Petržalka sa dostala na druhé miesto

Futbal

V stretnutí Slávia UK - Senica 3:0 smečuje hosťujúca Benediková. Blokuje Nemečkayová s Málekovou. ŠTARTFOTO- PETER POSPÍŠIL

Futbal

Predposledné zmrznuté superligové kolo dalo odpoveď na najdôležitejší otáznik. Jesenný primát si po víťazstve 1:0 v Prešove vybojovala Žilina. Za Žilinou sa vytvoril bratislavský dvojblok. Momentálne je o skóre druhá Petržalka, tretí je Inter. Obe družstvá nazbierali zhodne 31 bodov. Petržalčania cestovali do Púchova v pozícii favorita, lebo Matador nad nimi ešte v lige nevyhral. Domáci sa síce ujali vedenia, ale v 79. minúte vyrovnal na konečných 1:1 Medveď.

Inter po posledných nepresvedčivých výsledkoch i výkonoch zvíťazil 3:0 nad ustráchaným Trenčínom, ale jeho tribúny boli opäť prázdne. Na Pasienky prišlo iba 980 divákov, čo bola druhá najnižšia návšteva na Interi v tomto ročníku, a tak bola víťazná rozlúčka žltočiernych s domácim trávnikom prinajmenšom komorná. Zaujímavý je postreh fanúšika Petra: „Na Inter chodievam pravidelne. Nečudujem sa však, že fanúšikovia sa odvracajú. Inter hral zle, navyše tu nie je taký atraktívny štadión ako v Petržalke. Ľudí asi nebaví chodiť na futbal a hľadať ho ďalekohľadom“.

Z najhoršieho sa dostal Slovan. Belasí vyhrali v Dubnici 1:0 gólom Nečasa osem minút pred koncom a sú na siedmom mieste.

V druhej lige Devín iba remizoval s trinástym Humenným 1:1 a bude zimovať na siedmej priečke. Rezerva Slovana podávajúca stabilné výkony remizovala so svojím susedom v tabuľke Dunajskou stredou 0:0 a do jarnej odvety vyštartuje z deviatej pozície.

Volejbal

Pod vysokými sieťami zohrali ženy i muži siedme extraligové kolo. Ženskej súťaži podľa očakávania dominuje Slávia UK Bratislava, ktorá stratila dosiaľ iba dva sety a nezaváhala ani tento víkend so Senicou. V repríze finále posledných dvoch ročníkov ligy bola Slávia jednoznačne lepším družstvom, keď Senica vzdorovala iba v prvom sete. Najmä tretí už bol jednoznačnou záležitosťou domácich volejbalistiek, ktoré vyhrali 3:0.

Dobre sa drží aj ďalší slávistický zástupca UK Forplast. V piatok síce prehral so Žiarom nad Hronom 0:3, ale v sobotu zdolal nebezpečný Pezinok 3:0. (slo, mg, sita)