KULTÚRNE TIPY NA VÍKEND

SOBOTA 3. NOVEMBER

DIVADLÁ

19.00 Don Giovanni, W. A. Mozart. SND, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Demokrati, V. Klimáček, Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.00 Dvanásť stoličiek, satirická komédia, Nová scéna, Kollárovo nám. 20

19.00 Vtedy na Jamajke, D. Churchill, Štúdio L + S, Nám. 1. mája 5

KINÁ

Scary Movie 2, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 15.30 a 19.30 h; Tatra, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.30, 13.35, 15.30, 17.30, 19.30, 21.30, 23.30 h

Zlatíčka pre každého, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 17.15 a 21.00 h; Ymca, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.20, 13.30, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10 h

15 minút, USA, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 a 20.30 h; Polus Center 22.15 h

Spy Kids, USA, Obzor, Radlinského 18, 16.00 h; Polus Center, 11.45, 13.45, 15.45 h

Musíme si pomáhať, ČR, Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h

Svadby podľa Mary, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h; Charlie centrum, 18.00 h

Zviera, USA, Devín, Devínská Nová Ves, 19.45 h

Kondomédia, Fr., Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 16.30 a 19.00 h

Z pekla šťastie 2, ČR, Istota, Karloveská 32, 15.00 h

Denník princeznej, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30, 20.00 h; Polus Center, 10.00, 12.25, 14.55, 17.15, 19.40 h

Ako pavúk, USA, Nivy, Súťažná 18, 19.00 h; Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.25, 14.55, 17.15, 19.40 h

Sokoliar Tomáš, SR/ČR, kino Zrkadlový háj, Rovniakova 3, 15.00 h

Amélia z Montmartru, Fr., Istropolis, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h

Moulin Rouge, USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.25, 12.45, 15.05, 17.25, 19.45, 22.05 h

Popolvár najväčší na svete, SR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.30 h

Darebáci, USA, Charlie centrum, 17.45 h

Tmavomodrý svet, ČR/VB, Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 17.45, 20.10, 22.35 h

Taxi, taxi, Fr., Charlie centrum, 18.30 h

Koncert pre pozostalých, SR, Charlie centrum, 19.30 h

Monty Python a svätý grál, VB, Charlie centrum, 20.00 h

Umelá inteligencia, USA, Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 18.40, 21.35 h

Podfu(c)k, USA, Charlie centrum, 20.30 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 h

Planéta opíc, USA, Polus Center, 18.30, 20.55, 23.20 h

Jurský park 3, USA, Polus Center, 10.20, 12.35, 14.45, 16.55, 19.15, 21.25 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Polus Center, 11.40, 14.00, 16.20 h

DISKOTÉKY

Ibiza night, Eden, Žabotova 7

Becher on Ice, Elam, Staré Grunty 53

The Last Days of Jesus, DJ Romanko, Duna, Radlinského

Charlies pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock, Aligátor, Laurinská 7

Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája

Disco, Kráter, Vysoká 15

Saturday Night Fever, DJ Puki, Club 39, Staré grunty

PRE DETI

16.00 O statočnom kováčovi, film, SD Nivy, Súťažná 18

KONCERTY A PODUJATIA

17.00 Čaj o piatej, spoločenský a tanečný večer, SK Nové Mesto, Vajnorská 21

19.00 Punk na sobotu, koncert Konflikt, DK Lúky, Vígľašská 1

19.00 Progressive Goth, rockový koncert, Duna, Radlinského

20.30 Šipoš Trio, Jazz café, Ventúrska 5

NEDEĽA 4. NOVEMBER

DIVADLÁ

19.00 Stoličky, E. Lonesco, Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.30 Čechov – Boxer, V. Klimaček, Divadlo GunaGu, Biela 6

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, M. Janoušek, Divadlo a.ha, Školská 14

16.00 Kráľ jeleňom, Carlo Gozzi, Štúdio L + S, Nám. 1. mája 5

KINÁ

Scary Movie 2, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 15.30 a 19.30 h; Tatra, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.30, 13.35, 15.30, 17.30, 19.30, 21.30 h

Zlatíčka pre každého, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 17.15 a 21.00 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.20, 13.30, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10 h

15 minút, USA, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 a 20.30 h; Polus Center 22.15 h

Spy Kids, USA, Obzor, Radlinského 18, 16.00 h; Polus Center, 11.45, 13.45, 15.45 h

Musíme si pomáhať, ČR, Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h

Svadby podľa Mary, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h

Zviera, USA, Devín, Devínská Nová Ves, 17.15 a 19.45 h

Kondomédia, Fr., Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 16.30 a 19.00 h

Dinosaurus, USA, Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h

Denník princeznej, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30, 20.00 h; Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.25, 14.55, 17.15, 19.40 h

Začalo sa to jednej horúcej noci, USA, FK Igric v DK Dúbravka, Saratovská 2/a, 19.00 h

Z pekla šťastie, ČR, DK Ružinov, Ružinovská 28, 15.00 h

Biely Elliot, USA, FK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., kino Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 19.30 h; Istropolis, Trnavské mýto1, 17.30 a 20.00 h

Sokoliar Tomáš, SR/ČR, kino Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 15.00 h

Moulin Rouge, USA, Istropolis – VS, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.25, 12.45, 15.05, 17.25, 19.45, 22.05 h

Popolvár najväčší na svete, SR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.30 h

Darebáci, USA, Charlie centrum, 17.45 h

Tmavomodrý svet, ČR/VB, Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 17.45, 20.10, 22.35 h

Svadby podľa Mary, USA, Charlie centrum, 18.00 h

Taxi, taxi, Fr., Charlie centrum, 18.30 h

Koncert pre pozostalých, SR, Charlie centrum, 19.30 h

Monty Python a svätý Grál, VB, Charlie centrum, 20.00 h

Umelá inteligencia, USA, Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 18.40, 21.35 h

Podfu(c)k, USA, Charlie centrum, 20.30 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 h

Planéta opíc, USA, Polus Center, 18.30, 20.55 h

Jurský park 3, USA, Polus Center, 10.20, 12.35, 14.45, 16.55, 19.15, 21.25, 23.35 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Polus Center, 11.40, 14.00, 16.20 h

DISKOTÉKY

Leporelo soundsystem, Propeller winter club, Propeler Petržalka

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock Night, Aligátor, Laurinská 7

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Rytmo de la Noche, DJ Mayoo, latino fiesta, Club 39, Staré grunty

PRE DETI

10.00 Finist, Štátne bábkové divadlo, Dunajská 36, aj o 14.30 h

10.30 Kamaráyt Bambuľko, Divadlo Happy, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

10.30 Dobroland, muzikálová šou, DK Ružinov, Ružinovská 28

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, divadlo a.ha, MKC Školská 14

15.00 Z pekla šťastie 2, film pre deti, DK Ružinov, Ružinovská 28

16.00 O unesenej Zuzanke, čítanie z knihy Osmijankove rozprávky, Bibiana, Panská 41

VÝSTAVY

100 majstrovských diel z Vitra Design Museum, putovná výstava zbierky modelov stoličiek, SNG – Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 4. novembra

Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG – Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra

Štefan Prokop, súborné dielo, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra

Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB – Pálffyho palác, do 25. novembra

Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut – so 16.00 – 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra

Schola Ludus: Hľadanie sa už začalo, interaktívna výstava približujúca vedu, techniku a umenie, Dom techniky ZSVTS, Škultétyho 1, po – pia 8.00 – 18.00 h, so – ne 13.00 – 18. 00 h, do 5. novembra

11. ROČNÍK MESIACA FOTOGRAFIE

Ak nie je uvedené inak, výstava trvá do 30. novembra:

Fero Tomík – retrospektíva tvorby, Galéria Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 2. decembra

Lewis Carroll – rodinné portréty z 19. storočia, Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, Panská 41

Túžba túžiť – súčasná škandinávska fotografia, UBS, Dostojevského rad 2, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 25. novembra

Sergei Chilikov – o živote na ruskej provincii, Galéria Slovenskej poisťovne, Dostojevského rad 28, po – pia 9.00 – 17.00 h

Fujifilm Europress Photo Awards 2001 – víťazné práce, Galéria Café Parnas, Panská 12, po – pia 9.00 – 24.00 h, so 14.00 – 24.00 h, ne 14.00 – 23.00 h

Hermanovce 2001 – fotografie rómskych a nerómskych detí, Dom Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1, po – št 16.00 – 21.00 h, pia – so 17.00 – 19.00 h

Digital Olympus – kol. výstava, Artotéka, Kapucínska 1, po – str – št 12.30 – 18.00 h, ut – pia 10.00 – 16.00 h

Aivis Smulders – meditatívne obrazy, Focus, Štúrova 9, po – pia 9.00 – 17.00 h

Nottingham Trent University – práce učiteľov a študentov z VB, galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, po – pia 10.00 – 17.00 h, so 10.00 – 16.00 h

Éva Köves – fragmenty, Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54, po – št 9.00 – 16.00 h, pia 9.00 – 13.00 h, so 15.00 – 18.00 h, ne 13.00 – 18.00 h

Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia, SNG, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, 10. februára 2002

Juraj Lipták – 100 fotografií z Izraela, USA, Anglicka a Talianska, Priestory Vodnej veže, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 2, po – pia 14.00 – 18.00 h, do 15. novembra

Jordan Jordanov – tradície a premeny súčasného bulharského vidieka, Bulharské kultúrne stredisko, Jesenského 7, po – pia 10.00 – 18.00 h, so 15.00 – 18.00 h, ne 14.00 – 18.00 h

Takis Roidakis – dokum. reflexie z krajiny pri Egejskom mori, Galéria Palisády, Palisády 51, ut – ne 14.00 – 18.00 h

Pavel Mára – transformácia duchovného a fyzického kultu krásy, Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h

Christiane Hantzsch – hravo erotická fotografia flóry, Kaviareň Srdce, Nám. SNP 13, po – ne 8.00 – 20.00 h

Zlata Vucelić – univerzálna tolerancia a reflexia lyriky, Galéria Art Decoration, Kozia 16, po – pia 12.00 – 18.00 h, so 15.00 – 17.00 h, do 10. novembra

Aleksandra Vajd – Zóna: štátna hranica, K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, ne 15.00 – 18.00 h, do 12. novembra

Gilbert Garcin – komediálno-surrealistický svet okolo nás, Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po – pia 9.00 – 13.00h, 14.00 – 18.00 h, so – ne 10.00 – 17.00 h

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me
  2. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  3. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  4. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
  5. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me
  6. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami
  7. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy
  9. Nonstop banka vo vrecku - aplikácia Mobil Banking
  10. Ako sme jazdili v socializme
  1. Už aj seniori presadajú do SUV
  2. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  3. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
  4. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  5. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me
  6. Stavebný úrad neoprávnene predĺžil americkej ambasáde lehotu
  7. Grantová výzva na vykonávanie činností centier Europe Direct
  8. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami
  9. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  10. Lety do exotiky už aj z Bratislavy
  1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 22 953
  2. Ako sme jazdili v socializme 2 392
  3. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 1 428
  4. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me 1 328
  5. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 986
  6. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov 874
  7. Zo stredomorskej stravy sa nepriberá 851
  8. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 802
  9. Túžite po práci z pláže? 7 rád, ako sa stať digitálnym nomádom 680
  10. Prísne kontroly a veľa tepla. Takto sa vyrába mlieko 672