Vedľa vinotéky už sedem rokov sídli galéria, pomenovaná podľa známeho barokového sochára Georga Raffaela Donnera. Špecializuje sa najmä na olejomaľby, sochy a šperky. Vystavené sú tu diela známych slovenských výtvarných umelcov: Jozef Kostka, Albín Brunovský, Emil Venkov, Martin Benka, Milan Paštéka, Ludwik Korkoš či Ladislav Guderna.
Otváracie hodiny: po - pia 10.00 - 13.00, 14.00 - 18.00, so 10.00 - 13.00
Bratislavské kultúrne a informačné stredisko slúži hlavne turistom. Poskytuje informácie o meste a okolí, ubytovaní v rámci mesta, organizuje pešie sprievodcovské prehliadky po centre v trinástich jazykoch a tematické prechádzky historickým jadrom. Pre odvážlivcov BKIS-ka ponúka adrenalínový program - lezecké aktivity, rafting alebo potápanie. K dispozícii sú suveníry s bratislavskou tematikou, BKIS-ka tiež distribuuje lístky na mnohé kultúrne podujatia.
Veľkou Klobučníckou kedysi volali aj dnešnú Nedbalovu, bývalú Hummelovu ulicu. V stredoveku sa volala Židovská, lebo na tomto mieste bolo prvé geto. Po bitke pri Moháči, keď židovským utečencom nepovolili návrat do Prešporka, dostala ulica meno podľa výrobcov klobúkov, ktorí sa tu usídlili.
Neoklasicistická budova Starej tržnice bola po rekonštrukcii znovu otvorená v decembri 1999. Koncom tohto roka ju čaká zmena - podľa štúdie bude v tržnici miesto pre služby a kaviarne či reštaurácie na terasách. Pred budovou budú stáť mobilné stánky s ovocím, zeleninou a suvenírmi, pódium na vystúpenia mladých skupín a zastávka pre malý turistický autobus.
Klobučnícka ulica spája Námestie SNP s historickým centrom mesta a ústi do Primaciálneho námestia. V stredoveku mala meno Messergasse (Nožiarska ulica), lebo v nej stáli stany a búdy nožiarov. Neskôr sa spomína ako Malá Klobučnícka ulica a koncom 18. storočia ju ľudovo volali Süsses Löchl (Sladký kútik). Svoju dnešnú podobu získala až na začiatku 20. storočia. DOROTA KRÁKOVÁ
FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ