Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Štangelovcom sa pod Tríbečom sypali medaily

Hrdinami slovenského šampionátu v skoku na koni, ktorý sa počas víkendu uskutočnil v Topoľčiankach, boli manželia Monika a Marián Štangelovci. Dvadsaťtriročná amazonka obsadila v kategórii žien prvé i druhé miesto a jej o desať rokov starší manžel prvé .

Marián Štangel. Monika Štangelová. FOTO - AUTOR

Hrdinami slovenského šampionátu v skoku na koni, ktorý sa počas víkendu uskutočnil v Topoľčiankach, boli manželia Monika a Marián Štangelovci. Dvadsaťtriročná amazonka obsadila v kategórii žien prvé i druhé miesto a jej o desať rokov starší manžel prvé miesto v kategórii mužov. Obaja sa ako členovia štvrtej ekipy Bratislavy veľkou mierou pričinili aj o zisk zlatej medaily v súťaži štvorčlenných družstiev.

Pre Moniku to bol už tretí titul šampiónky (predtým v rokoch 1998 a 1999 triumfovala ešte pod dievčenským menom Garajová) a pod Tríbečom ho získala sverénne, keď s Rolandom jediná absolvovala dva parkúry stupňa S bez zhodenia prekážky a jeden trestný bod dostala len za prekročenie časového limitu. Skvele skákala aj kobylka Loretta, ktorá zaváhala len raz a svojej jazdkyni vyskákala striebornú medailu.

"Nepamätám sa, kedy mi koníky skákali tak dobre a spoľahlivo ako v sobotu a nedeľu. Mala som na nich skvelý pocit a po pretekoch dostali zaslúženú odmenu v podobe kociek cukru. Tešiť sa z mojich a manželových úspechov bude aj štvorročná dcérka Sara, ktorá sa rada hrá s kokardami a medailami. Teraz sa budem usilovať udržať koňom formu a predviesť s nimi dobré výkony aj na augustovej Grand Prix Bratislava CSIO-W," povedala šťastná šampiónka, manželka i mama Štangelová.

Brilantný výkon v súťaži mužov podal aj Marián Štangel s koňom Anblick 16. Deväťročný valach ľahko preskakoval vysoké a široké prekážky, chybu urobil len v druhom kole, ale tá nič nezmenila na skutočnosti, že si odniesol titul majstra Slovenska na rok 2004 (predtým bol šampiónom v roku 1998).

"Dobre som si zasúťažil, lebo Juraj Hanulay bol silný súper. Koncentroval som sa, aby som neznervóznel, čo sa mi podarilo. Dobre skákal aj Laser, s ktorým som skončil štvrtý," chválil výkony svojich tátošov Marián, ktorý požičal svojho ďalšieho skvelého koníka Úskoka Jozefovi Wildovi, a ten s ním získal tretie miesto.

Na šampionáte štartovali najlepší slovenskí parkúroví jazdci, z ktorých reprezentanti bratislavskej oblasti dominovali vo všetkých kategóriách. Verme, že sa im bude dariť aj 5. až 8. augusta na medzinárodných pretekoch Grand Prix Bratislava CSIO-W, na ktorých budú štartovať pretekári zo 16 európskych krajín.