V piatok v SNG otvorili rozsiahlu výstavu Slovenská fotografia 1925 - 2000. Ide o najväčší prezentačný projekt dejín fotografie na Slovens-ku. Autori expozície Aurel Hrabušický a Václav Macek sa pri výbere diel zamerali na sledovanie kontinuálneho vývoja fotografie a fotografických námetov i techník. Inštalácia nepribližuje všetky tradičné žánre a aplikované formy spracovania a výroby snímok, jej ťažiskom je zmapovanie najpodstatnejších znakov pri tvorbe v jednotlivých obdobiach.
Časť výstavy je venovaná najmodernejším spôsobom tvorby obrázkov, dominuje vplyv elektronických médií a techník, ale i kombinácia fotografií s rozličnými výtvarnými technikami. Návštevníci majú možnosť vidieť plynulý a nadväzný prerod klasickej fotografie na jej modernú a postmodernú formu.
Obraz čínskej dediny spred takmer storočia predstavuje v sobotu otvorená výstava Jozefa Skarbeka v Poľskom inštitúte. Autor pôsobil od roku 1906 v Číne, kde popri pracovných povinnostiach vášnivo fotografoval. Jarmok, pohreb, ženy v sviatočnom a inom oblečení, svadobný sprievod, orchester, divadlo, stavba železnice, sochy Budhu, svätyne a iné historické objekty, ale aj rad hrobov cisárov, predstavujú časť z jeho čiernobielych dokumentárnych záberov urobených počas trojročného pobytu v spomínanej tajuplnej ázijskej krajine.