DIVADLÁ
19.00 Predaná nevesta, B. Smetana, SND – Opera a balet, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Čertice, C. Goldoni, SND – DPOH, Laurinská 21
19.00 S vylúčením verejnosti, J. P. Sartre, Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Beatles, hudobno-dramatická kompozícia, Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Matka, J. A. Pitínský, Astorka – Korzo 90, Suché mýto 17
19.00 UBU, mímofraška podľa hry A. Jarryho Kráľ Ubu, Aréna, MIPD, Viedenská cesta 10
19.00 Teatr Koréz (Katowicze) hosťuje poľský divadelný súbor, Divadlo AHA, MKC, Školská 14
KINÁ
Planéta opíc, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.20, 11.05, 12.45, 13.35, 15.10, 16.00, 17.35, 18.30, 20.00, 21.00, 22.25 a 23.25 h Tmavomodrý svet, ČR, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 17.30 a 20.00 h, Charlie centrum, 20.30 h
Amélia z Montmartru, USA, Mladosť, Hviezdoslavovo nám, 20.00 h; Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 12.30, 17.40 a 22.40 h
Ach, tie baby, USA, Devín, Dev. Nová Ves, o 17.45 h
Umelá inteligencia, USA, Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h; Istropolis, Veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.00, 18.00 a 20.45 h; Polus Center, 10.30, 13.20, 16.10, 19.00, 19.30, 21.50 a 22.30 h
Lara Croft: Tomb Raider, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h
Final fantasy: Esencia života, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 15.00 h
Rýchlo a zbesilo, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 17.00 a 19.00 h; Polus Center, 12.15, 16.55, 19.15 a 23.50 h
Svadby podľa Mary, USA, Istropolis, Veľká sála, Trnavské mýto 1, 20.30 h
Ignoranti, Tal./Fr., Istropolis Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h; Charlie centrum, 18.00 h
Mačky a psi, USA, Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h; Polus Center, 11.55, 13.55, 15.55 a 17.55 h
Spy kids, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h; Polus Center, 11.30, 13.30, 15.30 a 17.30 h
Nebojsa, SR, Charlie centrum, 16.00 h
Vyhnanie z raja, ČR, Charlie centrum, 17.15 h
Rebeli, ČR Charlie centrum, 17.30 h
Pearl Harbor, USA, Charlie centrum, 19.30 h
Návrat idiota, ČR, Charlie centrum, 19.30 h
Chuť čerešní, Irán, Charlie centrum, 20.00 h
Tmavomodrý svet, ČR, Charlie centrum, 20.30 h; Polus Center, 10.00, 15.05 a 20.15 h
Jurský park 3, USA, Polus Center, 14.55, 17.05, 19.15, 21.25 a 23.35 h
15 minút, USA, Polus Center, 19.55 a 22.35 h
Denník Bridget Jonesovej, USA, Polus Center, 10.05, 14.45 a 21.40 h
DISKOTÉKY
Power of the 80s – the New Order Party, DJS Batman, Matelko, Roman, El DJ Del Diablo, Duna, Radlinského
Charlies pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4
Dico party, DK Lúky, Vígľašská 1
Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock, Aligátor, Laurinská 7
Oldies disco, Elam, Staré Grunty 53
Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája
Disco, Kráter, Vysoká 15
Saturday Night Fever, DJ Puki, Club 39, Staré grunty
AllthatdžEz, U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
PRE DETI
10.00 Detská playback show, konkurz, PKO, Náb. arm. gen. L. Svobodu 3
10.00 Farebné motýle, tvorivá dieľna, M Klub, Gessayova 10
16.00 Ilustrácie bez hraníc, DK, Námestie SNP
KONCERTY A PODUJATIA
17.00 Na ľudovú nôtu, destké folk. súbory, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
19.00 Veronigue Thual-Chauvel, Francúzko, klavírny recitál, Zrkadlová sieň Primaciál. paláca, Prim. námestie
19.00 ERGO-TWISTER-URAGAN 2001, populárno-zábavný program, DK Ružinov, Ružinovská 28
19.00 Spevácky zobr slovenských učiteľov, koncert, DK Ružinov, Ružinovská 28
20.00 Country Tancovačka, DK Lúky, Vígľašská 1
20.30 Špičkové Trio, Jazz café, Ventúrska 5
NEDEĽA 21. OKTÓBER
DIVADLÁ
19.00 Na skle maľované, E. Bryll – K. Gärtnerová, SND – DPOH, Laurinská 21
19.00 Stoličky, E. Ionesco, Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Beatles, hudobno-dramatická kompozícia, Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Turecká kaviareň, R. Thomas, West, Kolárska 3
19.00 Krv, J. Steinbeck, Divadlo AHA, MKC, Školská 14
KINÁ
Planéta opíc, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus Center, 10.20, 11.05, 12.45, 13.35, 15.10, 16.00, 17.35, 18.30, 20.00, 21.00 a 22.25 h
Vadí nevadí, SR, Tatra, Nám. 1. mája, 15.30 a 18.00 h
Amélia z Montmartru, Fr./Nem., Tatra, Nám. 1. mája, 20.30 h; Mladosť, 20.00 h; Charlie centrum, 18.00 h; Polus Center, 12.30 a 17.40 h
Tmavomodrý svet, ČR, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 17.30 a 20.00 h; Charlie centrum, 20.30 h; Polus Center, 10.00, 15.05 a 20.15 h
Ach, tie baby, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 17.45 h; Zrkadlový háj, Rovniakova 3, 17.30 a 20.00 h
Umelá inteligencia, USA, Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.30 h; Istropolis, Veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.00, 18.00 a 20.45 h; Polus Center, 10.30, 13.20, 16.10, 19.00, 19.30, 21.50 a 22.30 h
Lara Croft: Tomb Raider, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h
Final fantasy: Esencia života, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 15.00 h
Rýchlo a zbesilo, USA, Zora, Trnávka, Okružná 1, 17.00 a 19.00 h; Polus Center, 12.15, 16.55 a 19.15 h
Pearl Harbor, USA, Lúky, Vígľašská 1, 18.30 h; Charlie centrum, 19.30 h
Ako pavúk, USA, FK Igric, v DK Dúbravka, Saratovská 2/a, 19.00 h
Orlie oko, Dán., DK Ružinov, Ružinovská 28, 15.00 h
Zviera, USA, DK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h
Vlak života, Fr./Bel., FK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h
Svadby podľa Mary, USA, Istropolis, Veľká sála, Trnavské mýto 1, 18.00 a 20.30 h
Ignoranti, Tal./Fr., Istropolis Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h; Charlie centrum, 18.00 h
Mačky a psi, USA, Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h; Polus Center, 11.55, 13.55, 15.55 a 17.55 h
Spy kids, USA, Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h; Polus Center, 11.30, 13.30, 15.30 a 17.30 h
Nebojsa, SR, Charlie centrum, 16.00 h
Vyhnanie z raja, ČR, Charlie centrum, 17.15 h
Rebeli, ČR, Charlie centrum, 17.30 h
Porotci a básnici, kapitoly z kalendára, ČR, Charlie centrum, 19.30 h
Chuť čerešní, Irán, Charlie centrum, 20.00 h
Zbytočná krutosť, USA, Charlie centrum, 21.00 h
Jurský park 3, USA, Polus Center, 14.55, 17.05, 19.15 a 21.25 h
Denník Bridget Jonesovej, USA, Polus Center, 10.05, 14.45 a 21.40 h
15 minút, USA, Polus Center, 19.55 a 22.35 h
DISKOTÉKY
Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock Night, Aligátor, Laurinská 7
Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rytmo de la Noche, DJ Mayoo, latino fiesta, Club 39, Staré grunty 5
The gratest HIT party, Duna, Radlinského
KONCERTY A PODUJATIA
10.30 Nedeľné Matiné, komorný koncert, Mirbachov palác, Františkánske námestie 11
16.00 Mesiac úcty k starším, kultúrno-spoločenský večer, Istra centru, Dev. Nová Ves
16.00 Momentum Musicum, cyklus komorných koncertov, CC Centrum, Jiráskova 3
19.00 Bratislava Hot Serenaders, koncert, SD Nivy, Súťažná 18
19.30 Španielska hudba v dobe Velázqueza, Koncertná sieň Klarisky, Farská
PRE DETI
10.30 O lenivom Jankovi, SD Dúbravka, Saratovská 2/A
10.30 Palček, rozprávka, DK Ružinov, Ružinovská 28
14.30 Duchovplná roprávka, AHA, Školská 14
15.00 Čarodejník a strašidielka, PKO, Náb. arm. gen. L. Svobodu 3
15.00 Orlie oko, film, DK Ružinov, Ružinovská 28
15.30 Kráľovstvo opíc, film pre deti, DK Zdkadlový háj, Rovniankova 3
16.00 Dr. Dolitle II., film, DK Lúky, Vígľašská 1
16.00 Bábkocirkus, DK, Námestie SNP
16.00 Ako sa z divých zvierat stali domáce, Polus Center
VÝSTAVY
Stredoveká kuchyňa v archeologických nálezoch, Archeologické múzeum, Žižkova 12; december
Výskumy antických stavieb v retrospektíve, Archeologické múzeum, Žižkova 12; december
Slovensko pred Veľkou Moravou, Archeologické múzeum, Žižkova 12; december 2001
Marián Vanek: Vždy s úsmevom a nikdy inak…, jubilejná výstava výtvarných prác, Primaciálne nám. 3 ; do 31. októbra
Prechádzky minulosťou. Od osvietenstva po Biedermeier, výstava starožitností, Stará radnica, Primaciálne nám. 3; do 18. novembra
Stopy „keltskej“ Bratislavy, Pálffyho palác, Panská 19; do 25. novembra
Stredoveké maliarstvo a sochárstvo 19. stor., Chigeki Tomura, Pálffyho palác, Panská 19; do 28. októbra
Salón galérie Ardan, maľby, grafiky, plastiky a úžitkové umenie, Lermontovova 14; 30. novembra
RN-factory – prierez tvorbou, K.F.A. Gallery, Karpatská 11, do 2. novembra
Jozef Ondzík – Tomáš Leňo, fotografie, Galéria fotografie Profil, Prepoštská 4; do 28. októbra
Filip Kulisev Photography, fotografie, Galéria Thoha, SPS, Rožňavská 28; do 31. októbra