19.00 Rigoletto, G. Verdi, SND - Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Portugália, Z. Egressy, SND - DPOH, Laurinská 21
19.00 Človek pre všetky časy, R. Bolt, SND - MS, Dostojevského rad 7
19.00 Niekto to rád horúce, NS, Kollárovo nám. 20
19.00 Večierok, T. S. Eliot, Astorka - Korzo 90, Suché mýto 17
19.30 Čechov - boxer, V. Klimáček, Divadlo GUnaGU, klub Čierny havran, Biela 6
KINÁ
Kto z koho, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 18.30 a 20.45 h; Polus, 14.00, 16.30, 19.00 a 21.30 h
Pikantné pokušenie, USA, Ymca, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus, 13.30, 15.40, 17.50, 20.05 a 22.15 h
Torzá, Maď., FK Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 18.00 h
Posledná večera u arabského šedého koňa, Maď., FK Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 20.00 h
Krajinka, SR, FK Múzeum, MMB, Primaciálne nám. 3, 19.00 h
Amelia z Montmartru, Fr.-Nem., Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h; Charlie centrum, 18.00 h
Tmavomodrý svet, ČR, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h
Kufre pána Silberschmidta, Hol.-Belg., FK Nostalgia, Starohorská 2, 18.30 h
Hlavná stanica, Braz.-Fr., FK Nostalgia, Starohorská 2, 20.45 h
Čokoláda, USA, Istota, Karloveská 32, 20.00 h; Polus, 13.10, 16.00 a 18.35 h
Legenda o slávnom návrate, USA, DK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h
Vladárová nová tvár, USA, Nivy, Súťažná 18, 16.00 h
Atlantída: Stratená ríša, USA, Polus, 14.10, 14.55, 16.15 a 17.00 h
Operácia Swordfish, USA, Polus, 18.20, 20.30 a 22.40 h; Charlie centrum, 19.00 a 20.45 h
Moulin Rouge, USA, Polus, 14.20, 17.05, 19.45 a 22.25 h
Zlatíčka pre každého, USA, Polus, 19.10 a 21.20 h
Scary Movie 2, USA, Polus, 14.50, 16.55 a 18.55 h; Charlie centrum, 18.30 h
Denník princeznej, USA, Polus, 15.15 a 17.40 h
Sklenený dom, USA, Polus, 20.10 a 22.30 h
Takmer dokonalý zločin, USA, Polus, 21.10 h
Rozstrel, USA, Polus, 21.00 h
Cigáni idú do neba, ZSSR, Charlie centrum, 17.15 h
Rebelanti, ČR, Charlie centrum, 17.00 h
Kým sa zotmie, USA, Charlie centrum, 20.15 h
Cudzejší než raj, USA, Charlie centrum, 20.00 h
Keď hviezdy boli červené, SR-Fr., Charlie centrum, 19.30 h
DISKOTÉKY
I::SEEK::YOU::, Duna, Radlinského
Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock Night, Aligátor, Laurinská 7
Housemaniacs, DJ Vojto, Club 39, Staré grunty 51
Disco, Kráter Pub, Vysoká 15
Disco, Jalta bar, Gorkého 15
Oldies, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
99 Luftballons, hauz, 4 Izby, Heydukova 19
Half price night, Charlies, Špitálska 4
Bratislava goes black, Crystal Music club, Špitálska 37
KONCERTY A PODUJATIA
15.00 Pitný režim pre starších ľudí, prednáška, SD Prievoz, Kaštieľska 30
16.00 Kurátor predstavuje - Európan Galanda, SNG, Vodné kasárne, 2. poschodie
17.00 ZUŠ Sklenárova, koncert, Zichyho palác, Ventúrska 9
18.00 Novyje imena, koncert ruskej skupiny, Ruské centrum vedy a kultúry, Fraňa Kráľa 2
19.00 Symfonický orchester VŠMU, Slovenská filharmónia, Palackého 2
19.00 Trojkoncert: Trip Jazz, Klub Za zrkadlom, Rovniankova 3
20.30 Silvia Josifovská Band, koncert, Hystéria, Odbojárov 9
PRE DETI
10.00 Dar pre deduška, Bibiana, Panská 41
10.00 Meštiacka škola, cudzie jazyky, M Klub, Gessayova 10
10.30 Stridžie dni, zvykoslovný program, SD Nové Mesto, Vajnorská 21
14.00 Je pravda, že…, kvízové popoludnie o zvieratkách, SD Prievoz, Kaštieľska 30
14.00 Tešíme sa všetci veľmi, rozprávka je predo dvermi, z cyklu hráme sa na rozprávku, Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
16.30 Predstavujeme sa, ZUŠ Exnárova, DK Ružinov, Ružinovská 28
VÝSTAVY
Nostalgia expo - veľtrh kultúrneho dedičstva, Dom umenia, Nám. SNP 11, po - so 10.00 - 19.00 h, ne 10.00 - 16.00 h, do 2. decembra
Koloman Sokol, GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut - ne 10.00 - 17.00 h, do 10. februára
Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG - Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra
Josef Jíra: Obrazy, grafika, kresby, Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5, do 5. decembra
Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut - so 16.00 - 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra
Dotyk Afriky - nová línia využitia skla v úžitkovom nábytku, K.F.A. Gallery, Karpatská 11, do 29. novembra
Jozef Könyöki a Bratislavské pamiatky, Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut - pia 10.00 - 17.00 h, so - ne 11.00 - 18.00 h
Outsiderova premiéra II - Filip Kaprál Fikta, Galéria BURYzone, Čajakova 11, str - štv 14.00 - 22.00, pia 14.00 - 24.00 h, do 29. novembra
Štyri živly - Vzduch, GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut - ne 10.00 - 17.00 h, do 2. decembra
Chihuly, Pálfyho palác, Panská 19, ut - ne 10.00 - 17.00 h, do 16. decembra
S. Trepač, H. Hamžíková - obrazy, Galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut - ne 13.00 - 18.00 h, do 2. decembra
Jakub Janiga: Nová atmoséra - originálne interiérové objekty, K Gallery, Ventúrska 8, po - pia 13.00 - 18.00 h, ne 15.00 - 18.00 h, do 3. decembra
A. Adámková: neobrazy - lifeline, Galéria Linea, Drieňová 34, po - pia 8.00 - 17.00 h, do 31. decembra