SME
Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

tipy na VÍKEND

SOBOTA 10. NOVEMBER

Sobota

FUTBAL – v 16. kole superligy Slovan privíta na Tehelnom poli o 15.00 Trenčín a v druhej lige sa o 10.30 stretne v Dúbravke ŠKP Devín so Sencom.

BASKETBAL – v hale na Pasienkoch sa o 14.30 bude hrať ženský duel Slovan Bratislava – UMB Banská Bystrica a o 17.00 nastúpi Inter proti Pezinku. Na Domkárskej ulici o 16.00 Istrobanka privíta DTM Košice.

HÁDZANÁ – v hale na Jégého je o 18.00 na programe duel Chirana Bratislava – Šurany.

VOLEJBAL – v telocvični ZŠ Komenského v Bernolákove bude hrať o 15.00 Slávia UK proti Popradu a v hale PKO privíta VKP Bratislava Púchov o 18.00.

SkryťVypnúť reklamu

TENIS – V Inchebe, v hale „C“ sa začína program turnaja Tatra Banka Open o 14.00.

HOKEJBAL – v extralige o 9.00 budú hrať Tigri Ružinov s Dúbravkou a o 11.00 nastúpi Exposervis Ružinov proti Profisu Vrakuňa. Oba zápasy sú v Ružinove na Nevädzovej ul.

Nedeľa

FUTBAL – o 10.30 privíta Petržalka v superlige Prešov a v rovnakom čase sa začína duel Slovana „B“ so Zlatými Moravcami.

VOLEJBAL – o 16.00 nastúpia v telocvični v Bernolákove ženy Slávie UK proti Košiciam.

TENIS – V Inchebe, v hale „C“ sa začína o 15.00 finálový program turnaja Tatra Banka Open.

SOBOTA 10. NOVEMBER

DIVADLÁ

19.00 Aida, G. Verdi, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Portugália, Z. Egressy, SND – DPOH, Laurinská 21

19.00 Scény z manželského života, I. Bergman, premiéra, MS, Dostojevského rad 7

SkryťVypnúť reklamu

19.00 Traja na hojdačke, L. Lunari, West, Kolárska 3

KINÁ

Operácia Swordfish, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus center, 11.20, 15.40, 17.50, 19.10, 20.00, 22.10, 23.30 h

Moulin Rouge, USA, YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 20.00 h; Polus center, 11.40, 14.20, 17.00, 19.40 a 22.20 h

Kytice, ČR, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.30, 17.30 a 20.00 h; Polus center, 15.50 a 20.25 h

V zajatí chuti, Fr., Obzor, Radlinského 18, 16.00, 18.00 a 20.30 h

Spy Kids, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h; Polus center, 13.30 a 17.30 h

Mačky a psi, USA, Devín, Devínska Nová Ves, 17.15 h; Polus center, 14.40 a 16.40 h

Kondomedia, Fr., Devín, Devínska Nová Ves, 19.45 h

15 minút, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h

SkryťVypnúť reklamu

Taxi, taxi, Fr., Zora, Okružná 1, Trnávka, 16.30 a 19.00 h

Planéta opíc, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h; Polus center, 13.25, 18.00 a 22.35 h

Dr. Dolittle, USA, Istota, Karloveská 32, 15.00 h

Legenda o slávnom návrate, USA, Nivy, Súťažná 18, 19.00 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Charlie centrum, 18.00 a 20.15 h

Evolúcia, USA, Charlie centrum, 18.00 h

Príbeh o rytierovi, USA, Charlie centrum, 20.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 18.00 h

Podfuk, USA, Charlie centrum, 17.00 h

Život Briana, VB, Charlie centrum, 20.00 h

Pavilón šeliem, SR, FK Šibenica, Charlie centrum, 19.30 h

Takmer dokonalý zločin, USA, Polus center, 18.40 a 21.00 a 23.20 h

Zlatíčka pre každého, USA, Polus center, 10.30, 12.40, 16.55 a 21.20 h

Scary Movie 2, USA, Polus center, 13.00, 15.00, 17.05, 19.05, 21.05 a 23.05 h

Denník princeznej, USA, Polus center, 14.00, 16.25 a 18.50 h

Jurský park 3, USA, Polus center, 21.15 a 23.25 h

Tmavomodrý svet, ČR, Polus center, 19.30 a 21.55 h

DISKOTÉKY

Ibiza night, Eden, Žabotova 7

Jägermeister disco, DJ Roller, Elam, Staré grunty 53

VOSR Party, rovnošaty vítané, Leninove bowle zdarma, Duna, Radlinského 11

Jim Bean Wanted, Charlies Pub, Špitálska 4

Harley Mikuláš, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock, Aligátor, Laurinská 7

Leporelo, U Club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája

Disco, Kráter, Vysoká 15

Saturday Night Fever, DJ Puki, Club 39, Staré grunty

Dúhová party, hosť Zora Kolínska, Apollon, Panen- ská 24

PRE DETI

15.30 Z pekla štěstí, film, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

16.00 Hýbem sa, teda som!, výroba bábok, Bibiana, Panská 41

KONCERTY A PODUJATIA

10.00 Susesský blší trh, Horáreň Horský park

10.00 Pánsky klub, kálanie dreva a debatovanie, Horáreň Horský park

16.00 Slov. komor. orchester B. Warchala, Slov. filharmónia, Palackého 2

17.00 Za dychovkou na Vajnorskú, SK Nové Mesto, Vajnorská 21

17.00 Večer pre nás dvoch, skupina Excelent, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

19.00 Melos Étos, Da Capo al Capone, Nová scéna, Kollárovo nám. 20

20.00 Kvety Nikotínu, koncert, Ante Portas, Michalská ulica

20.30 Igor Bielik Duo, koncert, Jazz café, Ventúrska 5

NEDEĽA 11. NOVEMBER

DIVADLÁ

19.00 Portugália, Z. Egressy, SND – DPOH, Laurin- ská 21

19.00 Scény z manželského života, I. Bergman, premiéra, MS, Dostojevského rad 7

19.00 Niekto to rád horúce, NS, Kollárovo nám. 20

19.00 Traja na hojdačke, L. Lunari, West, Kolárska 3

KINÁ

Operácia Swordfish, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus center, 11.20, 13.30, 15.40, 17.50, 19.10, 20.00 a 22.10 h

Moulin Rouge, USA, YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 20.00 h; Polus center, 11.40, 14.20, 17.00, 19.40 a 22.20 h

Kytice, ČR, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.30, 17.30 a 20.00 h; Polus center, 15.50 a 20.25 h

V zajatí chuti, Fr., Obzor, Radlinského 18, 16.00, 18.00 a 20.30 h

Spy Kids, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h; Polus center, 13.30, 15.30 a 17.30 h

Mačky a psi, USA, Devín, Devínska Nová Ves, 15.15 h; Polus center, 14.40 a 16.40 h

Kondomedia, Fr., Devín, Devínska Nová Ves, 19.45 h

15 minút, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h

Princezná zo starého mlyna, ČR, Odboj, Dúbravka, Jadranská, 15.00 h

Taxi, taxi, Fr., Zora, Okružná 1, Trnávka, 16.30 a 19.00 h

Planéta opíc, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h; Polus center, 13.25, 18.00 a 22.35 h

Mačky a psi, USA, Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h

Podozrenie, USA, FK Igric, DK Dúbravka, Saratovská 2/a, 19.00 h

Pearl Harbor, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 19.30 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Charlie centrum, 18.00 a 20.15 h

Evolúcia, USA, Charlie centrum, 18.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 18.00 h

Podfuk, USA, Charlie centrum, 17.00 h

Život Briana, VB, Charlie centrum, 20.00 h

Pavilón šeliem, SR, FK Šibenica, Charlie centrum, 19.30 h

Príbeh o rytierovi, USA, Charlie centrum, 20.00 h

Takmer dokonalý zločin, USA, Polus center, 18.40 a 21.00 h

Zlatíčka pre každého, USA, Polus center, 10.30, 12.40, 14.50, 16.55 a 21.20 h

Scary Movie 2, USA, Polus center, 13.00, 15.00, 17.05, 19.05 a 21.05 h

Denník princeznej, USA, Polus center, 14.00, 16.25 a 18.50 h

Jurský park 3, USA, Polus center, 21.15 h

Tmavomodrý svet, ČR, Polus center, 19.30 a 21.55 h

DISKOTÉKY

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock Night, Aligátor, Laurinská 7

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Rytmo de la Noche, DJ Mayoo, latino fiesta, Club 39, Staré grunty

PRE DETI

10.00 Finist, Štátne bábkové divadlo, Dunajská 36, aj o 14.30 h

10.00 Nie sme doma, maľujeme, výtvarno-tvorivé dielne, CC Centrum, Jiráskova 3

10.30 Zvedavý sloník, bábkové div. Happy, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

14.30 Paťa pátra, divadlo AHA, MKC Školská 14

15.00 Pipi dlhá pančucha, muzikálová rozprávka, PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

15.00 Tvorivé dielne, stojan na ceruzky, Klub 22, Vavilovova 22

15.00 Cesta za zlatým jablkom, za tajomstvom ilustrácií detských kníh, Incheba

15.30 Z pekla štěstí, film, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

16.00 Hýbem sa, teda som! výroba bábok, Bibiana, Panská 41

16.00 Shrek, film, DK Lúky, Vigľašská 1, aj o 18.30 h

KONCERTY A PODUJATIA

8.00 Stretnutie veriacich pri šálke čaju a kávy, Quo Vadis, Hurbanovo nám., do 13.30 h

10.30 Melos Étos, komorný koncert, Mirbachov palác, Františ. námestie 11

VÝSTAVY

Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG – Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra

Štefan Prokop, súborné dielo, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra

Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB – Pálffyho palác, do 25. novembra

Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut – so 16.00 – 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra

Dotyk Afriky – nová línia využitia skla v úžitkovom nábytku, K.F.A. Gallery, Karpatská 11, do 29. novembra

Jozef Könyöki a Bratislavské pamiatky, Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 1.00 – 17.00h, so – ne 11.00 – 18.00 h

Josef Jíra – Obrazy, grafika, kresby, Štúdio L+S, Nám. 1. mája

Outsiderova premiéra II – Filip Kaprál Fikta, Galéria BURYzone, Čajakova 11, str – štv 14.00 – 22.00 h, pia 14.00 – 24.00 h, do 29. novembra

11. ROČNÍK MESIACA FOTOGRAFIE

Ak nie je uvedené inak, výstava trvá do 30. novembra:

Fero Tomík – retrospektíva tvorby, Galéria Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 2. decembra

Lewis Carroll – rodinné portréty z 19. storočia, Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, Panská 41

Túžba túžiť – súčasná škandinávska fotografia, UBS, Dostojevského rad 2, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 25. novembra

Sergej Čilikov – o živote na ruskej provincii, Galéria Slovenskej poisťovne, Dostojevského rad 28, po – pia 9.00 – 17.00 h

Fujifilm Europress Photo Awards 2001 – víťazné práce, Galéria Café Parnas, Panská 12, po – pia 9.00 – 24.00 h, so 14.00 – 24.00 h, ne 14.00 – 23.00 h

Hermanovce 2001 – fotografie rómskych a nerómskych detí, Dom Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1, po – št 16.00 – 21.00 h, pia – so 17.00 – 19.00 h

Digital Olympus – kol. výstava, Artotéka, Kapucínska 1, po – str – št 12.30 – 18.00 h, ut – pia 10.00 – 16.00 h

Aivis Smulders – meditatívne obrazy, Focus, Štúrova 9, po – pia 9.00 – 17.00 h

Nottingham Trent University – práce učiteľov a študentov z VB, galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, po – pia 10.00 – 17.00 h, so 10.00 – 16.00 h

Éva Köves – fragmenty, Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54, po – št 9.00 – 16.00 h, pia 9.00 – 13.00 h, so 15.00 – 18.00 h, ne 13.00 – 18.00 h

Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia, SNG, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 10. februára 2002

Juraj Lipták – 100 fotografií z Izraela, USA, Anglicka a Talianska, priestory Vodnej veže, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 2, po – pia 14.00 – 18.00 h, do 15. novembra

Jordan Jordanov – tradície a premeny súčasného bulharského vidieka, Bulharské kultúrne stredisko, Jesenského 7, po – pia 10.00 – 18.00 h, so 15.00 – 18.00 h, ne 14.00 – 18.00 h

Takis Roidakis – dokum. reflexie z krajiny pri Egejskom mori, Galéria Palisády, Palisády 51, ut – ne 14.00 – 18.00 h

Pavel Mára – transformácia duchovného a fyzického kultu krásy, Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h

Christiane Hantzsch – hravo erotická fotografia flóry, kaviareň Srdce, Nám. SNP 13, po – ne 8.00 – 20.00 h

Zlata Vucelic – univerzálna tolerancia a reflexia lyriky, Galéria Art Decoration, Kozia 16, po – pia 12.00 – 18.00 h, so 15.00 – 17.00 h, do 10. novembra

Aleksandra Vajd – Zóna: štátna hranica, K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, ne 15.00 – 18.00 h, do 12. novembra

Gilbert Garcin – komediálno-surrealistický svet okolo nás, Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po – pia 9.00 – 13.00h, 14.00 – 18.00 h, so – ne 10.00 – 17.00 h

Marlene Dietrichová – život slávnej herečky v dobovej fotografii, Goetheho inštitút, Panská 33, po – št 9.00 – 12.00 h, 13.30 – 17.30 h, pia 9.00 – 12.00 h

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

  1. Prehľad a automatizácia
  2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
  3. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
  4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
  5. Kde u nás kúpite domácke potraviny
  6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
  7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
  8. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina
  1. Prehľad a automatizácia
  2. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
  3. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
  4. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
  5. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
  6. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
  7. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
  8. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
  1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 199
  2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 8 624
  3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 7 428
  4. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 4 975
  5. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 4 812
  6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 045
  7. Dobrá správa pre pacientov s cukrovkou 1 823
  8. Držanie peňazí na bežnom účte robí Slovákov chudobnejšími 1 778
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
  2. Post Bellum SK: Kaviarne: dobrá adresa, politika aj štamgasti
  3. Róbert Thomas: Zaparkovať auto priamo v parku ?! Pre niektorých ,,žiaden“ problém
  4. Robert Puk: Sú mestské časti pre Bratislavu nebezpečné?
  5. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
  6. Martin Greguš: Team-building za cca 5 899 eur - je to možné? Pozrime sa na počet zamestnancov, ktorý sa opäť raz vymkol z podkontroly - Metropolitný inštitút
  7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli.
  8. Ľudmila Križanovská: Žobráci v centre Bratislavy. Ľudia v núdzi alebo príživníci?
  1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 124 460
  2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 111
  3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 11 037
  4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 886
  5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 342
  6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 031
  7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 3 982
  8. Jozef Tittel: Psychológia investovania 2 641
  1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
  3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
  4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
  5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
  6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
  7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
  8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťZatvoriť reklamu