19.00 Romeo a Júlia, S. Prokofiev, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Chrobák v hlave, G. Feydeau, Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21
19.00 Niekto to rád horúce, Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Ujo Váňa, A. P. Čechov, Astorka, Suché mýto 17
19.00 Včela v zime, M. Lasica, Radošinské naivné divadlo, Škultétyho 5
19.00 English is easy, Csaba is dead, MKS Klub Čierny havran, Biela 6
KINÁ
Planéta opíc, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h, Polus Center, 15.10, 17.35, 19.30, 20.00, 22.00, 22.25 h
Umelá inteligencia, USA, Tatra, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Charlie centrum, 20.15 h, Polus Center, 13.20, 16.10, 19.0, 21.50 h
Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, 15.15 a 17.30 h; Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 17.40, 22.40
Bravo Girls, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h
Všetko, čo ste chceli vedieť o sexe, USA, Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h
Denník Bridget Jonesovej, V. Brit., Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h
Zlatíčka pre každého, USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 13.50, 16.00, 18.20, 20.30, 22.35 h
Denník princeznej, USA, Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 17.45 a 20.00 h; Polus Center, 18.45, 21.10 h
Kým sa zotmie, USA, Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h
Pásmo detských filmov, ČSSR, Charlie centrum, 16.00 h
Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.00 h
Spy kids, USA, Charlie centrum, 17.00 h, Polus Center, 14.45, 16.45 h
Vyhnanie z raja, ČR, Charlie centrum, 17.15 h
Krajinka, SR, Charlie centrum, 17.30 h
Tmavomodrý svet, ČR, Charlie centrum, 18.30 h; Polus Center, 15.05, 20.15 h
Pearl Harbor, USA, Charlie centrum, 19.30 h
Bitka o život, ČR, Charlie centrum, 19.30 h
Nick Park uvádza, V. Brit., Charlie centrum, 20.30 h
Rýchlo a zbesilo, USA, Polus Center, 13.55, 16.15, 18.35 h
15 minút, USA, Polus Center, 21.00 h
Mačky a psi, USA, Polus Center, 13.30, 15.30, 17.30 h
Jurský park 3, USA, Polus Center, 14.55, 17.05, 19.15, 21.25 h
DISKOTÉKY
Disco, Elam, Staré Grunty 53
Charlies pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4
Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1
Oldies party, DJ Mayoo, Club 39, Staré grunty 53
Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Vanilková párty 2, Duna, Radlinského 11
KONCERTY A PODUJATIA
18.00 Večer dokumentu, prehliadka dokumentárnych filmov, CC Centrum, Jiráskova 3
19.00 Vanilla club & Navel, koncert, Duna, Radlinského 11
VÝSTAVY
100 majstrovských diel z Vitra Design Museum, putovná výstava zbierky modelov stoličiek, SNG – Eszterházyho palác. Nám. Ľ. Štúra 4, utorok – nedeľa 10.00 – 18.00 h, do 4. novembra
Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG – Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra
Štefan Prokop, súborné dielo, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra
Štyri živly: Vzduch, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 30. októbra
Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB – Pálffyho palác, do 25. novembra
Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, utorok – sobota 16.00 – 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra
Amazing Planet – Filip Kulisev Photography, Galéria Thoha, SPS Interieur, Rožňavská 34, pondelok – piatok 10.00 – 17.00 h, sobota 9.00 – 17.00 h, nedeľa 10.00 – 16.00 h, do 31. októbra
Typografia cenín, Typo&Ars galéria, Roľnícka 349, do 23. novembra
Záhady našej pamäti, takmer dobrodružné objavovanie tajomných zákutí ľudskej pamäti, Bibiana, Panská 41, do 31. októbra
Traja z jedného hniezda, výstava ilustrácií slovenských ilustrátorov žijúcich v zahraničí: Maja Dusíková – Taliansko, Mariana Fedorová – Švajčiarsko, Eugen Sopka – Nemecko, Bibiana, Panská 41, utorok – piatok 10.00 – 18.00 h, sobota – nedeľa 11.00 – 19.00 h, do 31. októbra
Zuzana Studená-Eliášová, Martin Eliáš: Krajiny a kytice, výstava olejomalieb, akvarelov, pastelov, DK Ružinov, Ružinovská 28, denne 9.00 – 18.00 h, do 2. novembra
Viera Čapková, obrazy, kaviareň Srdce, Námestie SNP 13, do 31. októbra
A uvidel som…, fotografie Petra Severina Schneidera, rakúske veľvyslanectvo, Ventúrska 10, do 31. októbra
Starý a nový Prievoz, história a súčasnosť vo fotografii, SD Prievoz, Kaštieľska 30, pondelok – piatok 10.00 – 18.00 h, do 31. októbra
Profesor Ján Šmok: Fotografia, Výstavná sieň SPP, Drevená 4, utorok – nedeľa 10.00 – 18.00 h, do 31. októbra
Schola Ludus: Hľadanie sa už začalo, interaktívna výstava približujúca vedu, techniku a umenie, Dom techniky ZSVTS, Škultétyho 1, pondelok – piatok 8.00 – 18.00 h, sobota -nedeľa 13.00 – 18. 00 h, do 5. novembra
PRE DETI
10.00 Bol raz jeden… (les), tvorivé dopoludnie, Klub 22, Vavilovova 22
14.00 Obrázky z lístia, výtvarno-tvorivé dielne, DK Lúky, Vígľašská 1
14.00 O menách veselo i vážne, kreatívne podujatie, M Klub, Gessayova 10
14.00 Ilustrácie bez hraníc, DK Námestie SNP
17.00 Lampionáda, detská zábavná šou s lampiónmi, ISTRA Centrum, Devínska Nová Ves