Na ihrisku BCT vyvrcholil 7. kolom seriál východoeurópskej paintballovej ligy Centurio Circuit.
FOTO SME - PAVOL FUNTÁL
pred zásahmi súpera členovia paintballových družstiev.
Všade na trávniku bolo nespočetné množstvo prasknutých guličiek a všetko, čo patrilo do priestoru ihrísk, bolo poznačené farbou z nich. Malou chybičkou krásy bolo, že okrem pretekárov farebné guľôčky, roztrieštené o ochrannú sieťku, drobnými kvapkami značkovali aj divákov, ktorých to zlákalo až tesne k ohraničeným ihriskám. Na tribúne to bolo bez následkov. Farba bola potravinárska a obsah guličiek želatína.
"V Bratislave sme zorganizovali záverečné kolo dlhodobej východoeurópskej paintballovej ligy, ktorá sa oficiálne nazýva Centurio Circuit Eastern European Paintball League," vysvetľuje Jozef Gliviak, jeden z organizátorov bratislavského podujatia. "Prišlo 26 tímov z jedenástich krajín. Rakúsko, Nemecko a Španielsko zastupovali západnú Európu a nás teší, že si prišli zasúťažiť, pretože naša liga je vlastne reakciou na oveľa väčšie a tradičnejšie západoeurópske turnaje a súťaže. My sa ich snažíme urobiť za oveľa menšie náklady, ako je to v zahraničí, samozrejme, že kvalitou sa k nim chceme priblížiť."
Päťčlenné tímy museli prejsť sitom úvodných rozstrelov, semifinále a najlepší postúpili do finále. V družstvách sa neraz objavili aj dievčatá, dva tímy, z Poľska a z Ruska, boli výlučne iba ženského zloženia. Hralo sa v dvoch divíziách - amatéri a novici. V prvej vyhrali bratislavské kolo Poliaci z tímu Chillout pred Trójou (Čes.) a Gradom (Rus.), v druhej sa na stupeň víťazov dostali aj Slováci. Vyhral tím Che (Rus.), druhí boli Devils (Slovensko) a tretí tím Ukrajina Lions.
Víťazom celej ligy sa v amatéroch stal ruský Grad, v novicoch triumfovalo rovnako ruské družstvo Che pred slovenským Devilsom. (tk)
Paintball pripomína bojovú hru, v ktorej sa aktéri snažia o získanie vlajky súperiaceho družstva. Ten si ju však bráni a pokúša sa o to isté. Obom pritom zvyšuje šance vyradenie hráčov zásahom zo značkovača. Ten pripomína umelohmotnú pušku, z ktorej vyletujú pod tlakom vzduchu guľôčky naplnené farebnou tekutinou, ktoré značkujú trafený cieľ, kombinézu súpera. Nie sú to bolestné zásahy, iba tvár a oči si treba chrániť maskou z plexiskla. Podobnú ochranu má aj poltucet rozhodcov v bielo-čiernych pásikavých dresoch ako v hokeji, ktorí pokiaľ možno z čo najväčšej blízkosti sledujú jednotlivých hráčov, či čestne priznajú zásah a tým aj svoje vyradenie z hry.