19.00 Nápoj lásky, G. Donizzetti, SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Spomienky, Tanečné divadlo Bralen, Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21, premiéra
19.30 Čechov - Boxer, V. Klimáček, Divadlo GUnaGU, Biela 6
19.00 Druhá smrť Jany z Arcu, J. Steinbeck, Divadlo aha, Školská 14
19.00 Súpis dravcov, J. Nvota, Radošinské naivné divadlo, Škultétyho 5
19.00 TWISTER, verejná nahrávka zábavného programu, Štúdio L + S, Nám. 1. mája 5
KINÁ
Scary Movie 2, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 15.30 a 19.30 h; Tatra, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 13.35, 15.30, 17.30, 19.30, 21.30 h
Zlatíčka pre každého, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 17.15 a 21.00 h; Ymca, Karpatská 2, 15.30 a 18.00 h; Polus Center, 13.30, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10 h
Vyhnanie z raja, ČR, FK Ymca, Karpatská 2, 20.30 h
15 minút, USA, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 a 20.30 h
Návrat idiota, USA, FK Múzeum, Primaciálne nám. 3, 19.00 h; Polus Center, 22.15 h
Spy Kids, USA, Obzor, Radlinského 18, 16.00 h; Polus Center, 13.45, 15.45 h
Čierna mačka, biely kocúr, Nem.-Fr.-Srb., Obzor, Radlinského 18, 18.00, 20.30 h
Mazacia hlava, USA, FK Nostalgia, Starohorská 2, 18.30 a 20.45 h
Denník princeznej, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30, 20.00 h; Istropolis - Kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 14.55, 17.15, 19.40 h
Denník Bridget Jonesovej, USA, Kino Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 19.30 h
Amélia z Montmartru, Fr., Istropolis, Trnavské mýto 1, 17.30, 20.00 h
Moulin Rouge, USA, Istropolis - VS, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00, 20.30 h; Polus Center, 15.05, 17.25, 19.45, 22.05 h
Darebáci, USA, Charlie centrum, 17.45 h
Tmavomodrý svet, ČR-VB, Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 17.45, 20.10, 22.35 h
Svadby podľa Mary, USA, Charlie centrum, 18.00 h
Taxi, taxi, Fr., Charlie centrum, 18.30 h
Koncert pre pozostalých, SR, Charlie centrum, 19.30 h
Monty Python a svätý Grál, VB, Charlie centrum, 20.00 h
Umelá inteligencia, USA, Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center 18.40, 21.35 h
Mačky a psi, USA, Polus Center, 14.30, 16.30 h
Planéta opíc, USA, Polus Center, 18.30, 20.55 h
Jurský park 3, USA, Polus Center, 14.45, 16.55, 19.15, 21.25 h
Rýchlo a zbesilo, USA, Polus Center, 14.00, 16.20 h
DISKOTÉKY
Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1
Rockamotion, Rock undeground party, DJ Mathew, Club 39, Staré grunty 5
Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
PRE DETI
14.00 V rytme diskotéky, OS Slovany, Makovického 4
KONCERTY A PODUJATIA
15.00 Rezervé pre seniorov, vzdelávací cyklus, SD Trnávka, Bulharská 60
17.00 Budúcnosť práce v Európe, prednáška, Mozartova sieň Rakúskeho veľvyslanectva, Ventúrska 10
18.00 Voda a pitný režim, prednáška, DK Dúbravka, Saratovská 2/A
VÝSTAVY
100 majstrovských diel z Vitra Design Museum, putovná výstava zbierky modelov stoličiek, SNG - Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut - ne 10.00 - 18.00 h, do 4. novembra
Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG - Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra
Štefan Prokop, súborné dielo, GMB - Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra
Štyri živly: Vzduch, GMB - Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 30. októbra
Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB - Pálffyho palác, do 25. novembra
Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut - so 16.00 - 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra
Schola Ludus: Hľadanie sa už začalo, interaktívna výstava približujúca vedu, techniku a umenie, Dom techniky ZSVTS, Škultétyho 1, po - pia 8.00 - 18.00 h, so - ne 13.00 - 18. 00 h, do 5. novembra
Adolf Benca: Dialóg mŕtvych, Galéria Poľnobanky, Vajnorská 21
Majstri klasickej moderny, Galéria MIRO, Košická 56, po - pia 11.00 - 17.00 h, so 9.00 - 13.00 h, do 30. novembra
11. ROČNÍK MESIACA FOTOGRAFIE
Ak nie je uvedené inak, výstava trvá do 30. novembra:
Fero Tomík - retrospektíva tvorby, Galéria Profil, Prepošt-ská 4, ut - ne 13.00 - 18.00 h, do 2. decembra
Lewis Carroll - rodinné portréty z 19. storočia, Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, Panská 41
Túžba túžiť - súčasná škandinávska fotografia, UBS, Dostojevského rad 2, ut - ne 13.00 - 18.00 h, do 25. novembra
Sergei Chilikov - o živote na ruskej provincii, Galéria Slovenskej poisťovne, Dostojevského rad 28, po - pia 9.00 - 17.00 h
Fujifilm Europress Photo Awards 2001 - víťazné práce, Galéria Café Parnas, Panská 12, po - pia 9.00 - - 24.00 h, so 14.00 - 24.00 h, ne 14.00 - 23.00 h
Hermanovce 2001 - fotografie rómskych a nerómskych detí, Dom Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1, po - št 16.00 - 21.00 h, pia - so 17.00 - 19.00 h
Digital Olympus - kol. výstava, Artotéka, Kapucínska 1, po - str - št 12.30 - 18.00 h, ut - pia 10.00 - 16.00 h
Aivis Smulders - meditatívne obrazy, Focus, Štúrova 9, po - pia 9.00 - 17.00 h
Nottingham Trent University - práce učiteľov a študentov z VB, galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, po - pia 10.00 - 17.00 h, so 10.00 - 16.00 h
Éva Köves - fragmenty, Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54, po - št 9.00 - 16.00 h, pia 9.00 - - 13.00 h, so 15.00 - 18.00 h, ne 13.00 - 18.00 h
Slovenská fotografia 1925 - 2000 - moderna, postmoderna, postfotografia, SNG, Rázusovo nábr. 2, ut - ne 10.00 - 18.00 h, do 10. februára 2002
Juraj Lipták - 100 fotografií z Izraelu, USA, Anglicka a Talianska, Priestory Vodnej veže, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 2, po - pia 14.00 - 18.00 h, do 15. novembra
Jordan Jordanov - tradície a premeny súčasného bulharského vidieka, Bulharské kultúrne stredisko, Jesenského 7, po - pia 10.00 - 18.00 h, so 15.00 — 18.00 h, ne 14.00 - 18.00 h
Takis Roidakis - dokum. reflexie z krajiny pri Egejskom mori, Galéria Palisády, Palisády 51, ut - ne 14.00 - 18.00 h, do 15. novembra
Pavel Mára - transformácia duchovného a fyzického kultu krásy, Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po - so 12.00 - 18.00 h, do 25. novembra
Christiane Hantzsch - hravo erotická fotografia flóry, Kaviareň Srdce, Nám. SNP 13, po - ne 8.00 - 20.00 h
Zlata Vucelić - univerzálna tolerancia a reflexia lyriky, Galéria Art Decoration, Kozia 16, po - pia 12.00 - 18.00 h, so 15.00 - 17.00 h, do 10. novembra
Aleksandra Vajd - Zóna: štátna hranica, K. Gallery, Ventúrska 8, po - pia 13.00 - 18.00 h, ne 15.00 - - 18.00 h, do 12. novembra
Gilbert Garcin - komediálno-surrealistický svet okolo nás, Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po - pia 9.00 - 13.00h, 14.00 - 18.00 h, so - ne 10.00 - 17.00 h
Joseph - Paul Skarbek - zo života čínskej spoločnosti zač. 20. stor., Poľský inštitút, Nám. SNP 27, po - pia 9.00 - 18.00 h, so 16.00 - 18.00 h, ne 14.00 - 17.00 h
Ján Šmok - prierez tvorbou, Výstavná sieň SPP, Drevená 4, ut - ne 10.00 - 18.00 h, do 25. novembra
Václav Podestát - dokumenty o ľuďoch, České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po - pia 13.00 - - 17.00 h, so 15.00 - 18.00 h, ne 13.00 - 18.00 h
Martin Kollár - Slovensko 2001, GMB Pálffyho palác, Panská 19 - 21, ut - ne 10.00 - 18.00 h, do 16. decembra
Olga Chernysheva - portfolio Bienále Benátky 2001, Glass Art Gallery Simone, po - pia 11.00 - 18.00 h, so 11.00 - 13.00 h, do 1. decembra
Nikos Evangelopoulos - hravé figuríny okolo nás, Výstavná sieň Pálffyho letné sídlo, Zámocká 47, ut - ne 13.00 - 18.00 h
Zlata Vucelić - reflexia lyriky, Galéria Art Decoration, Kozia 15, po - pia 12.00 - 18.00 h, so 15.00 - - 17.00 h, do 10. novembra
Kon Sasaki - makrofotografie počiatkov života, UBS, Dostojevského rad 2, ut - ne 13.00 - 18.00 h
Anatolij Ivanovich Makienko - zázračná transformácia obyčajných vecí, Koncertná sieň Klarisky, Farská 4, ut - ne 14.00 - 18.00 h
Gilbert Garcin - komediálno-surrealistcký svet, Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po - pia 9.00 - 13.00 h, 14.00 - 18.00 h, so - ne 10.00 - 17.00 h