Férové týždne sa prvý raz začali aj v Bratislave ako cezhraničný projekt s Dolným Rakúskom. Cieľom podujatí je poukazovať na dôsledky konzumného správania, na jeho sociálne a ekologické dopady a ponúknuť alternatívu. Na námestí SNP preto okoloidúcim ponúkali férovú čokoládu, čaj, kávu či pečivo. Produkty boli vyrobené ekologicky a peniaze z ich predaja sa dostanú priamo k ich výrobcovi, a nie do obchodných reťazcov.
Jedným z hlavných organizátorov férových týždňov je Fairtrade Rakúsko, organizácia, ktorá zaručuje roľníkom v hospodársky zaostalých krajinách spravodlivé ceny a dlhodobé zmluvy na výkup vypestovaných plodín, dôstojné pracovné a životné podmienky a priamy prístup na trhy priemyselných krajín.
Na námestí vystúpil aj minister životného prostredia László Miklós. Apeloval na ľudí, aby sledovali, zvažovali a vyberali si produkty, ktoré kupujú.
Cezhraničný projekt Férové týždne 2004 organizuje rakúska vzdelávacia organizácia Südwind NÖ Süd a slovenské Centrum etickej a environmentálnej výchovy Živica. Na akcii vystúpilo aj bubenícke zoskupenie Papanatural. Za sedem bubnov rôznej veľkosti si sadli hráči rôzneho veku, hudobnej zručnosti či farby pleti. Na otázku, prečo ich hra na bubnoch zaujala, odpovedala mladá bubeníčka Petra, že ju lákali africké rytmy. Na bubon sa učí udierať asi dva mesiace. "Pre hráča na bubne je dôležitý najmä cit. Presnej elektronickej hudby máme okolo seba dosť," povedal ďalší z hudobníkov.