SME
Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

TIPY NA VÍKEND

SOBOTA 27. OKTÓBER

DIVADLÁ

11.00 Tajomný kľúč, M. Dubovský, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Zvonár z Notre Dame, M. Jarre, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Desať malých černoškov, A. Christie, Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21

19.00 Ale, ale, pani plukovníková!, B. Ahlfors, Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.00 Hamlet, Nová scéna, Kollárovo nám. 20

19.00 Dva tucty červených ruží, A. de Benedetti, Divadlo WEST, Kolárska 3

19.00 Kvarteto, H. Müller, Astorka, Suché mýto 17

Skryť Vypnúť reklamu

KINÁ

Planéta opíc, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.45, 15.10, 17.35, 19.30, 20.00, 22.00, 22.25 h

Umelá inteligencia, USA, Tatra, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 10.30, 13.20, 16.10, 19.00, 21.50 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, 15.15, 17.30 a 20.00 h; Charie centrum, 18.00 h; Polus Center, 12.35, 17.40, 22.40 h

Shrek, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Nádej, Rača, Nám. Hrdinov, 20.00 h

Final Fantasy: Esencia života, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 17.15 h

Tmavomodrý svet, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 19.45 h; Charlie centrum, 18.30 h; Polus Center, 10.05, 15.05, 20.15 h

Skryť Vypnúť reklamu

Denník Bridget Jonesovej, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 20.00 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 17.30 a 20.00 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 17.00 a 19.30 h; Polus Center, 11.35, 13.55, 16.15, 18.35 h

Zlatá minca, Poľ., Nivy, Súťažná 18, 16.00 h

Dr. Dolittle 2, USA, Istota, Karloveská 32, 15.00 h

Jurský park 3, USA, Polus Center, 10.10, 12.30, 14.55, 17.05, 19.15, 21.25, 23.35 h; Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h

Zlatíčka pre každého, USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.40, 13.50, 16.00, 18.20, 20.30, 22.35 h

Denník princeznej, USA, Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 17.45 a 20.00 h; Polus Center, 18.45, 21.10, 23.30 h

Skryť Vypnúť reklamu

Kým sa zotmie, USA, Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h

Pásmo detských filmov, ČSSR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.00 h

Spy kids, USA, Charlie centrum, 17.00 h; Polus Center, 10.45, 12.40, 14.45, 16.45 h

Vyhnanie z raja, ČR, Charlie centrum, 17.15 h

Pearl Harbor, USA, Charlie centrum, 19.30 h

15 minút, USA, Polus Center, 21.00 a 23.50 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30 h

DISKOTÉKY

Tequila Party, DJ Romanko, Duna, Radlinského

Charlies pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock, Aligátor, Laurinská 7

Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája

Disco, Kráter, Vysoká 15

Saturday Night Fever, DJ Puki, Club 39, Staré grunty

Hauz, DJs Poprednny, Baltazar, U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

PRE DETI

10.00 Obe ruky ľavé, výroba vtáčích búdok a kŕmidiel, Horský park

14.00 Potteriáda, zábavno-súťažný program pre deti, DK Ružinov, Ružinovská 28

16.00 Zlatá minca, film, SD Nivy, Súťažná 18

16.00 Diskohry, M Klub, Gessayova 10

16.00 Ilustrácie bez hraníc, DK Námestie SNP

18.00 Folklórne zrkadlenie, detský folklór, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

KONCERTY A PODUJATIA

14.00 Sine Nomine a Bandérium, histor. šerm, k 710. výročiu písom. zmienky o Lamači, Malokarp. námestie

15.00 Novodobé dejiny Lamača, prednáška, kino Lamač, Malokarp. námestie

15.00 Poznáte tie melódie?, k mesiacu úcty k starším, MKC, Gaštanová 19

17.00 Večer pre nás dvoch, so skupinou Akcent, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

17.10 Lamačskí majstri, prezentácia lamačských autorov a výtvarníkov, kino Lamač, Malokarp. nám., nasleduje ohňostroj

17.45 Filmové zastavenia, o histórii Bratislavy, k 710. výročiu písom. zmienky o Lamači, kino Lamač, Malokarp. nám.

18.00 Lamačsko-dúbravský spev. zbor, koncert, Kostol sv. Margity, Vrančovičova

19.00 Púť k láske, koncert majstrov hlasového prejavu, Klarisky, Farská 4

19.00 Vystúpenie brušnej tanečnice, reštaurácia El Amir, Borská 6

20.30 Fedor Frešo, Jazz café, Ventúrska 5

NEDEĽA 28. OKTÓBER

DIVADLÁ

19.00 Na skle maľované, E. Bryll – K. Gärtnerová, Divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 21

19.00 Stoličky, E. Ionesco, Malá scéna, Dostojevského rad 7

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, M. Janoušek, Divadlo AHA, Školská 14

KINÁ

Planéta opíc, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.00, 12.45, 15.10, 17.35, 19.30, 20.00, 22.00, 22.25 h

Umelá inteligencia, USA, Tatra, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h;

Charlie centrum, 20.15 h; Polus Center, 10.30, 13.20, 16.10, 19.00, 21.50 h

Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17, 15.15, 17.30 a 20.00 h; Charie centrum, 18.00 h; Polus Center, 12.35, 17.40, 22.40 h

Shrek, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 20.00 h; Lúky, Vígľašská 1, 18.30 h

Final Fantasy: Esencia života, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 15.15 h

Tmavomodrý svet, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 17.15 a 19.45 h; Charlie centrum, 18.30 h; Polus Center, 10.05, 15.05, 20.15 h

Lara Croft: Tomb Raider, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 17.30 a 20.00 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 17.00 a 19.30 h; Polus Center, 11.35, 13.55, 16.15, 18.35 h

Americká stopa, Fr., FK Igric v DK Dúbravka, Saratovská 2/a, 19.00 h Cesta, Tal., DK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h

Hore a dole, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 17.30 a 20.00 h

Život chrobáka, USA, Lúky, Vígľašská 1, 16.00 h

Dr. Dolittle 2, USA, Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h

Jurský park 3, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h; Polus Center, 10.10, 12.30, 14.55, 17.05, 19.15, 21.25 h

Zlatíčka pre každého, USA, Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 11.40, 13.50, 16.00, 18.20, 20.30, 22.35 h

Denník princeznej, USA, Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 15.30, 17.45 a 20.00 h; Polus Center, 18.45 a 21.10 h

Kým sa zotmie, USA, Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h

Pásmo detských filmov, ČSSR, Charlie centrum, 16.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 16.00 h

Spy kids, USA, Charlie centrum, 17.00 h; Polus Center, 10. 45, 12.40, 14.45, 16.45 h

Krajinka, SR, Charlie centrum, 17.30 h

Vyhnanie z raja, ČR, Charlie centrum, 17.15 h

Pearl Harbor, USA, Charlie centrum, 19.30 h

Bitka o život, ČR, Charlie centrum, 19.30 h

Nick Park uvádza, V. Brit., Charlie centrum, 20.30 h

15 minút, USA, Polus Center, 21.00 h

Mačky a psi, USA, Polus Center, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30 h

PRE DETI

10.00 Nie sme doma, maľujeme, výtvarno-tvorivé dielne, CC Centrum, Jiráskova 3

10.30 Jesenné diskohry, DK Ružinov, Ružinovská 28

10.30 O Palčekovi, ŠBD, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

14.30 Paťa a (asi) sedem trpaslíkov, divadlo AHA, MKC Školská 14

15.00 Malá škola nápadov, tvorivé popoludnie, Klub 22, Vavilovova 22

15.00 O vtáčej víle a statočnom pastierovi, rozprávka, DK Ružinov, Ružinovská 28

15.00 Šípková Ruženka, detský muzikál, SD Nivy, Súťažná 18

15.30 Z pekla štěstí 2, rozprávka, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

16.00 Život chrobáka, film, DK Lúky, Vígľašská 1

16.00 Hra na malého princa, DK Námestie SNP

18.00 Lampiónový sprievod, stretnutie pred DK Dúbravka, Saratovská 2/A

KONCERTY A PODUJATIA

10.30 Nedeľné matiné, koncert váž. hudby, Mirbachov palác, Františk. námestie 11

12.00 Spomienkový sprievod v lamačských krojoch cez Vrančovičovu, Hodonínsku, Podháj, Malokarp. nám.

17.00 Capella Istropolitana, koncert, Primaciálny palác, Prim. námestie

19.00 Kamelot, koncert, PKO, Náb. arm. gen. L. Svobodu 3

VÝSTAVY

100 majstrovských diel z Vitra Design Museum, putovná výstava zbierky modelov stoličiek, SNG – Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 4. novembra

Európan Galanda, výstava pri príležitosti vydania monografie M. G., SNG – Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2, do 2. decembra

Štefan Prokop, súborné dielo, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 25. novembra

Štyri živly: Vzduch, GMB – Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, do 30. októbra

Shigeki Tomura, víťaz 2. trienále Exlibris 1998, GMB – Pálfyho palác, Panská 19, do 28. októbra

3. trienále Exlibris, GMB – Pálfyho palác, Panská 19, do 28. októbra

Štyria: Eva Masaryková, Karin Lunterová, Ivan Patúc, Peter Machata, GMB – Pálfyho palác, do 25. novembra

Salón Galérie Ardan, diela výtvarných umelcov, ktorí v uplynulých 10 rokoch vystavovali v galérii, ut – so 16.00 – 19.00 h, Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 30. novembra

Jozef Ondzík – Tomáš Leňo, výstava dokumentárnych cyklov o živote v dedinách na východnom Slovensku v 80. a 90. rokoch, ut – ne 13.00 – 18.00 h, Galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, do 28. októbra

Amazing Planet – Filip Kulisev Photography, Galéria Thoha, SPS Interieur, Rožňavská 34, po – pia 10.00 – 17.00 h, so 9.00 – 17.00 h, ne 10.00 – 16.00 h, do 31. októbra

Typografia cenín, Typo&Ars galéria, Roľnícka 349, do 23. novembra

Záhady našej pamäti, takmer dobrodružné objavovanie tajomných zákutí ľudskej pamäti, Bibiana, Panská 41, do 31. októbra

Traja z jedného hniezda, výstava ilustrácií slovenských ilustrátorov žijúcich v zahraničí: Maja Dusíková – Taliansko, Mariana Fedorová – Švajčiarsko, Eugen Sopka – Nemecko, Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00 h, so – ne 11.00 – 19.00 h, do 31. októbra

Zuzana Studená-Eliášová, Martin Eliáš: Krajiny a kytice, výstava olejomalieb, akvarelov, pastelov, DK Ružinov, Ružinovská 28, denne 9.00 – 18.00 h, do 2. novembra

Schola Ludus: Hľadanie sa už začalo, interaktívna výstava približujúca vedu, techniku a umenie, Dom techniky ZSVTS, Škultétyho 1, pondelok – piatok 8.00 – 18.00 h, so – ne 13.00 – 18. 00 h, do 5. novembra

Viera Čapková, obrazy, kaviareň Srdce, Námestie SNP 13, do 31. októbra

Natália Muratová-Oravcová: Tunelomilovanie, fotografie a kresby, Klub 22, Vavilovova 22, do 28. októbra

A uvidel som…, fotografie Petra Severina Schneidera, Rakúske veľvyslanectvo, Ventúrska 10, do 31. októbra

Starý a nový Prievoz, história a súčasnosť vo fotografii, SD Prievoz, Kaštieľska 30, po – pia 10.00 – 18.00 h, do 31. októbra

Peter Augustovič: Maľba a grafika, Výstavná sieň SPP, Drevená 4, do 28. októbra

Profesor Ján Šmok: Fotografia, Výstavná sieň SPP, Drevená 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h

Jozef Gašparík: Rárohy, orignálne interiérové objekty, K. Gallery, galéria úžitkového umenia, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, ne 15.00 – 18.00 h, do 30. októbra

RN – factory: Bez merítka, prierez tvorbou, K. F. A. Gallery, Karpatská 11, po – pia 8.00 – 16.30 h, do 2. novembra

Filip Kulisev Photography, predajná výstava fotografií a obrazov z celého sveta, Galéria Thoha, SPS, Rožňavská 28, do 31. októbra

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
  2. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
  3. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
  4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
  5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
  6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
  7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
  8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
  9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
  10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
  1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
  2. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  3. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  4. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
  5. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
  6. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
  7. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  8. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
  9. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
  10. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
  1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 768
  2. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 4 548
  3. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 4 198
  4. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 4 184
  5. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 3 937
  6. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 920
  7. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 617
  8. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 3 014
  9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 763
  10. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 552
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu