Miklušovú tréner pochválil, ale vidí ešte rezervy

Orientačná bežkyňa Jana Miklušová (Farmaceut Bratislava) ukon- čila dvoma pretekami v Soule účinkovanie na svojom ázijskom turné v rámci svetovej série v parkovom orientačnom behu. Na predposlednom podujatí bola na trati dlhej 4700 m už štvrtý raz po ...

Orientačná bežkyňa Jana Miklušová (Farmaceut Bratislava) ukon- čila dvoma pretekami v Soule účinkovanie na svojom ázijskom turné v rámci svetovej série v parkovom orientačnom behu. Na predposlednom podujatí bola na trati dlhej 4700 m už štvrtý raz po sebe dvanásta a na posledných pretekoch deviata. Celkovým víťazom PWT 2001 sa so súčtom 121 bodov stal Ukrajinec Jurij Omelčenko, medzi ženami dominovala Švajčiarka Vroni Königová-Salmiová. Naša reprezentantka obsadila s 29 bodmi konečnú trinástu priečku.

Tréner Jany Miklušovej Ján Mižúr: „Som veľmi rád, že Janka absolvovala toto ázijské turné. Je to pre ňu aj pre mňa (po analýze a vyhodnotení) vynikajúca skúsenosť, ako sa pohybovať vo svetovej špičke. S jej výkonmi som spokojný. V sérii svetových pohárov nebodovala iba raz, vo všetkých ostatných kolách získala body. Potešujúci je hlavne fakt, že rozdiely medzi víťaznými časmi a jej časmi sa k záveru turné znižovali a v poslednom kole sa konečne podaril prienik do prvej desiatky. Myslím si, že Janka má ešte veľa pred sebou a vhodnou prípravou a poctivou robotou môžeme v budúcnosti dosiahnuť ešte výraznejšie umiestnenia. Rezervy ešte má. Potrebuje sa však pohybovať a merať si sily s najlepšími na svete, lebo domáca konkurencia je veľmi úzka. Koncom týždňa nás čakajú ešte preteky v Maďarsku, kde ukončíme túto úspešnú sezónu. Janka sa totiž stala aj víťazkou slovenského pohára elity na rok 2001. V novom roku nás čakajú najmä ME v Maďarsku a dobre by sme chceli obstáť aj na akademických majstrovstvách sveta v Bulharsku. Po víkendových pretekoch v Maďarsku nasleduje prechodné obdobie zamerané na regeneráciu a v polovičke decembra chceme začať s tvrdým tréningom na novú sezónu.“