V Bratislave stále ubúdajú športové plochy, mesto o ne neprejavuje dostatočný záujem. Problém sa netýka len Matadorky, mnohé pozemky v rámci iných športovísk takisto nie sú vysporiadané. Či už ide o Rapid alebo Slovan. Problém sa dostane na povrch, ...
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
V Bratislave stále ubúdajú športové plochy, mesto o ne neprejavuje dostatočný záujem. Problém sa netýka len Matadorky, mnohé pozemky v rámci iných športovísk takisto nie sú vysporiadané. Či už ide o Rapid alebo Slovan. Problém sa dostane na povrch, keď ide o zmenu vlastníctva.
Nie je v kompetencii futbalového zväzu, aby prikázal klubu osvojiť si ihrisko. Podľa slov predsedu Bratislavského futbalového zväzu Andreja Machoviča, ak klub predloží dohodu o odohraní sezóny na niektorom ihrisku, musia mu to schváliť. "Ak nám Iskra Petržalka predloží papier, že bude hrať svoje zápasy na Slovane, pre nás ako orgán to musí stačiť," povedal Machovič.
"Slovenský zväz telesnej kultúry mal dohodu o likvidácii športovísk do roku 2002. Moratórium sa neobnovilo a zákon v ničom neobhajuje zotrvanie športovísk. Ešte primátor Moravčík sľúbil, že pri každej chystanej likvidácii budeme prítomní, aby sme mohli trvať na tom, že športovisko bude musieť byť vybudované na inom mieste. Dnes nevieme, čo sa deje v rámci nového územného plánu," povedal Andrej Machovič.
Machovič sa stretol aj so starostom Petržalky Vladimírom Bajanom, ktorý je zároveň predsedom prvoligovej Artmedie Petržalka. "Chýba nám väčšia podpora mestských poslancov v prípade kauzy Slovan a rovnako poslancov mestskej časti Petržalka. Ak to takto pôjde ďalej, budeme mať nákupné centrá, ale nebude tu jediné ihrisko. Ihriská slúžili Petržalke, keď mala 15-tisíc obyvateľov, tak prečo by nemali slúžiť desaťkrát väčšiemu počtu ľudí?" pýta sa Machovič. (sv)