Ako informovala Lele Zemanová z Centra starej hudby, tradične pripravili pre návštevníkov festivalu najmä neznáme skladby zo 17. až 19. storočia, ktoré zaznejú v podaní domácich i zahraničných hudobníkov i spevákov. Súčasťou medzinárodného festivalu Dni starej hudby, ktorý sa uskutočňuje každoročne od roku 1996, budú aj semináre, workshopy, majstrovské kurzy so zahraničnými účastníkmi festivalu. Centrum starej hudby chce ich organizovaním aspoň čiastočne vyplniť medzeru neexistujúcej výučby v oblasti interpretácie starej hudby na slovenských odborných stredných a vysokých školách. Milovníci historickej hudby sa aj tento rok môžu tešiť na program projektu Musica imperialis in Posonio, venovaného hudbe uvádzanej v bývalom Prešporku pri rôznych politických príležitostiach, napríklad počas korunovácie, osláv narodenín panovníkov či v čase zasadnutí uhorského snemu.
Časť programu, nazvaná Odkrývanie slovenských archívov zoznámi publikum s niektorou z hudobných zbierok mestských, šľachtických či cirkevných archívov na Slovensku.
Deviate dni starej hudby 2004 otvorí dnes o 19.00 koncert Albrecht Collegia a Maria Theresia Ensemble v Pálffyho paláci na Zámockej ulici. Do programu otváracieho koncertu s názvom Tvorivý odkaz Beethovenovho Septeta op. 20 sú zaradené diela Antonína Rejchu a Juraja Družeckého. (sita)