Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Džudistickým majstrom Slovenska Banská Bystrica

Tohtoročná prvá liga mužských družstiev v džude vyvrcholila v sobotu v stolnotenisovej hale v Krasňanoch. Na programe bol finálový turnaj, ktorý vznikol ako novinka, aby organizátori záverečné boje o majstra Slovenska zatraktívnili a sprehľadnili.

Na snímke je súboj zo semifinálového stretnutia Pezinok -Prešov, v ktorom boli úspešnejší Pezinčania 6:1. FOTO SME – PROKOP SLOVÁČEK

V Bratislave sa predstavili štyri najlepšie družstvá po základnej časti. Sokol Pezinok, ktorý bol na priebežnom prvom mieste, Pozemné stavby Bratislava boli druhé, Dukla Banská Bystrica tretia a Slávia PU Prešov štvrtá.

Program turnaja otvoril súboj Pezinka s Prešovom. Pezinčania potvrdili pozíciu favorita a so súperom si poradili 6:1. Víťazi, tak ako im to dovoľujú pravidlá, sa na tento turnaj veľmi dobre posilnili. Prišli im pomôcť Jozef a Martin Tománkovci, Anton Minárik, Branislav Pokrývka a dvaja maďarskí džudisti. Prešov vybojoval jediný bod v kategórii do 100 kilogramov.

Finálový súper Pezinka vzišiel zo súboja PS Bratislava – Dukla Banská Bystrica. Domáci džudisti nastúpili na stretnutie bez zraneného Jozefa Krnáča, ktorý aspoň mohutne povzbudzoval a radil oddielovým kolegom. Napriek tomu Dukla bez väčších problémov zvíťazila 5:2, keď sa v jej farbách predstavil aj Zoltán Pálkovács a Marek Madzin, ktorí na nedávnych armádnych majstrovstvách sveta v Ríme vybojovali pre Slovensko dve piate miesta.

Súboj o tretie miesto bol dramatický. Pozemné stavby vyhrali po vyrovnaných súbojoch v jednotlivých kategóriách celkovo 5:2 a patria im bronzové medaily.

Finále bolo súbojom štvornásobného majstra Slovenska Dukly Banská Bystrica so Sokolom Pezinok, ktorý odborníci favorizovali na tohtoročný titul. Dukla napokon zvíťazila 5:2 a obhájila minuloročný titul. V ďalšom ročníku najvyššej džudistickej súťaže sa predstavia dva nové tímy – JC ZTS Martin a ŠK Kolárovo.

Súčasťou sobotňajšieho turnaja bolo aj vyhlásenie najlepších džudistiek a džudistov za uplynulý rok. Medzi ženami dominovala Zuzana Majerová z UMB Banská Bystrica a medzi mužmi Jozef Krnáč z Judo klubu Pozemné stavby Bratislava.