KULTÚRNE TIPY NA VÍKEND

SOBOTA 3. NOVEMBER

DIVADLÁ

19.00 Don Giovanni, W. A. Mozart. SND, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Demokrati, V. Klimáček, Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.00 Dvanásť stoličiek, satirická komédia, Nová scéna, Kollárovo nám. 20

19.00 Vtedy na Jamajke, D. Churchill, Štúdio L + S, Nám. 1. mája 5

KINÁ

Scary Movie 2, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 15.30 a 19.30 h; Tatra, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.30, 13.35, 15.30, 17.30, 19.30, 21.30, 23.30 h

Zlatíčka pre každého, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 17.15 a 21.00 h; Ymca, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.20, 13.30, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10 h

15 minút, USA, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 a 20.30 h; Polus Center 22.15 h

Spy Kids, USA, Obzor, Radlinského 18, 16.00 h; Polus Center, 11.45, 13.45, 15.45 h

Musíme si pomáhať, ČR, Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h

Svadby podľa Mary, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h; Charlie centrum, 18.00 h

Zviera, USA, Devín, Devínská Nová Ves, 19.45 h

Kondomédia, Fr., Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 16.30 a 19.00 h

Z pekla šťastie 2, ČR, Istota, Karloveská 32, 15.00 h

Denník princeznej, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30, 20.00 h; Polus Center, 10.00, 12.25, 14.55, 17.15, 19.40 h

Ako pavúk, USA, Nivy, Súťažná 18, 19.00 h; Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.25, 14.55, 17.15, 19.40 h

Sokoliar Tomáš, SR/ČR, kino Zrkadlový háj, Rovniakova 3, 15.00 h

Amélia z Montmartru, Fr., Istropolis, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h

Moulin Rouge, USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.25, 12.45, 15.05, 17.25, 19.45, 22.05 h

Popolvár najväčší na svete, SR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.30 h

Darebáci, USA, Charlie centrum, 17.45 h

Tmavomodrý svet, ČR/VB, Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 17.45, 20.10, 22.35 h

Taxi, taxi, Fr., Charlie centrum, 18.30 h

Koncert pre pozostalých, SR, Charlie centrum, 19.30 h

Monty Python a svätý grál, VB, Charlie centrum, 20.00 h

Umelá inteligencia, USA, Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 18.40, 21.35 h

Podfu(c)k, USA, Charlie centrum, 20.30 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 h

Planéta opíc, USA, Polus Center, 18.30, 20.55, 23.20 h

Jurský park 3, USA, Polus Center, 10.20, 12.35, 14.45, 16.55, 19.15, 21.25 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Polus Center, 11.40, 14.00, 16.20 h

DISKOTÉKY

Ibiza night, Eden, Žabotova 7

Becher on Ice, Elam, Staré Grunty 53

The Last Days of Jesus, DJ Romanko, Duna, Radlinského

Charlies pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock, Aligátor, Laurinská 7

Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája

Disco, Kráter, Vysoká 15

Saturday Night Fever, DJ Puki, Club 39, Staré grunty

PRE DETI

16.00 O statočnom kováčovi, film, SD Nivy, Súťažná 18

KONCERTY A PODUJATIA

17.00 Čaj o piatej, spoločenský a tanečný večer, SK Nové Mesto, Vajnorská 21

19.00 Punk na sobotu, koncert Konflikt, DK Lúky, Vígľašská 1

19.00 Progressive Goth, rockový koncert, Duna, Radlinského

20.30 Šipoš Trio, Jazz café, Ventúrska 5

NEDEĽA 4. NOVEMBER

DIVADLÁ

19.00 Stoličky, E. Lonesco, Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.30 Čechov – Boxer, V. Klimaček, Divadlo GunaGu, Biela 6

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, M. Janoušek, Divadlo a.ha, Školská 14

16.00 Kráľ jeleňom, Carlo Gozzi, Štúdio L + S, Nám. 1. mája 5

KINÁ

Scary Movie 2, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 15.30 a 19.30 h; Tatra, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.30, 13.35, 15.30, 17.30, 19.30, 21.30 h

Zlatíčka pre každého, USA, Hviezda, Nám. 1. mája 17.15 a 21.00 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.20, 13.30, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10 h

15 minút, USA, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 a 20.30 h; Polus Center 22.15 h

Spy Kids, USA, Obzor, Radlinského 18, 16.00 h; Polus Center, 11.45, 13.45, 15.45 h

Musíme si pomáhať, ČR, Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h

Svadby podľa Mary, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h

Zviera, USA, Devín, Devínská Nová Ves, 17.15 a 19.45 h

Kondomédia, Fr., Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 16.30 a 19.00 h

Dinosaurus, USA, Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h

Denník princeznej, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30, 20.00 h; Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.25, 14.55, 17.15, 19.40 h

Začalo sa to jednej horúcej noci, USA, FK Igric v DK Dúbravka, Saratovská 2/a, 19.00 h

Z pekla šťastie, ČR, DK Ružinov, Ružinovská 28, 15.00 h

Biely Elliot, USA, FK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., kino Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 19.30 h; Istropolis, Trnavské mýto1, 17.30 a 20.00 h

Sokoliar Tomáš, SR/ČR, kino Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 15.00 h

Moulin Rouge, USA, Istropolis – VS, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.25, 12.45, 15.05, 17.25, 19.45, 22.05 h

Popolvár najväčší na svete, SR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.30 h

Darebáci, USA, Charlie centrum, 17.45 h

Tmavomodrý svet, ČR/VB, Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 17.45, 20.10, 22.35 h

Svadby podľa Mary, USA, Charlie centrum, 18.00 h

Taxi, taxi, Fr., Charlie centrum, 18.30 h

Koncert pre pozostalých, SR, Charlie centrum, 19.30 h

Monty Python a svätý Grál, VB, Charlie centrum, 20.00 h

Umelá inteligencia, USA, Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 18.40, 21.35 h

Podfu(c)k, USA, Charlie centrum, 20.30 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 h

Planéta opíc, USA, Polus Center, 18.30, 20.55 h

Jurský park 3, USA, Polus Center, 10.20, 12.35, 14.45, 16.55, 19.15, 21.25, 23.35 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Polus Center, 11.40, 14.00, 16.20 h

DISKOTÉKY

Leporelo soundsystem, Propeller winter club, Propeler Petržalka

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock Night, Aligátor, Laurinská 7

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Rytmo de la Noche, DJ Mayoo, latino fiesta, Club 39, Staré grunty

PRE DETI

10.00 Finist, Štátne bábkové divadlo, Dunajská 36, aj o 14.30 h

10.30 Kamaráyt Bambuľko, Divadlo Happy, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

10.30 Dobroland, muzikálová šou, DK Ružinov, Ružinovská 28

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, divadlo a.ha, MKC Školská 14

15.00 Z pekla šťastie 2, film pre deti, DK Ružinov, Ružinovská 28

16.00 O unesenej Zuzanke, čítanie z knihy Osmijankove rozprávky, Bibiana, Panská 41

VÝSTAVY

100 majstrovských diel z Vitra Design Museum, putovná výstava zbierky modelov stoličiek, SNG – Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 4. novembra

Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG – Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra

Štefan Prokop, súborné dielo, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra

Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB – Pálffyho palác, do 25. novembra

Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut – so 16.00 – 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra

Schola Ludus: Hľadanie sa už začalo, interaktívna výstava približujúca vedu, techniku a umenie, Dom techniky ZSVTS, Škultétyho 1, po – pia 8.00 – 18.00 h, so – ne 13.00 – 18. 00 h, do 5. novembra

11. ROČNÍK MESIACA FOTOGRAFIE

Ak nie je uvedené inak, výstava trvá do 30. novembra:

Fero Tomík – retrospektíva tvorby, Galéria Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 2. decembra

Lewis Carroll – rodinné portréty z 19. storočia, Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, Panská 41

Túžba túžiť – súčasná škandinávska fotografia, UBS, Dostojevského rad 2, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 25. novembra

Sergei Chilikov – o živote na ruskej provincii, Galéria Slovenskej poisťovne, Dostojevského rad 28, po – pia 9.00 – 17.00 h

Fujifilm Europress Photo Awards 2001 – víťazné práce, Galéria Café Parnas, Panská 12, po – pia 9.00 – 24.00 h, so 14.00 – 24.00 h, ne 14.00 – 23.00 h

Hermanovce 2001 – fotografie rómskych a nerómskych detí, Dom Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1, po – št 16.00 – 21.00 h, pia – so 17.00 – 19.00 h

Digital Olympus – kol. výstava, Artotéka, Kapucínska 1, po – str – št 12.30 – 18.00 h, ut – pia 10.00 – 16.00 h

Aivis Smulders – meditatívne obrazy, Focus, Štúrova 9, po – pia 9.00 – 17.00 h

Nottingham Trent University – práce učiteľov a študentov z VB, galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, po – pia 10.00 – 17.00 h, so 10.00 – 16.00 h

Éva Köves – fragmenty, Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54, po – št 9.00 – 16.00 h, pia 9.00 – 13.00 h, so 15.00 – 18.00 h, ne 13.00 – 18.00 h

Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia, SNG, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, 10. februára 2002

Juraj Lipták – 100 fotografií z Izraela, USA, Anglicka a Talianska, Priestory Vodnej veže, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 2, po – pia 14.00 – 18.00 h, do 15. novembra

Jordan Jordanov – tradície a premeny súčasného bulharského vidieka, Bulharské kultúrne stredisko, Jesenského 7, po – pia 10.00 – 18.00 h, so 15.00 – 18.00 h, ne 14.00 – 18.00 h

Takis Roidakis – dokum. reflexie z krajiny pri Egejskom mori, Galéria Palisády, Palisády 51, ut – ne 14.00 – 18.00 h

Pavel Mára – transformácia duchovného a fyzického kultu krásy, Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h

Christiane Hantzsch – hravo erotická fotografia flóry, Kaviareň Srdce, Nám. SNP 13, po – ne 8.00 – 20.00 h

Zlata Vucelić – univerzálna tolerancia a reflexia lyriky, Galéria Art Decoration, Kozia 16, po – pia 12.00 – 18.00 h, so 15.00 – 17.00 h, do 10. novembra

Aleksandra Vajd – Zóna: štátna hranica, K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, ne 15.00 – 18.00 h, do 12. novembra

Gilbert Garcin – komediálno-surrealistický svet okolo nás, Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po – pia 9.00 – 13.00h, 14.00 – 18.00 h, so – ne 10.00 – 17.00 h

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  2. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  3. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  4. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  5. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  6. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  7. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  1. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  2. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  4. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
  5. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  6. Mladí vodiči preferujú čoraz silnejšie autá
  7. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  1. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky 13 716
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 9 686
  3. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 4 206
  4. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 3 524
  5. Ako sa zbaviť chladnej podlahy 2 862
  6. Moskva alebo Petrohrad? 2 504
  7. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 2 346
  8. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 2 189
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 773
  10. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 1 732