Holandská svetová jednotka získala double

Na antukových dvorcoch TJ Slávia Právnik vyvrcholil v nedeľu medzinárodný turnaj tenistov na vozíku Slovakia open. Už jedenásty ročník s dotáciou 10-tisíc dolárov mal výborné obsadenie, veď do Bratislavy pricestovala tenisová špička a už štvrtý raz súčasn

FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ

á svetová jednotka Robin Ammerlaan, ktorý v Petržalke triumfoval už v roku 1999. "Je to veľmi dobrý turnaj so skvelou organizáciou. Presne zapadne do mojej prípravy na paralympiádu v Aténach," povedal Ammerlaan pred turnajom, a to ešte netušil, že jeho spokojnosť bude po nedeli dvojnásobná. Vo dvojhre totiž porazil vo finále svetovú trojku a druhého nasadeného Rakúšana Legnera 6:3, 6:4. So svojím finálovým súperom potom vytvoril pár do turnaja vo štvorhre, a tam vo finále porazili slovensko-poľskú dvojicu Felix - Kruszelnicki 6:2, 6:1.

S pohľadu na finále štvorhry je jasné, že z našich tenistov sa najväčšmi darilo bratislavskému hráčovi Jozefovi Felixovi (na snímke) , ktorý je vo svetovom rebríčku na 27. mieste a práve na domácom turnaji bol prvý raz medzi nasadenými hráčmi. "Výkony vo štvorhre boli v poriadku a finále ma, samozrejme, veľmi potešilo," začal svoje hodnotenie Felix. "Vo dvojhre som skončil vo štvrťfinále. Po voľnom prvom kole som porazil veľmi nepríjemného Lechaplaina z Francúzska, ale stroskotal som na svetovej jedenástke Holanďanovi Stuurmanovi. V prvom sete sme sa ťahali o každý gem až do tajbrejku, tam som ešte viedol 5:1 a mal som ďalšie dva setboly. Napriek tomu som prehral a potom aj druhý set 3:6."

Ďalší naši zástupcovia v hlavnej súťaži sa nedostali do druhého kola. David Chabreček podľahol Rakúšanovi Krieghoferovi 1:6, 1:6 a Marek Gergely nestačil na ďalšieho Rakúšana Pfundera a prehral 1:6, 3:6. V ženskom finále zvíťazila Siegersová (Nem.) nad Angličankou McMorranovou 4:6, 6:4, 6:2. PROKOP SLOVÁČEK