19.00 Čarovná flauta, W. A. Mozart, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Desať malých černoškov, A. Christie, SND – DPOH, Laurin-ská 21
19.00 Zorba, Nová scéna, Kollárovo nám. 20 (predaj lístkov v Štúdiu L+S)
19.00 Disco Pigs, E. Walsh, Štúdio L+S, Nám. 1. mája 9
19.00 Historky z viedenského lesa, Ö. von Horvath, Astorka – Korzo 90, Suché mýto 17
19.30 English is Easy, Csaba is Dead, V. Klimáček, K. Vosátko, Divadlo GunaGu, Biela 6
KINÁ
Atlantída: Stratená ríša, USA, Hviezda, 15.00, 16.45 a 18.30 h; Istota, Karloveská 32, 17.30 h; Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30 a 17.15 h; Polus Center, 14.10, 14.55, 16.15 a 17.00 h
Operácia Swordfish, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 20.30 h; Istropolis – Kinosála, Trnavské mýto 1, 19.00 a 21.00 h; Polus Center, 17.40, 18.20, 19.50, 20.30, 22.00 a 22.40 h
Moulin Rouge, USA, Tatra, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 14.20, 17.10, 19.45 a 22.25 h
Pikantné pokušenie 2 , USA, Ymca, Karpatská 2, 15.30 a 18.00 h; Polus Center 13.30, 15.40, 17.50, 20.05 a 22.15 h
Možno, Fr., FK Ymca, Karpatská 2, 20.30 h
Kytice, ČR, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.30, 17.30 a 20.00 h; Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h; Polus Center, 20.35 h
Scary Movie, USA, Obzor, Radlinského 18, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Istota, Karloveská 32, 20.00 h; Polus Center, 13.00, 15.00, 17.05, 19.00 a 21.00 h
Lost Highway, USA, FK Nostalgia, Starohorská 2, 18.00 h
Čarovný meč, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 4, 15.30 h
Múmia sa vracia, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 4, 19.30 h
Prci, prci, prcičky (Americké pokušenie 2), USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h
Rebeli, ČR, Charlie centrum, 17.00 h
Umelá inteligencia, USA, Charlie centrum, 17.30 h
Amélia z Montmartru, Fr.-Nem., Charlie centrum, 18.00 h
Tiger a drak, USA, Charlie centrum, 18.00 h
Ten, ktorý musí zomrieť, Fr.,-Tal., Charlie centrum, 19.00 h
Umelcova zmluva, VB, Charlie centrum, 20.00 h
Pätnásť minút, USA, Charlie centrum, 20.15 h
Zlatíčka pre každého, USA, Polus Center, 19.10 a 21.20 h
Denník princeznej, USA, Polus Center, 13.20, 15.45 a 18.10 h
Mačky a psi, USA, Polus Center, 13.40 a 15.40 h
Tmavomodrý svet, USA, Polus Center, 13.00, 15.20 a 17.45 h
Takmer dokonalý zločin, USA, Polus Center, 20.10 a 22.30 h
DISKOTÉKY
Grunge – Rock evening, DJ Berger, Duna, Radlinského
Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock Night, Aligátor, Laurinská 7
Housemaniacs, DJ Vojto, Club 39, Staré grunty 51
Disco, Kráter pub, Vysoká 15
Disco, Jalta bar, Gorkého 15
Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
99 Luftballons, hauz, 4 Izby, Heydukova 19
Lenny Kravitz – Special Night, Charlies, Špitálska
PRE DETI
10.00 Silospyt, o parnom stroji, M Klub, Gessayova 10
10.00 Kreslím, tvorím, maľujem, Klub 22, Vavilovova 22
10.00 O veľkom primášovi Barovi, na motívy rómskej ľud. rozprávky, Bibiana, Panská 41
10.00 Deti, chyťte vlka, bábkové divadlo Zvonček, MKC, Školská 14, aj o 14.00 h
14.00 Jaskynné potápanie, beseda pre deti s potápačom, SD Prievoz, Kaštieľska 30
14.00 Divadlo pre najmenších, súbor Dunajka, SD Nivy, Súťažná 18
14.00 Žijeme spolu na Zemi, náučno-výchovný program, Areál Štrkovec, Drieňová 9
14.00 Záhada v Zoopotámii, DK Lúky, Vígľašská 1
14.00 Čo písmenká nevedeli, CC Centrum, Jiráskova 3
14.00 Krasopis, M Klub, Gessayova 10
14.00 Jeseň končí, bude zima, ale nám je stále príma, výchovno—zábavné popoludnie, Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
KONCERTY A PODUJATIA
17.00 ZUŠ Toplianska, koncert, Zichyho palác, Ventúrska 9
18.30 Večer závislých a ich rodinných príslušníkov, Quo Vadis, Hurbanovo nám.
18.45 7 Days To Winter, koncert, Elam, Staré grunty 53
19.00 Jeden svet/One world, festival dokument. filmu, začiatok: koncert The Plastic People of the Universe, Klub Za zrkadlom, Rovniankova 3
20.30 František Kunc Trio, koncert, Jazz café, Ventúrska 5
19.00 IV. Flamenco festival, České centrum, Hviezdoslavovo nám. 18
20.30 Ľubomír Tamaškovič Quartet, koncert, Hystéria, Odbojárov 9
VÝSTAVY
Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG – Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra
Štefan Prokop, súborné dielo, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra
Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB – Pálffyho palác, do 25. novembra
Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut – so 16.00 – 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra
Dotyk Afriky – nová línia využitia skla v úžitkovom nábytku, K.F.A. Gallery, Karpatská 11, do 29. novembra
Jozef Könyöki a bratislavské pamiatky, Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00 h, so – ne 11.00 – 18.00 h
Josef Jíra – Obrazy, grafika, kresby, Štúdio L+S, Nám. 1. mája
Outsiderova premiéra II – Filip Kaprál Fikta, Galéria BURYzone, Čajakova 11, str – štv 14.00 – 22.00, pia 14.00 – 24.00 h, do 29. novembra