Len je mi ľúto, že článok vynecháva informácie, ktoré by ma zaujímali. Napríklad to, čo v prípade, ak hluk na stavbe prekračuje nielen dané normy, ale aj stanovený "pracovný" čas.
Pani redaktorka píše o hluku medzi 7. hodinou ráno a 19. hodinou večer a spomína aj, že na týchto stavbách sa začína robiť už o šiestej ráno a končí sa často po 21. hodine. Presne tak je to aj v prípade stavby v Ružovej doline. Lenže mňa zaujíma, či sa na to nevzťahuje žiaden zákon. Myslím, že určite áno a nemusí sa týkať len hlučnosti. Nie je to vlastne rušenie pokoja?
Pracujem ako zdravotná sestra a mávam nočné služby. Ako si mám oddýchnuť? Len čo si ľahnem do postele, začne ani nie desať metrov odo mňa "štartovať" žeriav, hlučniť zbíjačka a trieskať kladivo. Niekedy som už naozaj na psychické zrútenie. Nočné mávam viackrát za sebou a asistujem pri náročných operáciách. Čo by som dala za to, keby som si mohla doma pospať aspoň chvíľu ráno, do tej siedmej a pred službou podvečer.
V honbe za ziskom a rýchlym navrátením investícií je však investorovi úplne jedno, či si obyvatelia vedľajších domov stavby oddýchnu. Už niekoľko rokov (vďaka tejto stavbe) kritickú situáciu v čase nočných služieb riešim tak, že chodím spávať k rodine. Ale ako k tomu prídem? Nie je to skutočné obmedzovanie osobnej slobody?
Preto by ma zaujímalo, ako je možné týmto prácam zamedziť aspoň v skorých ranných a neskorých večerných hodinách, keď - ako z článku vysvitá - dať zmerať hodnoty hluku je komplikované a vlastne takmer nereálne. ZUZANA KEBEŠOVÁ