2004 Marián Ostrčil, ktorý v Aténach obsadil siedme miestio vo finále C1 na 1000 m. Zverenec trénera Slavomíra Kňazovického si v rámci relaxu zaspomínal na svoje vodácke začiatky a v K1 obsadil tretiu priečku s päťsekundovou stratou za Wiebauerom. V C1 mužov zvíťazil špecialista na maratónske trate a strieborný medailista z tohtoročných majstrovstiev sveta v nórskom Bergene Radoslav Rus z Novák, ktorý o päť sekúnd zdolal ďalšieho účastníka aténskej olympiády Daniela Biksadského. V K1 žien sa z prvenstva tešila najúspešnejšia športovkyňa Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky za rok 2003 Martina Kohlová. Členka oddielu ŠKP Bratislava zvíťazila s náskokom ôsmich sekúnd pred Nováčankou Lenkou Sýkorovu.

Rozlúčkové preteky boli zároveň majstrovstvami Slovenska veteránov na dlhých tratiach. V C1 medzi veteránmi zvíťazil Pavol Rusnák z Piešťan pred Milošom Kohoutom a Ľubošom Kuncom. V K1 sa z prvenstva tešil Ján Rusnák pred Martinom Mišíkom a Branislavom Kuncom. Na záverečnom podujatí kanoistickej sezóny štartovalo celkovo 350 pretekárov z 19 oddielov z Maďarska, Česka a zo Slovenska.

Výsledky - MSR veteráni, C1: 1. Pavol Rusnák (Piešťany) 9:56, 2. Miloš Kohout (TTS)10:06, 3. Ľuboš Kunc (Dunajčík) 11:04, K1: 1. Ján Rusnák (Piešťany) 7:53, 2. Martin Mišík (Dunajčík)8:19, 3. Branislav Kunc (Dunajčík) 8:49, rozlúčkové preteky mužov, K1: 1. Andrej Wiebauer (ŠKP Bratislava) 16:32, 2. Viktor Kadler (Györ) 16:36, 3. Marián Ostrčil (Dukla Treníčn) 16:37, C1: 1. Radoslav Rus (Nováky) 18:32, 2. Daniel Biksadský (Dukla Trenčín 18:37, 3. Ľubomír Hagara (Nováky) 18:39, ženy K1: 1. Martina Kohlová (ŠKP Bratislava) 19:49, 2. Lenka Sýkorová (Nováky) 19:57, 3. Kristina Bedocsová (Györ) 20:08.