Dobříšske pevné hradby padli až v závere

V siedmom kole českej ligy amerického futbalu cestovali hráči klubu Bratislava Monarchs na ihrisko družstva Dobříš Bobcats potvrdiť víťazstvom svoje semifinálové ambície, hoci sa im proti tomuto súperovi nezvykne veľmi dariť.

Bratislava Monarchs vyhrali v Dobříši 6:0.

FOTO INTERNET - WWW.BOBCATS.CZ

V prvom polčase, ktorý sa skončil 0:0, dominovali obrany, bratislavský útok sa nedokázal vôbec presadiť, a to aj napriek faktu, že má v tejto sezóne priemer takmer 37 bodov na zápas.

V druhom polčase vycítilo domáce družstvo šancu, ale bolo zrejmé, že na vážnejšie ohrozenie slovenského tímu to nebude stačiť. Bolo teda len otázkou času, kedy sa Bratislavčania presadia aj bodovo. Podarilo sa to až 40 sekúnd pred koncom, keď Ľuboš Budaj prvým touchdownom v kariére ukončil trápenie a zabezpečil monarchom výhru 6:0 v rekordne krátkom zápase, ktorý trval len necelé dve hodiny. Tí však pravdepodobne v najbližšom a mimoriadne dôležitom zápase prídu o Stanislava Gašparoviča, ktorý bol v Dobříši vylúčený do konca zápasu.

Posledný zápas základnej časti odohrá mužstvo Bratislava Monarchs doma na ihrisku na Nobelovej ulici. V sobotu (5. júna) o 14.00 privíta A družstvo pražských panterov, jedného z veľkých adeptov na titul. Ak ho zdolá, postúpi do semifinále priamo, ak nie, bude musieť o pozíciu v ňom bojovať v jednom zo štvrťfinálových zápasov. (slo)