Pred verejnosťou sa budú prezentovať veteráni mierových operácií. Na programe je koncert Petra Lipu, ukážky gastronómie niektorých štátov aliancie či autogramiáda úspešných osobností z vojenského prostredia. Návštevníci sa budú môcť zapojiť do súťaží s tematikou NATO.
Oslavy budú pokračovať o 19. hodine oficiálnou časťou na Hviezdoslavovom námestí za prítomnosti niektorých predstaviteľov štátu a diplomatického zboru. Počas nich pozdraví Slovensko prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky generálny tajomník NATO Jaap de Hoop Scheffer. Vyvrcholením akcie bude slávnostné vztyčovanie vlajky SR a rozsvietenie znaku NATO.
Nasledovať bude koncert Slovenskej filharmónie v budove Reduty pre 500 hostí. Po koncerte je naplánovaná recepcia pre 300 ľudí. Dnešné oslavy vstupu Slovenska do NATO v historickom centre budú stáť takmer štyri milióny korún. Náklady uhradia ministerstvo obrany a ministerstvo zahraničných vecí zo svojich rozpočtov. (tasr)