TIPY NA VÍKEND

SOBOTA 27. OKTÓBER

DIVADLÁ

11.00 Tajomný kľúč, M. Dubovský, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Zvonár z Notre Dame, M. Jarre, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Desať malých černoškov, A. Christie, Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21

19.00 Ale, ale, pani plukovníková!, B. Ahlfors, Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.00 Hamlet, Nová scéna, Kollárovo nám. 20

19.00 Dva tucty červených ruží, A. de Benedetti, Divadlo WEST, Kolárska 3

19.00 Kvarteto, H. Müller, Astorka, Suché mýto 17

KINÁ

Planéta opíc, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.45, 15.10, 17.35, 19.30, 20.00, 22.00, 22.25 h

Umelá inteligencia, USA, Tatra, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 10.30, 13.20, 16.10, 19.00, 21.50 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, 15.15, 17.30 a 20.00 h; Charie centrum, 18.00 h; Polus Center, 12.35, 17.40, 22.40 h

Shrek, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Nádej, Rača, Nám. Hrdinov, 20.00 h

Final Fantasy: Esencia života, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 17.15 h

Tmavomodrý svet, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 19.45 h; Charlie centrum, 18.30 h; Polus Center, 10.05, 15.05, 20.15 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 20.00 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 17.30 a 20.00 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 17.00 a 19.30 h; Polus Center, 11.35, 13.55, 16.15, 18.35 h

Zlatá minca, Poľ., Nivy, Súťažná 18, 16.00 h

Dr. Dolittle 2, USA, Istota, Karloveská 32, 15.00 h

Jurský park 3, USA, Polus Center, 10.10, 12.30, 14.55, 17.05, 19.15, 21.25, 23.35 h; Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h

Zlatíčka pre každého, USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.40, 13.50, 16.00, 18.20, 20.30, 22.35 h

Denník princeznej, USA, Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 17.45 a 20.00 h; Polus Center, 18.45, 21.10, 23.30 h

Kým sa zotmie, USA, Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h

Pásmo detských filmov, ČSSR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.00 h

Spy kids, USA, Charlie centrum, 17.00 h; Polus Center, 10.45, 12.40, 14.45, 16.45 h

Vyhnanie z raja, ČR, Charlie centrum, 17.15 h

Pearl Harbor, USA, Charlie centrum, 19.30 h

15 minút, USA, Polus Center, 21.00 a 23.50 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30 h

DISKOTÉKY

Tequila Party, DJ Romanko, Duna, Radlinského

Charlies pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock, Aligátor, Laurinská 7

Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája

Disco, Kráter, Vysoká 15

Saturday Night Fever, DJ Puki, Club 39, Staré grunty

Hauz, DJs Poprednny, Baltazar, U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

PRE DETI

10.00 Obe ruky ľavé, výroba vtáčích búdok a kŕmidiel, Horský park

14.00 Potteriáda, zábavno-súťažný program pre deti, DK Ružinov, Ružinovská 28

16.00 Zlatá minca, film, SD Nivy, Súťažná 18

16.00 Diskohry, M Klub, Gessayova 10

16.00 Ilustrácie bez hraníc, DK Námestie SNP

18.00 Folklórne zrkadlenie, detský folklór, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

KONCERTY A PODUJATIA

14.00 Sine Nomine a Bandérium, histor. šerm, k 710. výročiu písom. zmienky o Lamači, Malokarp. námestie

15.00 Novodobé dejiny Lamača, prednáška, kino Lamač, Malokarp. námestie

15.00 Poznáte tie melódie?, k mesiacu úcty k starším, MKC, Gaštanová 19

17.00 Večer pre nás dvoch, so skupinou Akcent, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

17.10 Lamačskí majstri, prezentácia lamačských autorov a výtvarníkov, kino Lamač, Malokarp. nám., nasleduje ohňostroj

17.45 Filmové zastavenia, o histórii Bratislavy, k 710. výročiu písom. zmienky o Lamači, kino Lamač, Malokarp. nám.

18.00 Lamačsko-dúbravský spev. zbor, koncert, Kostol sv. Margity, Vrančovičova

19.00 Púť k láske, koncert majstrov hlasového prejavu, Klarisky, Farská 4

19.00 Vystúpenie brušnej tanečnice, reštaurácia El Amir, Borská 6

20.30 Fedor Frešo, Jazz café, Ventúrska 5

NEDEĽA 28. OKTÓBER

DIVADLÁ

19.00 Na skle maľované, E. Bryll – K. Gärtnerová, Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21

19.00 Stoličky, E. Ionesco, Malá scéna, Dostojevského rad 7

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, M. Janoušek, Divadlo AHA, Školská 14

KINÁ

Planéta opíc, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.45, 15.10, 17.35, 19.30, 20.00, 22.00, 22.25 h

Umelá inteligencia, USA, Tatra, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h;

Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 10.30, 13.20, 16.10, 19.00, 21.50 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, 15.15, 17.30 a 20.00 h; Charie centrum, 18.00 h; Polus Center, 12.35, 17.40, 22.40 h

Shrek, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 20.00 h; Lúky, Vígľašská 1, 18.30 h

Final Fantasy: Esencia života, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 15.15 h

Tmavomodrý svet, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 17.15 a 19.45 h; Charlie centrum, 18.30 h; Polus Center, 10.05, 15.05, 20.15 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 17.30 a 20.00 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 17.00 a 19.30 h; Polus Center, 11.35, 13.55, 16.15, 18.35 h

Americká stopa, Fr., FK Igric v DK Dúbravka, Saratovská 2/a, 19.00 h Cesta, Tal., DK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h

Hore a dole, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 17.30 a 20.00 h

Život chrobáka, USA, Lúky, Vígľašská 1, 16.00 h

Dr. Dolittle 2, USA, Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h

Jurský park 3, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h; Polus Center, 10.10, 12.30, 14.55, 17.05, 19.15, 21.25 h

Zlatíčka pre každého, USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.40, 13.50, 16.00, 18.20, 20.30, 22.35 h

Denník princeznej, USA, Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 17.45 a 20.00 h; Polus Center, 18.45 a 21.10 h

Kým sa zotmie, USA, Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h

Pásmo detských filmov, ČSSR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.00 h

Spy kids, USA, Charlie centrum, 17.00 h; Polus Center, 10. 45, 12.40, 14.45, 16.45 h

Krajinka, SR, Charlie centrum, 17.30 h

Vyhnanie z raja, ČR, Charlie centrum, 17.15 h

Pearl Harbor, USA, Charlie centrum, 19.30 h

Bitka o život, ČR, Charlie centrum, 19.30 h

Nick Park uvádza, V. Brit., Charlie centrum, 20.30 h

15 minút, USA, Polus Center, 21.00 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30 h

PRE DETI

10.00 Nie sme doma, maľujeme, výtvarno-tvorivé dielne, CC Centrum, Jiráskova 3

10.30 Jesenné diskohry, DK Ružinov, Ružinovská 28

10.30 O Palčekovi, ŠBD, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, divadlo AHA, MKC Školská 14

15.00 Malá škola nápadov, tvorivé popoludnie, Klub 22, Vavilovova 22

15.00 O vtáčej víle a statočnom pastierovi, rozprávka, DK Ružinov, Ružinovská 28

15.00 Šípková Ruženka, detský muzikál, SD Nivy, Súťažná 18

15.30 Z pekla štěstí 2, rozprávka, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

16.00 Život chrobáka, film, DK Lúky, Vígľašská 1

16.00 Hra na malého princa, DK Námestie SNP

18.00 Lampiónový sprievod, stretnutie pred DK Dúbravka, Saratovská 2/A

KONCERTY A PODUJATIA

10.30 Nedeľné matiné, koncert váž. hudby, Mirbachov palác, Františk. námestie 11

12.00 Spomienkový sprievod v lamačských krojoch cez Vrančovičovu, Hodonínsku, Podháj, Malokarp. nám.

17.00 Capella Istropolitana, koncert, Primaciálny palác, Prim. námestie

19.00 Kamelot, koncert, PKO, Náb. arm. gen. L. Svobodu 3

VÝSTAVY

100 majstrovských diel z Vitra Design Museum, putovná výstava zbierky modelov stoličiek, SNG – Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 4. novembra

Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG – Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra

Štefan Prokop, súborné dielo, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra

Štyri živly: Vzduch, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 30. októbra

Shigeki Tomura, víťaz 2. trienále Exlibris 1998, GMB – Pálfyho palác, Panská 19, do 28. októbra

3. trienále Exlibris, GMB – Pálfyho palác, Panská 19, do 28. októbra

Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB – Pálfyho palác, do 25. novembra

Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut – so 16.00 – 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra

Jozef Ondzík – Tomáš Leňo, výstava dokumentárnych cyklov o živote v dedinách na východnom Slovensku v 80. a 90. rokoch, ut – ne 13.00 – 18.00 h, Galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, do 28. októbra

Amazing Planet – Filip Kulisev Photography, Galéria Thoha, SPS Interieur, Rožňavská 34, po – pia 10.00 – 17.00 h, so 9.00 – 17.00 h, ne 10.00 – 16.00 h, do 31. októbra

Typografia cenín, Typo&Ars galéria, Roľnícka 349, do 23. novembra

Záhady našej pamäti, takmer dobrodružné objavovanie tajomných zákutí ľudskej pamäti, Bibiana, Panská 41, do 31. októbra

Traja z jedného hniezda, výstava ilustrácií slovenských ilustrátorov žijúcich v zahraničí: Maja Dusíková – Taliansko, Mariana Fedorová – Švajčiarsko, Eugen Sopka – Nemecko, Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00 h, so – ne 11.00 – 19.00 h, do 31. októbra

Zuzana Studená-Eliášová, Martin Eliáš: Krajiny a kytice, výstava olejomalieb, akvarelov, pastelov, DK Ružinov, Ružinovská 28, denne 9.00 – 18.00 h, do 2. novembra

Schola Ludus: Hľadanie sa už začalo, interaktívna výstava približujúca vedu, techniku a umenie, Dom techniky ZSVTS, Škultétyho 1, pondelok – piatok 8.00 – 18.00 h, so – ne 13.00 – 18. 00 h, do 5. novembra

Viera Čapková, obrazy, kaviareň Srdce, Námestie SNP 13, do 31. októbra

Natália Muratová-Oravcová: Tunelomilovanie, fotografie a kresby, Klub 22, Vavilovova 22, do 28. októbra

A uvidel som…, fotografie Petra Severina Schneidera, Rakúske veľvyslanectvo, Ventúrska 10, do 31. októbra

Starý a nový Prievoz, história a súčasnosť vo fotografii, SD Prievoz, Kaštieľska 30, po – pia 10.00 – 18.00 h, do 31. októbra

Peter Augustovič: Maľba a grafika, Výstavná sieň SPP, Drevená 4, do 28. októbra

Profesor Ján Šmok: Fotografia, Výstavná sieň SPP, Drevená 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h

Jozef Gašparík: Rárohy, orignálne interiérové objekty, K. Gallery, galéria úžitkového umenia, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, ne 15.00 – 18.00 h, do 30. októbra

RN – factory: Bez merítka, prierez tvorbou, K. F. A. Gallery, Karpatská 11, po – pia 8.00 – 16.30 h, do 2. novembra

Filip Kulisev Photography, predajná výstava fotografií a obrazov z celého sveta, Galéria Thoha, SPS, Rožňavská 28, do 31. októbra

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
  2. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár
  3. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
  4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
  5. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
  6. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
  7. Žilina Voce Magna 2017 – Medzinárodná súťaž zborového umenia
  8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne
  9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande
  10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  1. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
  2. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
  3. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
  4. Príďte na Deň otvorených dverí v Novom Ružinove
  5. Študenti sa rozhodli zmeniť svoju školu
  6. Kedy sa refinancovanie oplatí?
  7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
  8. Samsung Galaxy Note8 umožňuje tvoriť veľké veci
  9. IMMOFINANZ spúšťa medzinárodnú reklamnú kampaň retailovej značky
  10. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
  1. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 8 905
  2. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 7 513
  3. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 509
  4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 2 126
  5. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 1 809
  6. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 727
  7. Päť mýtov, ktoré ste počuli. A možno aj uverili 1 559
  8. Všetko, čo by ste mali vedieť o umelom oplodnení 904
  9. Ušetrite až 60 % nákladov na elektrinu využitím slnečnej energie 885
  10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 790