Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Slovan skončil po prehre so Spartou štvrtý

Hokejisti Slovana Bratislava majú po sérii prípravných zápasov pred novou sezónou extraligy za sebou turnaj vo švajčiarskom Zuckwille. V prvom zápase prehrali s domácim vicemajstrom Luganom 1:2. Jediným strelcom bronzového tímu extraligy bol Kuľha, ...

Hokejisti Slovana Bratislava majú po sérii prípravných zápasov pred novou sezónou extraligy za sebou turnaj vo švajčiarskom Zuckwille. V prvom zápase prehrali s domácim vicemajstrom Luganom 1:2. Jediným strelcom bronzového tímu extraligy bol Kuľha, ktorý vyrovnal v presilovke na 1:1.

Druhý zápas vyšiel belasým lepšie, nad Eisbären Berlín vyhrali 3:2 a zabezpečili si účasť v zápase o 3. miesto. Posila v drese belasých - český útočník Němčický zaznamenal dve asistencie, góly dali Jánoš, navrátilec Kapuš a mladý Jaško.

Súboj so Spartou Praha sa skončil opäť jednogólovým rozdielom, avšak druhýkrát na turnaji v neprospech Slovana. Slovan prehrával 1:4, vyrovnal, lenže tri minúty pred koncom inkasoval z hokejky Tona a skončil štvrtý. Dvojgólovými strelcami Slovana boli Macho a Kuľha.

"Turnaj mal vynikajúcu úroveň. So zápasom s Luganom sme spokojní, predvedená hra v prvej tretine mala všetky znaky kvality, potom to upadalo. V druhom zápase s Eisbären sme tiež začali veľmi dobre, ale znova sme ustúpili od svojej hry. Je ešte veľa vecí, ktoré treba do začiatku ligy odstrániť. So Spartou sme hrali opäť dobre v prvej tretine, potom sme stiahli trojgólový náskok, boli sme jej nabitému kádru rovnocenným súperom. Veľmi kvalitnú prácu odviedli rozhodcovia. Turnaj nám ukázal, v čom ešte musíme pridať," povedal asistent trénera Miloša Říhu Miroslav Miklošovič. České posily Němčický i Horáček sú prínosom pre mužstvo, zrejme na Tehelnom poli ostanú.

Ďalší prípravný zápas hrá Slovan 7. septembra u českého majstra v Zlíne a 10. septembra doma privíta rakúsky Klagenfurt, potom 13. alebo 14. príde Zlín do Bratislavy, 17. septembra nastúpia belasí v prvom kole extraligy na štadióne nováčika v Dubnici. (sv)